PSB Mrówka – Dobrą Marką 2017

Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. z siedzibą w Wełeczu k/Buska-Zdroju, działa na rynku od 19 lat, jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza 364 małe i średnie, rodzinne firmy z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 411 składach budowlanych, w 232 marketach PSB-Mrówka oraz w 50 centrach handlowych PSB-Profi. W placówkach tych pracuje ponad 12 tysięcy osób.


Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów, będących partnerami Grupy PSB S.A., na koniec 2016 r., osiągnęły pułap 5,7 mld zł (były wyższe o 9% w stosunku do 2015 r.). Przychody Grupa PSB S.A. (centrali) w 2016 r. przekroczyły poziom 2,2 mld zł i były najwyższe w dotychczasowej historii firmy. Udział w krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych szacowny jest na 14%, a w rynku hurtowym ponad 25%. W 2016 roku znajomość marki Grupy PSB deklarowało ok. 42% Polaków, sieć sklepów PSB-Mrówka 52%, a placówek PSB-Profi 20%.

mrwka_wiebodzin_778_01 Sklepy PSB-Mrówka to najbardziej powszechna sieć marketów branży „dom i ogród” w miejscowościach powiatowych i gminnych. Nowoczesne, samoobsługowe sklepy posiadają w ofercie od kilku do kilkunastu tysięcy pozycji asortymentowych. Wypełniają one dotychczasową lukę usługową, oferując w jednym obiekcie wszelkie produkty niezbędne do utrzymania domu i ogrodu (posesji). Obecnie działają 232 sklepy. W planach jest uruchomienie ok. 400 takich placówek na terenie Polski. Przychody całej sieci PSB-Mrówka w 2016 r., w wyniku wzrostu popytu oraz uruchomienia nowych placówek, wzrosły aż o 20% i osiągnęły poziom 1,5 mld zł.


www.mrowka.com.pl


Sieć sklepów PSB-Mrówka należąca do Grupy PSB otrzymała nagrodę „Dobra Marka 2017” w kategorii „Markety budowlane”.

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.