KONGRES POŻARNICTWA 2015

 

Przez cały rok w różnych miastach Polski trwają Regionalne Kongresy Pożarnictwa.

 

 Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu. 23 lipca w Warszawie na Stadionie Narodowym odbędzie się najważniejsze wydarzenie z tego cyklu - Centralny Kongres Pożarnictwa.

 

Kongfresowi patronje redakcja ForumBiznesu.pl

 

Po konferencji we Wrocławiu która odbyła się 18 lutego br. i skupiła blisko 180 uczestników, kolejne miasto, tym razem Gdańsk w dniu 17 marca gościł KONGRES POŻARNICTWA, a 16 kwietnia - Katowice.
 
Najbliższy Regionalny Kongres Pożarnictwa odbędzie się 14 maja w Lublinie i 21 maja w Krakowie oraz centralny 23 lipca oczywiście w Warszawie.

 

KONGRES POŻARNICTWA - Ochrona Przeciwpożarowa i Zabezpieczenia Techniczne w obiektach budowlanych - kolejne wydarzenia:


Data

 Miejsce

 

14.05.2015

Lublin

21.05.2015

Kraków

23.07.2015

Warszawa STADION NARODOWY

09.09.2015

Rzeszów

24.09.2015

Białystok

01.10.2015

Bydgoszcz

22.10.2015

Poznań

04-05.11.2015

Zakopane

10.12.2015

Łódź

 
 

NISKIE PRĄDY - ZABEZPIECZENIA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE, ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA OBIEKTAMI Konferencje dla Projektantów Instalacji Niskoprądowych i Integratorów Systemów

 

Data

 Miejsce

28.04.2015

Wrocław

 

Rodzaj Konferencji

Data

Miejsce

IE INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AUTOMATYKA w obiektach budowlanych. INŻYNIERIA dla ENERGETYKI i PRZEMYSŁU

25.03.2015

Warszawa

09.06.2015

Rzeszów

18.06.2015

Bydgoszcz

26.08.2015

Gliwic

03.12.2015

Gdynia

GP_Projektowanie i odbiory GARAŻY I PARKINGÓW podziemnych, STEROWANIE SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA

odbyło się

Katowice

23.04.2015

Poznań

12.05.2015

Warszawa

17.09.2015

Gdynia

08.10.2015

Lublin

SZP_SZPITALE 2014-2020 - Systemy zarządzania, planowanie, projektowanie, rozbudowa i modernizacja szpitali

23.06.2015

Warszawa

19.11.2015

Katowice

UP_UŻYTECZNOŚĆ PUBLICZNA I BUDYNKI WYSOKOŚCIOWE - Nowoczesne technologie w projektowaniu, realizacji i odbiorach przestrzeni publicznych

 21.04.2015

Warszawa

 28.05.2015

 Gdynia

ODB_ODBIORY OBIEKTÓW BUDOWLANYCH- Technologie i problemy techniczno-prawne w projektowaniu, wykonywania i odbiorach obiektów budowlanych i użyteczności publicznej

 15.10.2015

 Rzeszów

WK_WENTYLACJA I KLIMATYZACJA w nowoczesnych budynkach

26.11.2015

 Wrocław

KFD_KONSTRUKCJE BUDOWLANE, DACHY i FASADY

26.05.2015

 Warszawa


2_896_02

 

Projekt KONGRESÓW POŻARNICTWA, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest firma DND Project cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno projektantów, biur architektonicznych, deweloperów, jak i instalatorów, generalnych wykonawców inwestycji czy inwestorów instytucjonalnych. Z racji tematyki jest także miejscem spotkań rzeczoznawców ds zabezpieczeń pożarowych, inżynierów, jak i przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, którzy zawsze są obecni podczas realizowanych konferencji.


