Zrównoważony rozwój kluczem do sukcesu!

Rozmowa ze Stanisławem Gągałą, Prezesem Gold Drop Sp. z o.o. (Limanowa) – firmy, będącej w czołówce producentów środków czystości w Polsce.

 

 

Gold Drop Sp. z o.o. istnieje na rynku chemii gospodarczej od 1991 r. Jak firma zmieniała się na przestrzeni tych lat?

img_4864_715_01

 

 Kiedy rozpoczynaliśmy działalność 22 lata temu, Gold Drop mieścił się na powierzchni 1 tys. m2 i zatrudniał dziewięciu pracowników. Zaczynaliśmy od zera, budując od podstaw fabrykę i znaczenie marki. Przez pierwsze pięć lat, wszystkie wypracowane zyski były reinwestowane. Dziś jest to przedsiębiorstwo zatrudniające blisko 200 osób, które posiada sieć autoryzowanych przedstawicielstw handlowych i hurtowni patronackich, 5 oddziałów zamiejscowych, współpracuje z sieciami hiper- i supermarketów, a także eksportuje swoje towary do 25 krajów. To, gdzie jesteśmy dzisiaj, jest wynikiem zrównoważonego rozwoju, czyli systematycznej pracy w obrębie rozwijania marek, współpracy z klientem, inwestycji w technologie, w tym w sprzęt IT i infrastrukturę zakładu. Wszystkie te obszary corocznie podlegają przeglądowi i modernizacji, co z kolei pozwala nam być firmą nowocześnie zorganizowaną. Takich producentów, tzn.  średnich firm dobrze przygotowanych do produkcji chemii gospodarczej poszukują duże sieci handlowe, a także coraz częściej kontrahenci zagraniczni, którzy powierzają nam produkcję marek własnych.


 

Czym na tle konkurencji wyróżnia się Gold Drop?

Jesteśmy polską firmą, którą charakteryzuje elastyczne podejście do współpracy z klientem. Zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do jego oczekiwań. Wyróżnia nas szeroki asortyment i wysoka jakość oferowanych produktów, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play czy Małopolska Nagroda Gospodarcza. Jako organizacja stosujemy filozofię etycznego postępowania w każdym obszarze działalności firmy.

Wszystkie nasze produkty odpowiadają standardom światowym pod względem jakości, wydajności, estetyki opakowań. Wyprodukowane z najlepszych surowców poddawane są bardzo dokładnej kontroli, na każdym etapie produkcyjnym. Na straży procesu produkcyjnego stoi Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem ISO 9001 i 14001. Najważniejszym kryterium przy opracowywaniu receptur i przy produkcji wyrobów ze złotą kroplą - znakiem rozpoznawczym obecnym w naszym logotypie, na etykiecie jest jakość. Równie istotny czynnik to ekologia. Firma troszczy się o środowisko, wprowadziła na rynek serię ekologicznych produktów Eco Line z certyfikatami Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji (PCBC).

W trosce o ochronę środowiska naturalnego, wdrożyliśmy do produkcji serię wyrobów ekologicznych Eco Line. Produkty z tej serii otrzymały stosowne certyfikaty wydane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Obecnie posiadamy 6 produktów z serii Eco Line. Firma posiada także wiele innych certyfikatów świadczących o wysokiej jakości produktów, między innymi certyfikat AISE. 

              ecoline_mydlo_400_ml_562         ecoline_naczynia_500_ml_675       ecoline_szyby_750_ml_806         ecoline_uniwersalny_1l_825  eco_line_wc_plyn_1l_x2013_784_01ecoline_750_ml_urzadzenia_sanitarne_x2013_1275

 


Dlaczego to właśnie Państwa produkty warto wybrać i stosować w każdym gospodarstwie domowym?


Są one gwarancją jakości za rozsądną cenę. Jakość produktów oferowanych przez Gold Drop nie ustępuje koncernowym markom, a częstokroć jest wyższa. Jesteśmy liderem na rynku krochmali syntetycznych, nasz produkt Ługa krochmal obejmuje ok. 60 proc. udziału rynku. Płyny do naczyń Gold Cytrus bez ponoszenia nakładów reklamowych zyskały liczne grono nabywców, dając nam znaczący udział w rynku. Kolejnymi produktami, z których jesteśmy dumni, są nasze pierwsze artykuły – płyny do mycia szyb Window Plus. Obecnie są to bardzo zaawansowane technologicznie produkty, dostępne w wielu wariantach.


