Baltic Wood: dynamiczny rozwój, ambitne plany na przyszłość

W 2016 roku wyniki firmy wzrosły o około 100% w porównaniu do 2015 roku. Firma umocniła swoją działalność na rynku krajowym i międzynarodowym, dzięki sieci ponad 350 profesjonalnych partnerów działających w 52 krajach świata. Ostatnie lata to również budowa świadomości marki, czego efektem jest 27% wzrost rozpoznawalności brandu wśród konsumentów (dane wg raportu budujemydom.pl) oraz liczne nagrody i wyróżnienia. W 2017 roku Baltic Wood planuje zwiększenie przychodów oraz wzmocnienie dynamiki sprzedaży.

 

Znaczące sukcesy marki

Nowy rok firma rozpoczęła od udziału w dwóch najważniejszych imprezach branżowych: Domotex 2017 w Hanowerze oraz Bau 2017 w Monachium. Średniowieczny Zamek z kolekcji podłóg ręcznie postarzanych Timeless Collection™ został uhonorowany przez jury konkursowe na targach Domotex 2017 tytułem Innowacja Roku 2017. Podłoga została zaprezentowana w Strefie Innowacji, gdzie wyeksponowano najciekawsze i najbardziej designerskie produkty wyłonione wśród setek propozycji.


W 2016 roku Baltic Wood otrzymał prestiżowe wyróżnienie Dobra Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Podłogi Drewniane. Jest to nagroda, przyznawana przez redakcję Forum Biznesu Gazety Prawnej, która trafia do najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych marek na polskim rynku. Firma została także uhonorowana nagrodą Acanthus Aureus podczas targów Budma 2016 w Poznaniu. Jest ona przyznawana za najlepiej zaprojektowane i realizujące misję firmy stoisko.


- Wyróżnienia i nagrody są potwierdzeniem, że przyjęta przez nas unikatowa strategia pozycjonowania marki przynosi efekty - nie tylko wizerunkowe, ale przede wszystkim sprzedażowe. 100% wzrost przychodów to efekt pracy całego zespołu, umiejętnie dobranych narzędzi i relacji z klientami opartej na bliskości, doradztwie i elastyczności. Cieszy nas również zwiększenie świadomości marki wśród konsumentów, która jest efektem prowadzenia spójnych i rewolucyjnych na tle branży działań - komentuje Magdalena Marek, Członek Zarządu Baltic Wood.


Baltic Wood jest również laureatem nagrody światowej klasy - Red Dot Design Award 2015. Podłoga wyróżniona w tym konkursie została wybrana, jako jedna z trzech podłóg drewnianych na świecie i pierwsza z Polski w ponad pięćdziesięcioletniej historii konkursu. Zwycięstwo w prestiżowej kategorii Product Design to potwierdzenie najwyższej jakości, funkcjonalności oraz innowacyjności.


Strategia rozwoju

W 2017 roku Baltic Wood planuje wejście na nowe rynki, zwiększenie dynamiki sprzedaży i przychodów firmy. Strategia rozwoju będzie wdrażana przez Prezesa Zarządu - Rafała Zawieruchę, który jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, planowaniu strategicznym, budowaniu i zarządzaniu zespołami. – Głównym celem na 2017 rok jest utrzymanie czołowej pozycji na rynku krajowym oraz jednej z wiodących na rynku zagranicznym wśród producentów najwyższej jakości podłóg z drewna naturalnego. Chcemy rozwinąć sprzedaż w Chinach, gdzie jako jedna z nielicznych polskich firm, sprzedajemy produkty premium do coraz szerszego grona odbiorców. Zamierzamy również skupić się na budowaniu pozytywnego wizerunku marki oraz dalszym rozwoju technologii produkcji – oświadcza Rafał Zawierucha, Prezes Zarządu.


*

Baltic Wood to europejski producent podłóg drewnianych, które trafiają do konsumentów w 52 krajach świata. Od ponad 17 lat firma działa w Polsce. Podłogi Baltic Wood wykonane są wyłącznie z naturalnego drewna. Asortyment marki znajduje się na stronie www.balticwood.pl.


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
74%
26%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.