Diament Forbesa dla Strzeleckiej Grupy Producentów Mleka

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka rok temu dołączyła do grupy laureatów Diamentów Forbesa, a w tegorocznej edycji przesunęła się z 6 miejsca na pozycję lidera w swojej kategorii.

Spółdzielnia od 2005 r. zrzesza producentów mleka i zajmuje się jego dystrybucją. Ostatnie lata to bardzo dynamiczny progres grupy, który zaowocował wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Diament Forbesa jest jednym z nich. To tytuł przyznawany najbardziej rozwojowym firmom w Polsce - Znacznie wzrosła wartość naszej sprzedaży, co przy stałych kosztach, jakie ponosimy zdecydowanie poprawiło wynik ekonomiczny. W ciągu ostatniego roku jeszcze dokładniej analizowaliśmy sytuację kontrahentów, czyli bezpośrednich odbiorców naszego produktu. Kontrolowaliśmy, w jaki sposób wywiązują się z kontraktów, a przede wszystkim to, czy realizują je sumiennie. Te działania z pewnością przyczyniły się do poprawy naszej lokaty w rankingu Forbesa  – tłumaczy Andrzej Jarmasz, Prezes Zarządu Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że podmiot nie jest związany z jednym odbiorcą, lecz z kilkoma firmami, które są dokładnie weryfikowane. Spółdzielnia na przestrzeni ostatnich kilku lat zdecydowanie zwiększyła eksport – To wynik naszych doświadczeń we współpracy z odbiorcami z terenu Unii Europejskiej, którzy niestety często okazują się bardziej rzetelni niż nasi polscy partnerzy. Terminowo regulują swoje zobowiązania finansowe, a w dodatku uzyskujemy u nich lepsze ceny. Powinienem też wspomnieć, że w zeszłorocznym sezonie skorzystaliśmy na wysokich kursach walutowych, a co za tym idzie, osłabionym złotym – dodaje prezes spółdzielni.

Obecnie grupa zrzesza już 420 dostawców mleka, a początkowo było ich zaledwie 25. Co roku dołączają do ich grona kolejni rolnicy, którzy w spółdzielni upatrują szansę rozwoju.  - Czekamy na każdego rolnika lub gospodarstwo produkcyjne, które prowadzi hodowlę bydła mlecznego i posiada certyfikat sanitarno-weterynaryjny wydany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii – zapewnia A. Jarmasz. Oprócz posiadania dokumentów potwierdzających jakość mleka, istotne znaczenie mają także kwestie logistyczne. Ważna jest lokalizacja firm, które chcą współpracować ze spółdzielnią, chociaż wszystkim swoim kontrahentom stara się ona oferować odbiór i transport surowca. Bardzo istotną rolę odgrywa również jakość samego mleka - Zdobywamy wiele wyróżnień, które przekładają się na najwyższą jakość naszych produktów. Posiadamy także Certyfikat Dynamicznej Firmy za rok 2012 oraz Godło Najwyższa Jakość QI 2014. W Krajowym Rejestrze Długów co miesiąc odnawiamy certyfikat świadczący o wywiązywaniu się ze zobowiązań finansowych. Zdobyliśmy również certyfikat wiarygodności biznesowej. Naszym najważniejszym celem jest rzetelna współpraca z najlepszymi mleczarniami w regionie, dlatego sami musimy oferować produkt na najwyższym poziomie – podsumowuje prezes spółdzielni.


Zuzanna Pawełczyk

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.