UŻYTECZNOŚĆ PUBLICZNA i BUDYNKI WYSOKOŚCIOWE

Konferencja odbędzie się 21 kwietnia 2015 r. w godz. 09:00-17:00 w Warszawie w biurowcu FOCUS w Warszawie zaprojektowanym przez architektów z warszawskiej pracowni APA Kuryłowicz & Associates, który otrzymał wiele prestiżowych nagród (m.in. Nagrodę Główną SARP 2001, a także zdobył pierwsze miejsce w Warszawie i drugie miejsce w Polsce w kategorii Office of the Year w konkursie Eurobuild Awards 2012). Architektonicznie, jest to jeden z ciekawszych budynków w Polsce. Uzyskał on m.in. certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą (Very Good). BREEAM In-Use jest jednym z najczęściej stosowanych systemów oceny jakości istniejących budynków w Europie i wyznacza standardy najlepszych praktyk w zrównoważonej budowie i eksploatacji nieruchomości. Uzyskany przez budynek Focus zielony certyfikat jest potwierdzeniem wysokiego standardu nieruchomości, zastosowanych w nim nowoczesnych technologii oraz jakości zarządzania i przez to idealnym miejscem do prezentacji technologii stosowanych w projektowaniu, realizacji i odbiorach przestrzeni publicznych.


Problemy występujące przy projektowaniu budynków wysokościowych w Polsce

Zagadnienia związane z problemami przy projektowaniu budynków wysokościowych według przepisów obowiązujących w Polsce to jeden z głównych tematów konferencji. Panel ekspercki z tego zakresu poprowadzi znawca tematu mgr inż. Tadeusz Cisek - Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, Wiceprezydent Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego.


Podczas 4 sesji konferencji omówione zostaną m.in.:

 • Zastosowanie hydrantów wewnętrznych oraz zaworów hydrantowych w instalacjach przeciwpożarowych budynków wysokościowych

 • Detekcja i pomiar gazów w obiektach budowlanych i przemysłowych

 • Zabezpieczenia budynków wysokościowych za pomocą instalacji gaśniczych mgłowych niskociśnieniowych typu Eacon Aqua

 • "Platformy Schronienia" w budynkach publicznych i wysokościowych w świetle wymagań Dyrektywy 503/2011

 • Systemy sygnalizacji pożaru AXIS EN

 • Systemy wysokościowej mgły wodnej HI-FOG w zabezpieczeniach przeciwpożarowych w budynkach wysokościowych

 • Zasilanie gwarantowane podstawa niezakłóconego funkcjonowania systemów teleinformatycznych i automatyki budynkowej

 • Pomiary i kamery termowizyjne w utrzymaniu ruchu i budownictwie

 • Systemy odprowadzania i podczyszczania ścieków w tym ścieków technologicznych w budynkach wysokościowych

 • Wielopunktowy i wielogazowy system detekcji CO/LPG/NOZ w garażach i parkingach podziemnych

 • Zaawansowane narzędzia do projektowania z wykorzystaniem bezpłatnych narzędzi dostarczonych przez producenta - ArchiCAD 18 BIM Components

 • Aspekt techniczny i ekonomiczny zastosowania stalowych i zespolonych elementów konstrukcyjnych na bazie profili gorąco-walcowanych

 • Nowoczesne rozwiązania do poprawy jakości energii elektrycznej

 • Nowoczesne kable i przewody "technokabla" do instalacji w budynkach

 • Kompensacja mocy biernej - jak można oszczędzać? Osprzęt kablowy -mufy i głowice. Jak można łączyć? Laboratoria wysokich, niskich i średnich napięć - Jak mierzyć?

 • Zasady stosowania stacjonarnych detektorów gazów (badanie jakości powietrza-sterowanie wentylacją i rekuperacją, urządzenia sygnalizacyjno-odcinające w kotłowniach, sterowanie wentylacją w garażach-detektory CO i LPG, monitoring serwerowi i akumlatorowni)

 • Gazowe pompy ciepła, gazowe wytwornice wody lodowej - zewnętrzne gazowe kotły kondensacyjne

 

Konferencja UŻYTECZNOŚĆ PUBLICZNA i BUDYNKI WYSOKOŚCIOWE to nowy projekt DND PROJECT przygotowany z myślą o obiektach użyteczności publicznej i ich infrastrukturze w procesach projektowania, realizacji i oddania do użytku. Uczestnicy konferencji to w głównej mierze: architekci, projektanci, kierownicy działów inwestycji obiektów użytku publicznego i komercyjnego, handlu, usług (centra handlowe), deweloperzy, konstruktorzy, wykonawcy, kierownicy działów inwestycji obiektów użyteczności publicznej itp.

 

Instalacje i systemy sygnalizacji pożaru w budynkach publicznych i wysokościowych - możliwość konsultacji projektów bezpośrednio na konferencji

 

Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne i merytoryczne wykłady połączone z praktycznymi wskazówkami i wytycznymi dla architektów, projektantów i integratorów systemów to jeden z punktów programu konferencji. Projektujesz? Kierujesz budową? Zarządzasz obiektami i ich bezpieczeństwem Opiniujesz i nadzorujesz odbiory? Jesteś Integratorem Systemów? Jeśli tak to, ta konferencja jest dla Ciebie!

 

Ostatnie wolne miejsca na konferencję! Jak wziąć udział?


Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji pod adresem: uczestnik@dlaspecjalistow.org. Szczegółowe informacje u Organizatora.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.