SPOTKANIE PROJEKTANTÓW W ECS

W tym roku nie bez powodu konferencja w Gdańsku odbyła się na terenie dopiero co otwartego Europejskiego Centrum Solidarności - obiektu nowoczesnego, zaawansowanego architektonicznie i technologicznie oraz wyposażonego w najnowoczęsniejsze systemy zabezpieczeń w tym również pożarowych. Goście Kongresu przy okazji konferencji mieli możliwość zwiedzienia nowoczesnej, interaktywnej stałej ekspozycji ECS, która w przestrzeni sześciu sal przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo.
 4_896_01

 


WIEDZA DLA SPECJALISTÓW

Praktycy natomiast podczas dwóch sesji konferencji mogli zapoznać się z wieloma powiązanymi ze sobą dziedzinami, począwszy od nowości w instalacjach elektrycznych, wentylacyjnych i gaśniczych po bierną ochronę przeciwpożarową. Konferencja tradycyjnie miała charakter szkoleniowy poruszała zaterm zagadnienia nie tylko od strony teoretycznej ale i praktycznego zastosowania w procesie projektowania czy wykonawstwa realizowanej inwestycji. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się wysoką frekwencją ponad 160 uczestników i stanowiło wyjątkowe spotkanie przedstawicieli producentów rozwiązań i systemów zabezpieczeń pożarowych z uczestnikami procesu budowlanego.


OŚWIETLENIE AWARYJNE – OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW

Podczas konferencji szczególny nacisk został położony na zaganienia związane z oświetleniem awaryjnym - obowiązkiem użytkowników w zakresie jego dozoru i utrzymania, którą to problematykę szczegółowo omówił Partner Kongresów Pozarnictwa - firma AWEX - polski producent oświetlenia awaryjnego. Temat kontynuowany był również podczas specjalnego Panelu Eksperckiego podczas którego Gość Specjalny i jednocześnie Ekspert Merytorczy konferencji Pan mgr inż. Rafał Marasz (Z-ca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP Bydgoszcz) omówił podstawowe wymagania w zakresie oświetlenia awaryjnego oraz najczęściej popełniane błędy projektowe i montażowe. Tradycyjnie też projektanci odwiedzający część wystawienniczą, mogli porównać i przetestować prezentowane produkty oraz skonsultować omawiane zagadnienia.


3_896_01

 

 

Systemy SAP, SSWiN, KD i SSP na KONGRESIE POŻARNICTWA

Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne wykłady połączone z wskazówkami i wytycznymi

dla projektantów i instalatorów to już stały element KONGRESÓW POŻARNICTWA. Wśród omówionych tematów zarówno we Wrocławiu jak i Gdańsku znalazły się m.in.: instalacje elektryczne, wentylacyjne i gaśnicze w zakresie projektowania, montażu czy eksploatacji, systemy alarmu i sygnalizacji pożaru, systemy sygnalizacji włamania i napadu, odcinanie zasilania obiektów budowlanych przez jednostki Straży Pożarnej technologią PPN, uregulowania prawne zobowiązujące do montażu systemów detekcji, środki i instalacje gaśnicze, systemy detekcji, oddymiające i odcianające zasilanie,
iniekcyjne uszczelnienia przeciwwodne,systemy bezpieczeństwa dla budynków użyteczności publicznej - odprowadzanie dymu i ciepła, kamery termowizyjne w diagnostyce zagrożeń w budownictwie, energetyce i utrzymaniu ruchu, przeszklenia i przegrody przeciwpożarowe drzwi i fasad

Interesują Cię zagadnienia związane z właściwym doborem urządzeń i systemów ochrony przeciwpożarowej pod względem technicznym i ekonomicznym, chcesz zapoznać się z tymi materiałami, które są godne polecenia przy realizacji inwestycji, szukasz możliwości doskonalenia i dostępu do aktualnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa i zabezpieczeń ppoż., to KONGRES POŻARNICTWA jest dla Ciebie!

 

Do grona stałych Partnerów Kongresów Pożarnictwa dołączyli w bieżącej edycji: MIWI-URMET, ALUPROF, GEZE POLSKA, ES-SYSTEM, TOMMEX, ZETO-PROJEKT, HÖRMANN POLSKA, DIPOL, FELS-WERKE czy też SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA I FAKRO co dla praktyków zapowiada interesujący rok spotkań z bezpośrednim i z wyprzedzeniem dostępem do nowości które pojawiły się lub dopiero pojawią na rynku zabezpieczeń i systemów pożarowych.

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Komentarze (1)
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Kirgiz
2016-09-18(02:05:06)
To trochę obok tematu, ale jestem już zdesperowany, a może znajdę tu specjalistów: próbuję wybrać drzwi ognioodporne dla siebie w domu i mylałem nad czymś z tej oferty: http://morad.pl/drzwi-ognioodporne.html , ale nie wiem, na co powinienem zwrócić uwagę. Czy są jakieś najważniejsze czynniki na które należy zwrócić uwagę przy zakupie tego typu drzwi?

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.