Jakość i profesjonalizm w walce z niepłodnością

 

Rozmowa z Pawłem Czerwińskim, Prezesem Zarządu Gyncentrum Clinic

 

O in vitro w Polsce jest teraz bardzo głośno, czy Gyncentrum, poza tą metodą, oferuje inne rozwiązania w walce z niepłodnością?
 
Klinika Gyncentrum posiada kompleksową ofertę diagnostyki i leczenia niepłodności. Procedura zapłodnienia pozaustrojowego in vitro stosowana jest, gdy wszystkie metody leczenia zawiodły lub gdy jest to jedyna możliwa metoda uzyskania ciąży. Para, która zgłasza się do nas po raz pierwszy przechodzi w pierwszej kolejności proces diagnostyki problemów z zajściem w ciążę. Dopiero wyniki badań kwalifikują parę do właściwej metody leczenia. Klinika Gyncentrum oferuje szereg technik wspomaganego rozrodu oraz technologii zwiększających skuteczność in vitro mi.in. inseminacja nasieniem partnera lub dawcy, IVF-IMSI (obecnie najskuteczniejsza metoda in vitro polegająca na docytoplazmatycznej iniekcji morfologicznie wyselekcjonowanych, najlepszych jakościowo plemników), mrożenie zarodków i oocytów metodą witryfikacji, diagnostyka preimplantacyjna (PGD) pozwalająca wyeliminować ryzyko przeniesienia chorób genetycznych na dziecko jeszcze przed zajściem w ciążę, monitoring zarodków Primo Vision, podłoża EmbryoGlue i EmbryoGen, system analityczny Oosight, Assisted Hatching - laserowe nacięcie otoczki przejrzystej zarodka, system analizy nasienia SCA/CASA. Jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy także najnowocześniejszy system kodów kreskowych Octax Ferti Proof™, zabezpieczający procedurę in vitro na każdym jej etapie. Ponadto, na miejscu w Klinice Gyncentrum, do dyspozycji pacjentów są także specjalistyczne poradnie: ginekologiczna, urologiczna, endokrynologiczna, genetyczna, immunologiczna oraz dietetyczna.

 

 gyncentrum1_852

 


Jak wprowadzenie rządowego programu in vitro wpłynęło na Państwa działalność?

Rządowy program in vitro to przede wszystkim szansa na posiadanie własnego potomstwa dla wielu par, które dotknięte zostały problemem niepłodności, a bez pomocy państwa nie byłyby w stanie finansowo sprostać leczeniu. My natomiast, dzięki programowi, mogliśmy spełnić wiele marzeń. W trakcie trwania programu pomogliśmy kilkuset parom, które obecnie cieszą się długo wyczekiwanym dzieckiem.
 
 

Po raz drugi zdobyli Państwo tytuł i Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International. Jakie czynniki wpływają na najwyższą jakość Państwa usług?


Z dumą i ogromną satysfakcją przyjęliśmy informację o tym, że Kapituła konkursu Najwyższa Jakość QI 2015 doceniła „Innowacyjny Program Diagnostyki Niepłodności Gyncentrum” i po raz drugi przyznała Klinice Gyncentrum Złote Godło. Nasz Zarząd dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom standardy na najwyższym światowym poziomie. Zatrudniamy wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa, endokrynologii, urologii, genetyki, embriologii i andrologii posiadających bogatą wiedzę oraz międzynarodowe doświadczenie. Aby zapewnić najwyższą skuteczność wykonywanych procedur i bezpieczeństwo pacjenta nieustannie śledzimy i wdrażamy najnowsze na rynku technologie i metody diagnostyki leczenia niepłodności. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technologicznym oraz wysokiej klasy sprzętem laboratoryjnym i zabiegowym. Ponadto Klinika Gyncentrum podlega ściśle określonym normom i rygorystycznym procedurom ISO oraz organizacji branżowych. Obecnie posiadamy certyfikaty: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO/IEC 27001:2013, PN-N-18001:2004, a także QuaDeGa, TIQConTN lab. Klinika Gyncentrum bierze również udział w programie sprawdzianów realizowanych przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej oraz regularnym zewnętrznym sprawdzianie laboratoryjnym UK NEQAS Reproductive Science.

