Wygrać jakością

O tym, dlaczego warto ciągle inwestować w nowe technologie i jak dzięki nim budować silną, polską markę rozmawiamy z Wojciechem Starnawskim, właścicielem firmy Almus Sp. z o.o. 


 

Produkowane przez Państwa papiery toaletowe Almusso otrzymały właśnie tytuł „Dobra Marka 2013 – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Co oznacza dla Państwa to wyróżnienie?

Z dużym zaangażowaniem pracujemy nad wypromowaniem naszej marki. Bardzo zależy nam na zadowoleniu klientów, dlatego staramy się oferować produkty najwyższej jakości w przystępnej cenie. Tytuł „Dobra Marka 2013” potwierdza, że wyróżniamy się na rynku, a między innymi dzięki temu mamy świadomość, że nasza praca nie idzie na marne.

 

Co wyróżnia Państwa markę?

Almusso to brand stosunkowo młody. Funkcjonuje na rynku od 2010 r. i od tego czasu tworzymy produkty, które są nie tylko doskonałe jakościowo, ale także ekonomiczne. Wybierając nasz papier toaletowy klienci otrzymują 3-warstwowy produkt w cenie 2-warstwowego. O naszej pozycji rynkowej świadczą także wyniki finansowe firmy z ostatnich 3 lat: wzrost przychodów o 1 900 proc. w tak krótkim czasie plasuje nas w czołówce małych i średnich, polskich firm produkcyjnych.

 

Jak kształtuje się Państwa polityka jakości?

Klient używając produktu najpierw zapamięta jego jakość, a później cenę, dlatego jest to dla nas kwestia priorytetowa. Mamy wypracowany system wewnętrznej kontroli jakości, zarówno logistycznej, jak i produkcyjnej, a surowce kupujemy od najlepszych dostawców na świecie.

 

Spółka Almus realizuje obecnie kilka znaczących inwestycji. Proszę przybliżyć ich szczegóły.

Technologia produkcji, którą wkrótce planujemy wdrożyć jest najbardziej innowacyjnym rozwiązaniemna świecie. Szczegóły techniczne do ukończenia inwestycji muszą wprawdzie pozostać tajemnicą, ale zapewniam, że będzie to krok milowy w rozwoju branży papierów higienicznych. Rozpoczęliśmy już budowę nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni 6 tys. m2, w którym w 2014 r. dzięki dofinansowaniom unijnym będą instalowane 3 różne, bardzo wydajne linie przetwórcze oparte natechnologii przyszłości. Pierwszą linię do produkcji ręczników kuchennych uruchomimy pod koniec kwietnia 2014 r. Produktem końcowym będą ręczniki kuchenne i ręczniki wielofunkcyjne o znacznie zwiększonej wytrzymałości niż te, obecnie dostępne na rynku. Drugą instalację planujemy zakończyć w sierpniu 2014 roku. Będzie ona produkowała niezwykle miękkie, mocne papiery toaletowe. W ostatnim kwartale 2014 r. zakończymy montaż trzeciej linii, służącej do produkcji wysokiej jakości ekonomicznych papierów przemysłowych w rolce.

 

Chcemy pozostać innowatorem w naszej branży, dlatego kładziemy duży nacisk na badania i rozwój. W 2014 r. rozpoczynamy budowę własnego, profesjonalnego laboratorium. Planujemy także budowę magazynów wysokiego składowania. Firma Almus pozostaje polską, prywatną firmą rodzinną.

 

                                                          Rozmawiała Agnieszka Kluska

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
43%
57%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.