Forum Jakości i Innowacyjności, Gala QI 2014 - fotorelacja

Poznaliśmy Laureatów Programu Najwyższa Jakość QI 2014. Za nami Forum Jakości i Innowacyjności, Warszawa 2014

 

 

6 października br., hotel Sofitel Victoria w Warszawie stał się centrum biznesu w kraju, za sprawą Forum Jakości i Innowacyjności oraz Gali Finałowej Programu Najwyższa Jakość QI. Wydarzenie, którego w tym roku odbyła się już ósma edycja, zostało objęte patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Klubu Polskie Forum ISO 9000 oraz patronatem honorowym Prezydent Miasta st. Warszawy.

 

Podczas uroczystej Gali Programu Najwyższa Jakość Quality International, przedstawicielom nagrodzonych firm i instytucji wręczone zostały Medale QI oraz Perły QI.  Laureaci zostali nagrodzeni w trzech kategoriach: QI Product – produkt najwyższej jakości, QI Services – usługi najwyższej jakości, QI Order– zarządzanie najwyższej jakości. Galę prowadził red. Marek Czyż z TVP Info.

 

Gości powitali m.in. dr Elżbieta Krodkiewska-Skoczylas, Prezes Klubu Polskie Forum ISO 9000 i  dr Eric Janssens, Dyrektor Generalny European Organization For Quality. –  Czuję się zaszczycony swoją obecnością oraz możliwością objęcia patronatem przez EOQ Forum Jakości i Innowacyjności, wieńczącym VIII edycję Programu Najwyższa Jakość. W latach 70. Edwards Deming stwierdził: „Aby reagować z sukcesem na pojawiające sie zmiany, które wstrząsają światem należy zmieniać sposób zarządzania. Rozwiązaniem jest zdobywanie szerokiej wiedzy związanej z zarządzaniem transformacją”. Stwierdzenie to ciągle ma swoje znaczenie, ale już z innych perspektyw i na innym poziomie. Mam nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie zwiększy Państwa zaangażowanie I poszerzy wiedzę na temat jakości oraz innowacji na miarę XXI w. – mówił dr E. Janssens, który wraz z Anną Biszkowiecką, redaktor naczelną Forum Biznesu wręczał Laureatom nagrody.

 

pgr_6258_small_691

Dr Eric Janssens, Dyrektor Generalny European Organization For Quality, która  została założona w 1956 roku, przez grupę entuzjastów, przekonanych o wadze jakości ludzkiego życia i dobrobytu. Europejska Organizacja ds. Jakości jest Niezależnym stowarzyszeniem non-profit, działającym w ramach prawa belgijskiego, z siedzibą w Brukseli, jej członkami są głównie organizacje non-profit, z około 40 krajów, zrzesza około 70 tys. osób zaangażowanych w kwestie jakości, oferuje rejestrację poprzez „Uznanie kompetencji” w oparciu o System  Kompetencji  i Certyfikacji EOQ. Misją Organizacji jest rozwój społeczeństwa poprzez promocję kwestii Jakości w najszerszym wymiarze, poprzez internet, szkolenia, transformację organizacji/przedsiębiorstw. Wizją jest stać się czołowym promotorem  jakości w Europie. Europejska Organizacja ds. Jakości  przeprowadza szkolenia dla swoich członków, w wyniku których otrzymują certyfikaty będące potwierdzeniem najwyższych kompetencji dotyczących systemów zarządzania. Swoją wyjątkową pozycję na świecie zawdzięcza regularnym procesom oceniania, badaniom, certyfikacjom I recertyfikacjom.

 

pgr_6800_small_1050

Zdobywcy Pereł QI 2014. Perły Najwyższa Jakość Quality International odebrało w tym roku trzynastu Laureatów.

 

pgr_6765-small_750_01

Ryszard Nowak, Prezydent Miasta Nowego Sącza z Perłą QI 2014

  

img_2759_small_797

Nagrodzone samorządy - Urzędy Miast i Gmin oraz Starostwa Powiatowe 

 

img_2582_small_674

Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Częstochowy; Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna Forum Biznesu i dr Eric Janssens, Dyrektor Generalny European Organization For Quality


Wcześniej poznaliśmy wielokrotnych Laureatów Programu Najwyższa Jakość Quality International 2014. Niektóre z tych firm i instytucji, biorą udział w konkursie od samego początku jego istnienia.

img_2630_4093

Wielokrotni Laureaci Programu Najwyższa Jakość Quality International

 

pgr_6327_small_608_02

 Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy odbiera dyplom i medal QI 2014

