Trwałe, funkcjonalne, ekologiczne

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to doskonała alternatywa wobec szamba, wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe podłączenie posesji do sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnia taka jest wygodna, tania w eksploatacji i ekologiczna. Ważne jest, aby przy doborze odpowiedniego systemu wybrać  firmę sprawdzoną, która dostarcza wysokiej klasy urządzenia i pomoże nam w dobraniu właściwego rozwiązania.


Firma Delfin Sp. z o.o. jest znanym producentem przydomowych oczyszczalni ścieków, separatorów węglowodorów, separatorów tłuszczów i skrobi, ekologicznych zbiorników na wodę deszczową oraz ich akcesoriów. Od ponad 22 lat konsekwentnie realizuje strategię dostarczania urządzeń z wysokogatunkowego polietylenu oraz koncentruje się na zagadnieniach ochrony środowiska naturalnego i zasobów wód. Dlatego też przy wyborze przydomowego systemu oczyszczania ścieków warto rozważyć rozwiązania właśnie tej firmy.


Rozmowa z Lucjanem Dulnikiem, Prezesem Zarządu firmy Delfin Sp. z o.o.


delfin_prezes_1_289

Na jakiej technologii oparte są systemy Państwa oczyszczalni?


Podwaliny naszych działań stworzyła współpraca z francuską grupą SEBICO, największym producentem przydomowych oczyszczalni ścieków w Europie. Od niej zakupiliśmy technologię produkcji. W 1993 roku, kiedy rozpoczynaliśmy  działalność, Delfin był pionierem w branży oczyszczania ścieków na rynku krajowym.

 

Jaka jest Państwa strategia na rozwój i zarządzanie firmą?


Zawsze przyświecała nam chęć stworzenia nowocześnie zarządzanej firmy, gdzie każdy pracownik czuje się jak u siebie, jest odpowiedzialny za jej rozwój, a jednocześnie jest szanowany i doceniany.
Naszą ambicją była i jest produkcja urządzeń na jak najwyższym poziomie technologicznym i ciągłe udoskonalanie ich, aby klient miał pewność, że dokonał właściwego wyboru i zachował dobre zdanie o produkcie i naszej firmie.

 

Bardzo duże znaczenie dla Państwa firmy mają inwestycje w nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania.


Nasza spółka stawia na stały rozwój. Między innymi zakupiliśmy dwie energooszczędne linie produkcyjne do formowania rotacyjnego (z urządzeniami wspomagającymi ich pracę typu: żuraw, platforma itp.) wytwarzające bezodpadowo gotowy produkt. Mamy również jedno z najnowocześniejszych laboratoriów, wyposażone w sprzęt służący stałemu monitorowaniu funkcjonowania wytwarzanych produktów, jak również badaniu prototypów.


Intensyfikacja podjętych przez nas działań związana jest nie tylko z  inwestycjami dotyczącymi rozwoju parku maszynowego i zaplecza technicznego, ale także z ciągłym udoskonalaniem procesów jakości (posiadamy wdrożony w 2012 r. Zintegrowany System Zarządzania Jakością i System Zarządzania Środowiskowego, zgodny z wymaganiami norm: PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-EN ISO 14001:2005).

 

Dynamiczny rozwój firmy jest również efektem naszego wieloletniego doświadczenia w branży, wiedzy całego zespołu oraz konsekwentnego realizowania przyjętej strategii.


delfin_fabryka_1000

Fabryka Delfin w Kielcach

 

Mówił Pan, że posiadają Państwo swoje własne laboratorium badawcze, w którym analizie podawane są produkty, czy są one testowane również w zewnętrznych, niezależnych jednostkach?

Bardzo ważna jest dla nas jakość produktów, dlatego po testach wewnętrznych poddajemy je szczegółowym badaniom w akredytowanej jednostce UE – Instytucie Techniki Budowlanej. Urządzenia analizowane są pod kątem skuteczności oczyszczania, wodoszczelności, wytrzymałości, trwałości i reakcji na ogień. Pozytywne rezultaty badań pozwalają oznaczać je znakiem CE dla potwierdzenia zgodności z wymaganiami norm europejskich: PN-EN 12566-1+A1:2006, PN-EN 12566-3+A2:2013 i PN-EN 858-1. Dzięki temu urządzenia Delfina są chętnie wykorzystywane w zamówieniach publicznych finansowanych ze środków programów NFOŚiGW, PROW i Funduszy Wojewódzkich itp.

 

Jak Pan sądzi, jakie czynniki, wpłynęły na sukces Państwa firmy? Co wyróżnia Państwa ofertę na tle innych firm tego sektora?