 

        luga750_693    uga_preparat_500_699_01   gold_cytrus_1l_lemon_671    gold_cytrus_700_ml_balsam_greentea_625  window_plus_750_spray_x4_1866_01               

 

 

Motto Państwa firmy brzmi: „Tworzymy produkty dla każdego domu, bezpieczne dla użytkownika i środowiska naturalnego”. Jakie ponadto wartości są cenione i istotne w działalności firmy?


Od początku naszej działalności staramy się postępować w sposób odpowiedzialny społecznie i ekologicznie. W czerwcu 2012 r. przystąpiliśmy do programu A.I.S.E. Charter for Sustainable Cleaning poprzez podpisanie Karty będącej ogólnoeuropejską inicjatywą, zmierzającą do zachowania zdrowia i bezpieczeństwa ludzi. Dbałość o ochronę środowiska naturalnego traktujemy jako nasze zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń. Stosujemy politykę racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych i energii, recykling odpadów poprodukcyjnych, materiałów opakowaniowych, korzystamy z osiągnięć techniki (oczyszczalnia ścieków poprodukcyjnych metodą nanofiltracji, solary do podgrzewania wody produkcyjnej). Wszystkie inwestycje, zarówno w infrastrukturę, jak i w nowe serie produktów, są zgodne z przepisami o ochronnie środowiska naturalnego.

 

floor_1l_wood_pine_oil6_599Wśród wartości związanych z biznesową stroną prowadzenia działalności, dużą wagę przywiązujemy do stosowania zasad fair play, solidności i rzetelności względem państwa, kontrahentów i pracowników. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, firma podejmuje wiele działań filantropijnych i charytatywnych. Pomoc lokalnym organizacjom jest wynikiem wspólnej decyzji zarządu sprzed wielu lat, kiedy zauważyliśmy że napływa wiele listów z różnych regionów Polski, z prośbą o wsparcie i pomoc. Świadomi, że nie uda się pomóc wszystkim lub że pomagając wielu tak naprawdę rozdrabniamy naszą pomoc, zdecydowaliśmy się na objęcie stałym patronatem kilku instytucji z naszego bezpośredniego otoczenia, czyli z powiatu limanowskiego.

Firma Gold Drop współpracuje też ze szkołami średnimi i samorządem lokalnym w zakresie krzewienia kultury przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Od kilku lat wspomaga konkurs organizowany przez Starostwo Limanowskie „Pomysł na Biznes”. Projekt ten skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy w zgłoszeniu konkursowym przedstawiają swój pomysł na rozpoczęcie działalności gospodarczej wraz z biznesplanem całego przedsięwzięcia. Dodatkowo nawiązaliśmy współpracę ze szkołami średnimi w zakresie odbywania przez uczniów praktyk w działach administracyjnych spółki. Dzięki temu młodzież ma możliwość nabycia pierwszych zawodowych umiejętności.

 

Jakie są główne założenia Państwa strategii rozwoju na kolejne lata?


Najbliższy czas to przede wszystkim dalszy zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa. Będziemy inwestować w infrastrukturę zakładu i technologię związaną z produkcją chemii gospodarczej. Mamy nadzieję, że skuteczne, ładnie pachnące i estetycznie opakowane produkty Gold Dropu znajdą kolejnych nabywców i z jednej strony stopniowo zwiększą sprzedaż na rynku polskim, a z drugiej firma dzięki nowym produktom będzie kontynuować ekspansję.

 

 

Zostali Państwo Laureatem programu „Dobra Marka 2014 – Jakość, Zaufanie, Renoma” za linię produktów pod marką FLOOR. Jakie znaczenie ma dla Państwa to wyróżnienie?


Cieszymy się, że nasze płyny do pielęgnacji i ochrony podłóg z serii FLOOR uzyskały ten tytuł. To dla nas wielkie wyróżnienie oraz potwierdzenie, co już wcześniej wspomniano, że nasze produkty cieszą się popularnością wśród klientów i są doceniane przez rynek. Jest to dla nas kolejny sygnał, że firma rozwija się we właściwym kierunku

 


 

floor_dm_1181

 

 

Rozmawiała Karolina Machura

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.