 

img_2525_small_853

 

pgr_6623-small_750

Aż cztery godła QI 2014 zdobyły spółki Grupy Atlas. Na zdjęciu: Tadeusz Pietras,
Prezes Zarządu Chemiks Sp. z o.o., Henryk Siodmok, Prezes Zarządu Atlas Sp. z o.o., Paweł Ziembiński, Prezes Zarządu Izohan Sp. z o.o. oraz Anna Biszkowiecka, Redaktor Naczelna Forum Biznesu i Biznes Trendy

 

img_2872-small_675

Zbigniew Derdziuk, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tuż po odebraniu medalu QI 2014 dla ZUS w kat. QI Services za Platformę Usług Elektronicznych

 

img_2775_small_800

Henryk Błażusiak, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach, nagrodzonego w tym roku za uslugi Uzdatniania i dostarczanie wody pitnej dla odbiorców. Przedsiębiorstwo uhonorowane zostało również w tym roku Perłą QI.

 

Wieczór uświetnił koncert kwartetu wybitnego muzyka jazzowego Jacka Niedzieli-Meiry, z udziałem Piotra Barona. Jacek Niedziela-Maira to wybitny muzyk jazzowy, wielokrotnie wybierany przez magazyn Jazz Forum kontrabasistą nr 1 w Polsce. Otrzymał 5 nominacji do nagrody Fryderyka w kategorii Płyta Roku, jak i Kompozytor Roku, Autor książki uhonorowanej Specjalną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Historia Jazzu - 100 wykładów". Nagrodzony został także Medalem Edukacji Narodowej, Medalem Gloria Artis, oraz prezydenckim Srebrnym Krzyżem Zasługi. Właśnie ukazała się jego kolejna książka "Kontrabas Jazzowy".

 

pgr_6820_small_840

Jacek Niedziela-Meira współpracował ze znakomitościami jazzowymi z USA, jak: Art Farmer, Bobby Watson, Mike Mainieri, Eddie Henderson, a także czołówką polskiej sceny jazzowej - Janem Ptaszynem Wróblewskim, Anną Marią Jopek, Ewą Bem, Urszulą Dudziak, Henrykiem Miśkiewiczem, Leszkiem Możdżerem. Uczestnik licznych festiwali jazzowych w Atenach, Mediolanie, Los Angeles, San Francisco, Kopenhadze, Tel Avivie, Moskwie. Występował w najbardziej prestiżowych klubach jazzowych w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Paryżu, Berlinie, Wiedniu. Ma na koncie 6 płyt autorskich oraz ponad 30 płyt zrealizowanych pod kierunkiem innych muzyków. Jest Profesorem nadzwyczajnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Prowadził też gościnne wykłady na uniwersytetach w Louisville i Cinncinatti w USA. Angażowany jest do prowadzenia klasy kontrabasu i wykładów Historii Jazzu podczas Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych oraz do prac jury konkursów jazzowych.

 

***

 

Uroczystą galę Najwyższa Jakość QI 2014 poprzedziło Forum Jakości i Innowacyjności, będące miejscem wymiany myśli i poglądów, pozyskania wiedzy i informacji dotyczących istotnych aspektów prowadzenia biznesu w Polsce, a także  integracja środowisk: biznesowego, akademickiego i samorządowego. Podczas konferencji odbyły się panele dyskusyjne poświęcone innowacji, zarządzaniu jakością i wiedzą oraz funduszom unijnym.

 

Panelistami Forum byli niekwestionowani eksperci w swoich dziedzinach, przedstawiciele Laureatów Programu Najwyższa Jakość QI 2014 – Właściciele, Prezesi Zarządów, Dyrektorzy i Kadra Zarządzająca podmiotów, będących liderami jakości i innowacyjności w Europie, Prezydenci i Burmistrzowie Miast i Gmin, przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego, administracji rządowej (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), palcówek służby zdrowia oraz jednostek akademickich i naukowych.


Forum zainaugurowały wystąpienia Anny Biszkowieckiej, red. nacz. Forum Biznesu, Grażyny Żarlickiej z Klubu Polskie Forum ISO 9000 oraz Dyrektor Joanny Tymińskiej z Urzędu Miasta st. Warszawy. 

