Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego w Raciborzu

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego w Raciborzu kontynuuje bogate tradycje tej branży w mieście, sięgające XIX wieku. Po II wojnie światowej na bazie gorzelni Schlesingerów, utworzono zakłady spirytusowe, które następnie zostały włączone do zrzeszenia POLMOS.


W 1996 r. Polmos Racibórz został sprywatyzowany a w 2011 r. decyzją właścicieli zakład został zlikwidowany. Po tym fakcie, Andrzej Kostyk, były długoletni dyrektor zakładów spirytusowych w Raciborzu, wraz z grupą doświadczonych pracowników, podjął decyzję o utworzeniu własnej firmy produkującej alkohole,. Podstawą działalności był  zamiar produkcji na bazie surowców naturalnych z własnych nalewów i maceratów owocowych bez stosowania sztucznych aromatów, barwników, zapachów.

 

Produkcję rozpoczęto w  2011  r. w pomieszczeniach dzierżawionych od Browaru Racibórz, a z początkiem  2017  r. firma przeniosła się do własnego obiektu w Raciborzu przy ulicy Malczewskiego 9.

 

Asortyment produkcji, jak na tak mały zakład, jest imponujący, bo produkuje się tam ok. 30 smaków alkoholi w różnych rodzajach, gatunkach i mocach przy zastosowaniu najwyższej jakości spirytusów rektyfikowanych, destylatów  owocowych. Wytwarza się wyroby alkoholowe czyste, gatunkowe i smakowe o mocy od 40% do 75%, likiery owocowe, mleczne, ziołowe.

 

Produkcja początkowo miała być oferowana na rynku lokalnym, jednak bardzo szybko zaczęła zdobywać uznanie w całej Polsce i w Europie, eksportuje się do Francji i Niemiec. Duża część wyrobów sprzedawana jest na zamówienie ze znakami towarowymi i opakowaniach zlecającego.

 

Pełny asortyment wyrobów przedsiębiorstwa można nabyć w sklepie firmowym w Raciborzu przy ulicy Opawskiej 65.

 

 

Przedsiębiorstwo jest Partnerem tegorocznego Forum Jakości i Innowacyjności,
które odbędzie się 17 listopada w Krynicy-Zdroju

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.