Częstochowskie Wodociągi zdobyły Perłę Jakości

Częstochowskie Wodociągi otrzymały tytuł Laureata oraz zdobyły Perłę Jakości w kategorii  QI Services – za  najwyższej jakości usługę.

 

andrzej_babczyski_1063


Rozmowa z prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie - Andrzejem Babczyńskim.

 

Panie prezesie, Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2015 po raz kolejny wyróżniła Częstochowskie Wodociągi. Zarządzana przez Pana Spółka ma już szereg prestiżowych nagród i wyróżnień. Jak utrzymać taką formę?

Z zamiłowania jestem sportowcem, powiem więc krótko- trzeba trenować, co w przypadku spółki oznacza, że konieczne jest ciągłe podnoszenie standardów, trzeba się rozwijać. Jest to o tyle ciekawe i możliwe, że branża wodno-kanalizacyjna w Polsce, dzięki dotacjom unijnym i programom badawczym jest jedną z najbardziej dynamicznych w Polsce. Jest więc z czego korzystać.

Ale zdobycie Perły Jakości nie jest w cale łatwe.

Faktycznie, aby otrzymać to prestiżowe wyróżnienie trzeba trzykrotnie zdobyć tytuł Najwyższa Jakość. Cały program odbywa się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Klubu Polskie Forum ISO 9000. Więc poziom jest wysoki. W kolejnych latach byliśmy wyróżnieni przez kapitułę konkursu mimo zmieniających się warunków rynkowych bo nie każdy rok był dla nas dobry pod względem finansowym. Oceniane są nie  tylko wskaźniki ekonomiczne ale promowanie idei jakości we wszystkich aspektach działalności, zwłaszcza w zakresie oferowanych usług, będących przedmiotem konkursowego zgłoszenia. Jak zawsze istotnym jest obecność firmy w życiu społecznym, działania ekologiczne i edukacyjne.

Odnośnie działań ekologicznych to zarządzana przez Pana Spółka wyjątkowo aktywnie prowadzi akcje społeczne i edukacyjne.

To prawda, mamy grupę zaangażowanych i kompetentnych pracowników, którzy propagują idee ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zasobów wodnych. Młodzież i dzieci bardzo chętnie korzystają z naszych programów edukacyjnych, zwiedzają obiekty ujęcia wody czy laboratorium, uczestniczą w konkursach plastycznych i tych już bardziej zaawansowanych- wiedzy o wodzie. Zawsze chętnie odwiedzają nas uczniowie, dla których mamy specjalny program edukacyjny, ale i miło nam gdy przyjeżdżają całe rodziny i możemy opisywać najmłodszym cały obieg wody w przyrodzie i opowiedzieć o naszej pracy. Z resztą mamy film animowany dla najmłodszych i szereg prezentacji tematycznych dla młodzieży. Z ostatnich naszych osiągnięć dodam, że wraz  z nadejściem jesieni zakończyliśmy akcję „piję wodę z kranu”. Oprócz informacji w różnych mediach, po prostu rozdawaliśmy wodę z kranu za pośrednictwem saturatora. Sukces tej akcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, dziennie rozdawaliśmy około 4.000 kubków wody. Wierze, że wielu naszych Klientów przekonaliśmy, że woda z kranu jest bezpieczna zdrowa i po prostu smaczna.

Czy częstochowska woda faktycznie zasłużyła na swoją sławę „jurajskiej”?

Warstwę wodonośną „Główny Zbiornik Wód Podziemnych 326”, z którego czerpią Częstochowskie Wodociągi stanowią skały wapienne górnej jury. To dzięki nim częstochowska woda charakteryzuje się wyjątkowo korzystnym dla zdrowia składem fizyko-chemicznymi i orzeźwiającym smakiem. Woda z kranu jest bezpieczna i zdrowa a pod względem fizyko-chemicznym woda z wodociągu nie ustępuje wodom, które tak chętnie kupujemy, a niekiedy je przewyższa. Jakość naszej wody jest bardzo dobra.

Częstochowskie Wodociągi to firma innowacyjna i otwarta na niekonwencjonalne rozwiązania.

Rzeczywistość stawia przed nami wyzwania, przede wszystkim doskwiera nam stały spadek sprzedaży wody. To poważny ogólnopolski problem związany z różnymi czynnikami. Podejmujemy działania zarówno zdobywając nowych Klientów- akurat z sektora przemysłu, jak i prowadząc stały monitoring sieci wodociągowej w celu wyeliminowania najmniejszej awarii.

Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.