 

img_2447_small_770

Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna Forum Biznesu

 

img_2454_small_855

Joanna Tymińska, Dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego z Urzędu Miasta st. Warszawy powitała uczestników Forum w imieniu prof. Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta st. Warszawy - Patrona Honorowego wydarzenia

 

img_2499_small_855

 

Pierwszy panel poświęcony innowacyjnym rozwiązaniom w gospodarce i synergii wiedzy i biznesu.

 

pgr_6117_small_1000

Artur Rymarczyk, Wiceprezes ECOVIS System Revident mówił o jakości świadczenia usług w nawiązaniu do realizowanych przez firmę rogramów, a odnoszących się do zwiększenia transferu wiedzy i wzmocnienia wzajemnych powiązań między sferą nauki, a biznesu: - Nakłady na rozwiązania związane z innowacyjnością oraz zarządzanie wiedzą owocuje w dalszych działaniach. Takie działania wpływają na rózwój firmy. Jednym z wyników jest zatrudnienie przez naszą firmę większej ilości osób.

 

Współpraca biznesu z nauką. Watro podejmować współpracę z prywatnymi uczelniami, które nie boją się podejmować ryzyka. Sukces w biznesie jest składową wielu czynników. Ludzie okazują się najważniejszym aspektem sukcesu. Bez ludzi nie ma rozwoju, nie ma firm.

 

pgr_6179_small_1000

Dariusz Śpiewak, Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zarządzaniu jakością i informacją oraz bezpieczeństwie transferów danych w ZUS


Drugi panel poświęcony był tematom zarządzania jakością. Dobrze opracowany i realizowany jest czynnikiem sukcesu w biznesie, administracji i nauce.

 

img_2508_small_770

Jacek Kozioł, zastępca redaktora naczelnego Forum Biznesu i Grażyna Żarlicka - Klub Polskie Forum ISO 9000 


Grażyna Żarlicka, Przewodnicząca Sekcji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Sekcji Organizacji Publicznych, Klub Polskie Forum ISO 9000 omówiła stosunek jaości produktu do jego ceny i często towarzyszące temu rozczarowania, a Jerzy Miszczak z Energii dla Firm Sp. z o.o. w swoim wystąpieniu omówił współpracę z uczelniami wyższymi, innowacyjne rozwiązania wdrażane w struktury firmy.

 

img_2487_small_725

Jarosław Wilk, Prezes Zarządu Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. (Krynica Zdrój) mówił o swojej recepcie na sukces w biznesie: - To składowa wielu czynników, z których najważniejszy stanowią ludzie. Dobrze dobrana kadra musi być zespołem pracowników, który buduje wartość marki. Nie bójmy się podejmować trudnych wyzwań, stawiajmy na specjalistów, których warto pozyskać - ich świeże spojrzenie może wnieść nową jakość w podejmowaniu nowych wyzwań i zarządzaniu firmą.

 

img_2502_small_855

 

 

 

pgr_6193_small_840

W dyskusji poświęconej funduszom unijnym uczestniczyli m.in. Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Aleksandra Pabiańska, ekspert ds. doradztwa europejskiego (Accreo Sp. z o.o.), Leszek Król, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

az_dsc3981_mini_226

 

 

Jeszcze przed konferencją minister Adam Zdziebło, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, o funduszach unijnych mówił w wywiadzie dla forumbiznesu.pl: - Obecny budżet, ten z lat 2007–2013 kończymy z końcem 2015 r. Z punktu widzenia strategicznego, nie możemy rozpocząć jednocześnie wszystkich działań związanych z nowym budżetem, ponieważ mamy do zakończenia kilka programów odnoszących się do poprzedniego. Jako kraj będziemy rozliczani z tego, czy wykorzystaliśmy pieniądze na lata 2007–2013 w całości. Stąd z naszej strony, realizując strategię jak najszybszego zakończenia negocjacji nowego budżetu, jednak kładziemy ciągle nacisk na wykorzystanie tego bieżącego.

 

 

 

 

***

6.10 ukazało się specjalne wydanie Forum Biznesu poświęcone tegorocznemu finałowi Programu

Najwyższa Jakość Quality International i Forum Jakości i Innowacyjności, Warszawa 2014.

 

forumbiznesu_1237


Czytaj specjalne wydanie Forum Biznesu on-line

  

Organizatorem wydarzenia była Grupa Media PRess wydawca ogólnopolskich tytułów Forum Biznesu, Biznes Trendy oraz portali Forumbiznesu.pl, NajwyzszaJakoscQI.pl, SpolecznieOdpowiedzialni.info


pasek_reklama_1422

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
41%
59%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.