"Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność". Fotorelacja

Między innymi na konieczność pilnego opracowania rządowej strategii, określającej cele, warunki i formy współpracy podmiotów nauki (zarówno na poziomie średnim zawodowym, jak i wyższym) i kultury i sportu z biznesem i samorządem, wskazywali uczestnicy konferencji "Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność", która 11.06 br. odbyła się  w warszawskim Teatrze Kamienica. Ważnym postulatem spotkania było także zintensyfikowanie działań w fomie partnerstwa publiczno-prywatnego czyli współpracy pomiędzy jednostkami administracji rządowej i samorządowej, a przedsiębiorstwami  prywatnymi w sferze usług publicznych.

 

 

img_9460_small_1040_01    img_9466_small_1070

Uczestników konferencji powitali Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna Forum Biznesu, prof. dr hab. Piotr Ostaszewski, Prorektor ds. dydaktyki i studentów Szkoły Głównej Handlowej, która była partnerem merytorycznym wydarzenia

 

Ważnych wniosków, sugestii oraz wskazania kierunków działań w szeroko pojętym obszarze społecznej odpowiedzialności w odniesieniu do synergii róznych środowisk polskiej gospodarki, działalności fundacji, ekologii czy tworzenia przyjaznego środowiska pracy, padło dużo. Wszystkie wkrótce znajdą się w specjalnie opracowywanym raporcie pokonferencyjnym, który opublikujemy na łamach naszych mediów.

 

Podczas kilku sesji panelowych rozmawialiśmy o tym jak wygląda społeczna twarz biznesu, samorządu i innych instytucji w Polsce, na czym polega synergia gospodarki, biznesu, wiedzy, nauki i kultury, oraz o tym czy placówki naukowe, kulturalne, instytucje społeczne, fundacje są równorzędnym partnerem dla biznesu.

 

img_9474_small_1027

Emilian Kamiński, właściciel i dyrektor Teatru Kamienica w Warszawie

 

Honorowy patronat nad konferencją objęlli: prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Władysława Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Adam Struzik, Marszałek Wojewódzwa Mazowieckiego.

 

Pierwszy panel dyskusyjny poświęcony był synergii środowisk kultury, nauki, instytucji państwowych i samorządowych, a także podmiotów gospodarczych. Staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie od czego należy rozpocząć współpracę pomiędzy nauką a biznesem, a także dlaczego w Polsce jest tak niska chęć wspierania projektów szkoleniowych skierowanych do dzieci i młodzieży, pomimo obecności sponsorskiej w projektach „seniorskich”. Rozmawialiśmy także na temat tego jak budować dobre relacje pomiędzy sztuką a biznesem i dlaczego droga w poszukiwaniu tej synergii jest tak trudna.

 

img_9490_4272

           Na zdjęciu od lewej: Bogumił Trojan (Związek Piłki Ręcznej w Polsce), Anna Grygierek - Burmistrz  Strumienia, dr Dariusz Koperczak - Dyrektor Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami (Uniwersytet Łódzki) oraz prof. dr hab. Piotr Ostaszewski - Profesor ds. dydaktyki i studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozmawiają na temat synergii środowisk kultury, nauki, instytucji państwowych i samorządowych, a także podmiotów gospodarczych.

 

img_9485_4272

Uczestnicy pierwszego panelu dyskusyjnego: Emilian Kamiński - właściciel i dyrektor Teatru Kamienica, Prezes Fundacji ATUT, Bogumił Trojan (Związek Piłki Ręcznej w Polsce), Anna Grygierek - Burmistrz  Strumienia


Tematem przewodnim drugiego panelu były fundacje. Rozmawialiśmy o tym jak kształtuje się rola fundacji w Polsce na tle Europy i krajów zachodnich, jaka jest funkcja i miejsce fundacji w trzecim sektorze, a także rola państwa i samorządu terytorialnego w odniesieniu do fundacji.

 

img_9562_4272

        Adam Masiulanis, Dyrektor ds. PR Grupy Atlas, Marta Zagrodzka i Malwina Głowacka z Fundacji DHL Express (Poland).            
                                     

img_9566_4272

             Sławomir Brzózek - Prezes Fundacji Nasza Ziemia, Paweł Wojciechowski Prezes Fundacji Grupy PKP, Aleksandra Grynczewska - Prezes Fundacji Zwierzęca Polana         

 

W trzecim panelu tematem dyskusji był człowiek w centrum zagadnień ekologicznych. Rozmawialiśmy o tym jakie korzyści przynoszą inwestycje w ochronę środowiska, czy ekologia może ograniczać rozwój, a także jakie są zadania jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw w zakresie ochrony środowiska. Poruszaliśmy także temat inicjatyw proekologicznych dla biznesu i samorządu w Polsce i odnawialnych źródeł energii.

