PKP S.A. włącza się w obchody Dnia Flagi: dla podróżnych biało-czerwone wpinki

W 1919 roku Sejm odrodzonej Rzeczypospolitej zatwierdził biel i czerwień jako barwy narodowe; zatwierdził też aktualny wzór flagi państwowej - te i wiele innych ciekawostek będą mogli przeczytać na specjalnych kartonikach dołączonych do wpinek z flagą narodową podróżni, którzy od 1 do 3 maja odwiedzą jeden z 11 InfoDworców. Podróżni otrzymają wpinki za darmo w ramach obchodów Dnia Flagi.


 

PKP S.A. po raz pierwszy będzie obchodzić Dzień Flagi w tak wyjątkowy sposób. Dodatkowe atrakcje z okazji święta flagi zaplanowano także na dworcach Warszawa Centralna i Łódź Fabryczna.„Dzień Flagi to jedno z najmłodszych polskich świąt. W tym roku chcemy uczcić je w wyjątkowy sposób - mówi Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. - Dworce jako miejsca użyteczności publicznej i obiekty zlokalizowane w centrach miast to doskonałe miejsce na eksponowanie flagi narodowej. W tym roku biel i czerwień dominować będą również na Warszawie Centralnej - na jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych dworców kolejowych w Polsce. Mam nadzieję, że zaplanowane przez nas atrakcje pozwolą naszym podróżnym spędzić ten dzień w radosny sposób” - dodaje.Podróżni otrzymają wpinkę z ciekawostką dotyczącą historii lub sposobów na eksponowanie polskiej flagi. Dowiedzą się m.in., że flaga państwowa powinna zajmować zawsze honorowe miejsce względem symboli innych państw. Za takie miejsce uznaje się prawą stronę (mównicy, sceny) - czyli lewą stronę dla osoby patrzącej od frontu. Na terytorium Polski flaga RP ma pierwszeństwo przed każdą inną. O kolejności pozostałych flag decyduje kolejność alfabetyczna państw.Informacje na temat flagi, godła i hymnu narodowego znajdą się także na nośnikach reklamowych należących do PKP S.A. i na plakatach na wybranych dworcach kolejowych. W pierwszych dniach maja na budynkach zawisną również flagi państwowe.Specjalne aranżacje nawiązujące do motywu biało-czerwonej zaplanowano na dwóch największych dworcach w Polsce. Na antresoli dworca Warszawa Centralna do 20 maja będzie otwarta wystawa fotografii. Ekspozycja prezentuje 21 prac nagrodzonych i wyróżnionych w trzech ostatnich edycjach konkursu „Flaga RP w obiektywie”, które honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.Do obchodów Dnia Flagi nawiązuje również mural, który specjalnie na to wydarzenie został wykonany w budynku dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Za projekt odpowiada Katarzyna Bogucka - ilustratorka, ceniona artystka i autorka pięciu poprzednich murali, które zdobią już ściany łódzkiego dworca. Wykonaniem zajęło się natomiast Good Looking Studio, specjalizujące się m.in. w grafikach ściennych i muralach artystycznych.Wydarzenia organizowane przez PKP S.A. z okazji Dnia Flagi to jeden z elementów tegorocznych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w które aktywnie włącza się kolejowa spółka. PKP S.A. jest oficjalnym partnerem programu Niepodległa.


 
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony w 2004 r. w ramach nowelizacji Ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych polskich świąt, które obchodzone jest 2 maja.Pliki graficzne: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/119182,,pkp-s-a-wlacza-sie-w-obchody-dnia-flagi-dla-podroznych-bialo-czerwone-wpinkiŹródło informacji: Centrum Prasowe PAPCzytaj więcej: centrumprasowe.pap.pl
  

Tagi: PKP,Dzień Flagi,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.