Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business

Czym jest Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business?

 

Chińska Republika Ludowa jest światową potęgą gospodarczą i jednym z kluczowych graczy na międzynarodowej arenie politycznej. Przyczyną wielkiego zainteresowania tym krajem w  ostatnich latach jest nie tylko wymiar historyczny czy kulturowy, lecz także zachodzące w  nim przemiany gospodarcze i społeczne. Dynamiczny wzrost gospodarczy Państwa Środka stanowi inspirację dla wielu rozwijających się krajów, między innymi Polski.

 

Chiny są jednak atrakcyjne nie tylko ze względu na walory ekonomiczne. Kraj ten posiada wciąż rozbudowywaną bazę naukową, co czyni go aktywnym i atrakcyjnym uczestnikiem międzynarodowej współpracy studenckiej, chętnym do wymiany doświadczeń i budowy wzajemnych relacji.

  wbf_logo_-_on_white_964

Obecnie Państwo Środka jest strategicznym partnerem handlowym Polski. W ostatnich latach relacje polsko-chińskie w wymiarze gospodarczym ożywiły się. Nastąpił wzrost polskiego eksportu do Chin, szczególnie wysokiej jakości produktów rolno-spożywczych. Rynek Państwa Środka coraz bardziej kusi inwestorów z kraju nad Wisłą. Udane reformy z  przełomu lat 70. i 80. XX wieku zapewniły bowiem Chinom status światowego mocarstwa handlowego i stały wzrost produkcji. W Polsce natomiast zauważalne jest zaangażowanie chińskich firm w projekty biznesowe, między innymi w sektorze budowlanym.

 

Niestety, znaczna część polskiej opinii publicznej wciąż utożsamia Państwo Środka raczej z  celem egzotycznej podróży niż z miejscem prowadzenia biznesu. Odległość mierzona nie tylko w kilometrach, ale również w różnicach kulturowych, językowych i gospodarczych, wydaje się być przeszkodą bardzo trudną do pokonania.

 

Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business

to przedsięwzięcie, którego celem jest pogłębienie współpracy między Polską a Chinami na szczeblu biznesowym oraz akademickim. Jest to innowacyjny projekt realizowany z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Prawa i  Gospodarki Chin, funkcjonującego pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsza edycja, która odbyła się w 2014 roku, zakończyła się ogromnym sukcesem, co skłoniło organizatorów do kontynuowania projektu.

Obecnie studenci pracują nad kształtem II edycji.

 

Forum składa się z dwóch etapów -

pierwszy: 21 – 27 maja w Warszawie

drugi: 14 – 20 października w  Pekinie

  

Główną ideą przedsięwzięcia jest budowanie forum współpracy oraz dialogu pomiędzy dwoma uczelniami: Uniwersytetem Warszawskim oraz China University of Political Science and Law w Pekinie. Członkowie Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin stworzyli platformę do wymiany poglądów, dyskusji na temat polsko-chińskich stosunków politycznych i gospodarczych, a także transferu doświadczeń zdobytych przez studentów z  obu krajów. Wydarzenie przyczynia się do aktywnego przełamywania barier kulturowych, a  studentom umożliwia zdobycie zarówno gruntownej wiedzy, jak i umiejętności praktycznych, mogących przełożyć się na zwiększenie liczby młodych profesjonalistów.

 

Zarówno w Polsce, jak i w Chinach studenci uczestniczą w wielu ciekawych prelekcjach i  warsztatach, podczas których mają szansę na lepsze poznanie gospodarki, prawa oraz kultury kraju partnerskiego. Różnorodna tematyka wykładów organizowanych przez firmy takie jak TP-LINK, Deloitte, Bank HSBC, DLA Piper Wiater czy możliwość spotkania z panem Tadeuszem Chomickim, Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Chinach oraz panią Darią Lipińską-Nałęcz, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Chinach, umożliwia uczestnikom Forum zrozumienie etykiety biznesowej oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz Państwie Środka.

 

http://warsaw-beijing.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.