 

img_9608_4272

 Adam Masiulanis, Dyrektor ds. PR z Grupy Atlas, Zbigniew Krzysztyniak z UM Krakowa oraz Stanisław Tamm z UM Poznania


img_9618_1282

Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia oraz prowadzący dyskusję redaktor Forum Biznesu Jacek Kozioł

 

Ostatni panel konferencji poświęcony jest rozważaniom na temat tego, co to znaczy przyjazne środowisko pracy. Rozmawiamy o tym jak ważne jest zaangażowanie pracowników, a także równowaga pomiędzy pracą a życiem prywatnym, rozwój pracowników, zdrowie i bezpieczeństwo oraz uznanie zasług pracownika. Omawiamy kwestie komunikowania się w tym zakresie, aby skutecznie docierać do świadomości interesariuszy (w tym pracowników) i wyróżnić się na rynku.

 

img_9647_1282

Na temat m.in. troski o rozwój, zdrowie i integrację pracowników rozmawiali (od lewej): dr inż. Józef Zakrzewski, Prezes Zarządu L&J Techtrading, Stanisław Tamm z UM Poznania, Ewelina Romańska, Dyrektor ds. HR Franke Polska Sp. z o.o. oraz dr hab. prof. SGH Grażyna Aniszewska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

 

dsc_0193_1152

O tym dlaczego warto wspierać działania kulturalne w swoim regionie rozmawiamy z Anną Grygierek - Burmistrzem Strumienia

 

Sesje dyskusyjne zwieńczyła uroczystość wręczenia statuetek przedstawicielom podmiotów, które są laureatami programów konkursowych: Przyjazna Gmina, Lider Spółdzielczości i Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma, Dobry Pracodawca i Eko Firma. Nagrody wręczali: Anna Biszkowiecka, Redaktor naczelna Forum Biznesu oraz prof. dr hab. Piotr Ostaszewski, Prorektor ds. dydaktyki i studentów Szkoły Głównej Handlowej.

 

Program Przyjazna Gmina, którego siódma edycja właśnie się rozpoczyna, ma na celu wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, wskazanie kierunków rozwoju, a także promocję Gmin w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym. odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

 

wrczenia_1074

Laureaci Programu Przyjazna Gmina 2014. Nagrody odebtali: Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta Poznania (trzeci od lewej), Zbigniew Krzysztyniak (UM Krakowa), Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, Radosław Krajewicz, reprezentujący gminę Chojnice oraz Sebatian Szaleniec (UM Będzina) 

 

Z kolei Ogólnopolski Program Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma, Dobry Pracodawca i EKOFirma, który odbywa się pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, ma za zadanie upowszechnienie w firmach i instytucjach zasad CSR. Program ma także na celu  wskazanie liderów w tym zakresie. Programowi temu i zagadnieniom z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu dedykowany jest specjalny serwis SpołecznieOdpowiedzialni.info.

 

img_9686_small_1124
 Laureaci programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. Od lewej: Adam Cich, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią Electrolux Poland S.A. (Dobry Pracodawca 2014), Ewelina Romańska (Franke Polska Sp. z o.o. (Dobry Pracodawca 2014), Monika Jassak, firma TRANS POLONIA S.A. (Dobra Firma i Dobry Pracodawca 2014), Janusz Urbanik, Prezes Zarządu Ventor Sp. z o.o. (Dobra Firma i Dobry Pracodawca 2014), Bernard Jaskulski, Prezes Zarządu BEST-EKO Sp. z o.o. (EKOFirma)


Partnerani konferencji byli: PZU SA i Teatr Kamienica,

Partnerem merytorycznym była warszawska Szkoła Główna Handlowa.

Patronat medialny sprawował Dziennik Gazeta Prawna.

 

 

logo_sgh_zielone300dpi_small_595

teatr_kamienica_762 

Patronat honorowy

 

logo_mpips_wkk_patronat_small_501      mnisw_logotyp_small_835      mkidn_01_cmyk_small_385  marszalek_wojewodztwa_mazowieckiego_392_01

 

Organizatorem konferencji były  nasze redakcje: Forum Biznesu i ForumBiznesu.pl, Biznes Trendy i serwis SpolecznieOdpowiedzialni.info

 

 forum_logo                  biznes_trendy_logo2_200                 spol_odp_200

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.