 

delfin_3_500

Gdy na rynku zaczęły się pojawiać biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków, panowała tendencja do ich „odchudzania”, by uzyskać możliwie najniższą cenę, z pominięciem aspektów skuteczności i ekologii.

Delfin poszedł w odwrotnym kierunku, stwarzając oczyszczalnię DELFIN PRO - produkt o ergonomicznym designie i jak najlepszych parametrach technicznych, przez wiele miesięcy badany we własnym laboratorium, przez co nieco droższy, ale pewny, ekologiczny i zgodny ze swoim przeznaczeniem.
 Oczyszczalnia DELFIN PRO MBBR  

 

Dowodem na to są wyniki badań przeprowadzonych w Instytucie Techniki Budowlanej, które wykazały wysoką redukcję zanieczyszczeń, a także niespotykaną oszczędność energetyczną - oczyszczalnia zużywa jedynie 0,36 kWh/d.


Każde z naszych urządzeń produkujemy z myślą o tym, żeby zapewnić użytkownikowi spokój na długie lata.

delfin_1_500 delfin_2_500
Separator węglowodorów DELFIN Separator tluszczów DELFIN

 

 

Firma Delfin współpracuje z wieloma podmiotami, jak Pan wspomniał Państwa urządzenia chętnie wykorzystywane są również w zamówieniach publicznych, proszę powiedzieć coś więcej o Państwa ostatnich największych realizacjach.

 

W ostatnim czasie, myślę, iż naszym sukcesem jest realizacja największego jednorazowego zamówienia przetargowego w Polsce na terenie gminy Imielno - łącznie 600 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków w latach 2012 – 2014. Warto również wspomnieć o jednym z największych zamówień przetargowych w formacie „Zaprojektuj i wybuduj”. Na terenie gminy Raczki, w miejscu szczególnej ochrony ekologicznej w Dolinie rzeki Rospudy zainstalowaliśmy 310 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

dm_2015_small_236_04

Systemy przydomowych oczyszczalni Delfin zostały wyróżnione  prestiżowym tytułem „Dobra Marka 2015 – Jakość, Zaufanie, Renoma”,  jakie znaczenie ma dla Państwa otrzymana nagroda?

 

Jestem dumny z przyznania naszej firmie tytułu „Dobra Marka”, jest to dowód, że idziemy we właściwym kierunku, a inwestycje w nowoczesne technologie i dbanie o jakość po prostu się opłacają.
A klienci mają coraz większą świadomość ekologiczną i szukają produktów, których działanie pozytywnie przekłada się na środowisko. 

 

 

Rozmawiała Małgorzata Bachórz

 

-------------------------------------------------------------

delfin_logo_505Delfin Sp. z o.o.


Firma swoim działaniem obejmuje teren całej Polski oraz jest także obecna na rynkach zagranicznych, poprzez partnerów biznesowych np. na Litwie, w Białorusi, w Czechach, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji i Węgrzech.
W ciągu ponad 22-letniej działalności Delfin Sp. z o.o. zrealizowała kilkaset inwestycji z zakresu instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

 

Spółka w ramach kompleksowej obsługi oferuje:

 
- projektowanie inwestycji;
- doradztwo;
- dobór odpowiednich urządzeń;
- pomoc w pozyskaniu funduszy unijnych;
- prace instalacyjne;
- szkolenia użytkowników i instalatorów;
- serwis gwarancyjny i pogwarancyjny;
- realizacja nietypowych zamówień pod wymagania konkretnej inwestycji.


Wysoka jakość produktów i usług zostały docenione licznymi nagrodami, m.in.: Teraz Polska, Gazele Biznesu, Lider Nowych Technologii, Dynamiczna Firma, Laur Świętokrzyski w kategorii „Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie” oraz wyróżnieniami podczas XVIII Ogólnopolskich Targów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz (2011) i Targów Infrastruktury Wodno-Ściekowej, Odwodnień i Melioracji (2013) za „DELFIN PRO 6 w technologii MBBR”.

 

Delfin Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 22, 25-852 Kielce
tel.: +48 (41) 27 83 555, fax: +48 (41) 27 83 557
www.delfin-polska.pl, handlowy@delfin-polska.pl

 


Zawsze przyświecała nam chęć stworzenia nowocześnie zarządzanej firmy, gdzie każdy pracownik czuje się jak u siebie, jest odpowiedzialny za jej rozwój, a jednocześnie jest szanowany i doceniany.

Naszą ambicją była i jest produkcja urządzeń na jak najwyższym poziomie technologicznym i ciągłe udoskonalanie ich, aby klient miał pewność, że dokonał właściwego wyboru i zachował dobre zdanie o produkcie i naszej firmie.

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.