Drogi w przyszłość, które połączą wysoką jakość i wygodę użytkowania

Ruszy przebudowa drogi wojewódzkiej z Żarek do Myszkowa

 

17 lipca br. podpisano kontrakt, w ramach konsorcjum, na przebudowę drogi wojewódzkiej  DW 793 z Żarek do Myszkowa w woj. śląskim.

 

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg wojewódzkich w Katowicach, w imieniu samorządu województwa śląskiego 17 lipca br. podpisał umowę na przebudowę DW 793. Kosztem 36 mln złotych droga ta, na odcinku liczącym 5,4 km od Żarek do Myszkowa, zostanie całkowicie rozebrana i wybudowana od nowa. Powstanie nowa konstrukcja drogi, odwodnienie, ścieżka pieszo-rowerowa. Odbudowane będą istniejące zjazdy do posesji. Zadanie wykona konsorcjum firm Drog-Bud Sp. z o.o. i Nowak Mosty Sp. z o.o., które przedstawiło najkorzystniejszą ofertę. Przedsięwzięcie będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą ok. 30 mln zł. Ok. 6 mln zł pochodzić będzie z budżetu województwa śląskiego.

 

Nowe technologie, które zostaną zastosowane, zapewniają trwałość po przebudowie na okres minimum 30 lat. Remont rozpocznie się w połowie sierpnia bieżącego roku i zakończy w październiku 2018 r. 

 

Inna umowa podpisana z konsorcjum przewiduje także przebudowę kolejnego odcinka DW 793, liczącego 2,1 km, między Janowem a Złotym Potokiem. Tu także przebudowana będzie cała konstrukcja drogi. Powstaną nowe zjazdy do posesji i pozostałe elementy. Koszt przebudowy tego odcinka wyniesie nieco ponad 9,7 mln zł. Pieniądze w całości pochodzić będą z budżetu województwa śląskiego. Podpisaniu umów towarzyszyli Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek województwa śląskiego, Klemens Podlejski, burmistrz Żarek, Włodzimierz Żak, burmistrz Myszkowa i Dariusz Lasecki, starosta powiatu myszkowskiego.

 

Na początku lipca ZDW w Katowicach sfinalizował przebudowę ronda w Ogrodzieńcu i kontynuuje przebudowę na kilku frontach robót, a mianowicie na odcinkach dróg wojewódzkich DW 790, 922 i 919.

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach jest laureatem wielu nagród branżowych, samorządowych i ogólnopolskich dotyczących jakości wykonawstwa i terminowości oraz wysokiej fachowości i kwalifikacji kadry pracowniczej.

 

Podczas jubileuszowego V Śląskiego Forum Drogownictwa, które odbyło się 26-27 kwietnia br. w Piekarach Śląskich nasza redakcja wręczyła Zbigniewowi Taborowi, Dyrektorowi zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, certyfikat Złotego Godła QI 2017 w prestiżowym Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International 2017, w kategorii QI Order za wdrożony System Zarządzania Jakością w odniesieniu do zarządzania drogami wojewódzkimi w katowickim ZDW.

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.