 

Gdy rozmawialiśmy rok temu, Gyncentrum stanowiła jedna placówka mieszczącą się w Katowicach, od tego czasu Państwa klinika stała się marką obecną także w Bielsku-Białej i Częstochowie. Czy rodzaj usług w nowych placówkach jest taki sam jak w Katowicach?


Częstochowa i Bielsko-Biała to miasta, w których do tej pory brakowało ośrodka specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Mieszkańcy tych miast na miejscu w Klinice Gyncentrum mogą poddać się kompleksowej diagnostyce przyczyn problemów z poczęciem dziecka, badaniom nasienia i hormonalnym. Przeprowadzane są także zabiegi inseminacji nasieniem partnera lub dawcy, histeroskopia, biopsja endometrium oraz Sono-HSG. Także wszystkie badania oraz konsultacje związane z procedurą in vitro prowadzone są w oddziałach, jedynie część biotechnologiczna, czyli pobranie komórek rozrodczych oraz zapłodnienie ich w warunkach laboratoryjnych, odbywa się w klinice w Katowicach. Ośrodki w Częstochowie i Bielsku dysponują także własnym laboratorium medycznym oraz pracownią andrologiczną, a także poradniami specjalistycznymi.

 

gyncentrum2_794 

 

Dlaczego warto zaufać właśnie Gyncentrum?

W Klinice Gyncentrum najważniejszy jest pacjent, który zasługuje na najwyższą jakość leczenia. Tę jakość zapewnia doświadczony personel medyczny, nowoczesne technologie, gwarancja bezpieczeństwa na każdym etapie leczenia oraz dostęp do wszystkich procedur diagnostycznych i leczniczych na miejscu. Klinika Gyncentrum jest bowiem jednym z nielicznych ośrodków leczenia niepłodności w Polsce posiadających własne laboratoria medyczne oraz genetyczne, wykonujące badania specjalistyczne, a także zaawansowaną diagnostykę preimplantacyjną oraz badania w zakresie zaburzeń autoimmunologicznych.

Jakie są Państwa plany i cele na najbliższy czas?

Klinika Gyncentrum wypracowała sobie wysoką pozycję oraz zaufanie wielu pacjentów. Naszym głównym celem jest zatem ciągłe doskonalenie jakości usług, aby zadowolonych pacjentów było coraz więcej. Stawiamy także na nieustanny rozwój zarówno w sferze badawczej, jak i ekspansywnej. Będziemy również kontynuowali naszą działalność społeczno-edukacyjną na rzecz szerzenia wiedzy w zakresie niepłodności oraz diagnostyki i możliwości jej leczenia.

 

 

Rozmawiała Karolina Machura

 

gyncentrum_1_953_02                           qi_zloto_small_237_02

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Komentarze (1)
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Zasługują na ten laury i wiele innych
2016-03-07(23:07:16)
To najlepsza klinika, do jakiej trafiłam. Świetna placówka na europejskim poziomie z nowoczesnym zapleczem i profesjonalnym zespołem. Zanim tu trafiłam leczyłam się u wielu lekarzy, którzy nie dawali mi szans. Wtedy znajoma, która z powodzeniem leczyła się w Gyncenter w Katowicach,namówiła mnie, żebym i ja tam spóbowała. Okazało się, że wystarczyło starannie przeprowadzić badania, a potem trafnie je zinterpretować, a pojawiły się szanse i nie tylko... Dzisiał jestem matką pięknego kilkumiesięcznego bobasa. Jest jeszcze jedno, wszyscy są tu tak życzliwi i pełni empatii, że aż przyjemnie się tu leczyć. Naprawdę jestem im wdzięczna

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.