Forum dla Wolności i Rozwoju

I edycja Forum dla Wolności i Rozwoju już w październiku w Katowicach

Polski biznes zainicjował największy projekt prawny w regionie

 

W dniach 28-30 października 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się I edycja Forum dla Wolności i Rozwoju. W trakcie 3-dniowego kongresu przedstawiciele biznesu, prawa, polityki i organizacji pozarządowych z Polski, ale i innych krajów regionu będą podsumowywać ponad 10-miesięczne badania, prowadzone w 21 krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

 logo_pl_small_520

Celem jest wyłonienie najlepszych praktyk legi slacyjnych, które tworzą pozytywny klimat do rozwoju rodzimego biznesu i najlepiej sprawdziły się w innych państwach. W efekcie powstanie Raport zawierający szkice konkretnych ustaw, które w imieniu organizatorów Forum zostaną przedłożone Radzie Ministrów. To pierwsza taka inicjatywa w tej części Europy.

 

Forum dla Wolności i Rozwoju składa się z 3 etapów: badań, realizowanych przez zespół koordynatorów z różnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Kongresu oraz Raportu, zawierającego konkretne wytyczne ustaw, gotowe do wdrożenia w życie. Samo wydarzenie skupi około 2000 gości, w tym 300 aktywnych uczestników, którzy wezmą udział w 20 panelach dyskusyjnych, dotyczących takich obszarów jak: swoboda działalności gospodarczej, innowacyjność, zamówienia publiczne czy ordynacja podatkowa, które mają wpływ na możliwości rozwoju przedsiębiorstw. W każdej z debat wezmą udział zarówno przedstawiciele biznesu i eksperci prawni, jak i reprezentanci organizacji społeczeństwa obywatelskiego i decydenci polityczni.

 

Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Andrzej Arendarski - Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Tibor Navracsics - Komisarz Europejski ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu, Henryk Siodmok - Prezes Grupy Atlas, Ryszard Florek - Prezes zarządu spółki FAKRO, Mateusz Morawiecki - Prezes zarządu Banku Zachodniego WBK, Marcin Beme - Założyciel i prezes Audioteki, Rafał Fronczek - Prezes Krajowej Rady Komorniczej i wielu innych.

 

„Forum zmierza do wypracowania propozycji zmian prawnych, sprzyjających biznesowi, a więc w konsekwencji całej gospodarce. To inicjatywa kumulująca postulaty przedsiębiorców, którzy systematycznie formułują potrzeby zmian obowiązujących regulacji w wielu obszarach życia gospodarczego. W procesie zmierzającym do wyłonienia najlepszych rozwiązań wezmą udział, oprócz przedstawicieli biznesu, również urzędnicy, prawnicy, ekonomiści i media. Wszystko po to, by przygotować gotowe propozycje, które będą mogły być wykorzystane i wdrożone w życie”, mówi Michał Rybicki, koordynator Forum dla Wolności i Rozwoju.

 

Forum to oddolna, obywatelska inicjatywa przedstawicieli świata biznesu, prawa, polityki i organizacji pozarządowych. Ma aspiracje, by stać się największą platformą wymiany opinii na linii biznes – samorządy – prawo – sektor publiczny – NGO w tej części kontynentu.

 

„Kraje Europy Środkowo-Wschodniej mają ze sobą wiele wspólnego i często borykają się z tymi samymi wyzwaniami gospodarczymi i społecznymi. Mimo to bardzo rzadko się spotykamy, prowadzimy ze sobą dialog i czerpiemy od siebie nawzajem”, komentuje prof. Zbigniew Rau z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, jeden z inicjatorów wydarzenia. „To pierwsze forum prawno-ekonomiczne dla całego regionu, które będzie okazją do przyjrzenia się panującym w naszych krajach przepisom oraz do wymiany dobrych praktyk i najlepszych rozwiązań.”

 

Więcej informacji: www.law4growth.com

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Marta Kaczmarek

marta.kaczmarek@linkleaders.pl

mobile: 0 502 842 659

Agnieszka Porębska

agnieszka.porebska@linkleaders.pl

mobile: 0 516 026 556

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.