Wyzwania i cele polskiej turystyki

21-22 października br. w Świdnicy odbędzie się Konferencja Przygotowawcza Kongresu Turystyki Polskiej, który dokładnie za rok stanie się najważniejszym wydarzeniem sektora turystycznego w Polsce.

Medialnym partnerem Konferencji są redakcje Forum Biznesu i ForumBiznesu.pl

 

Konieczność ogólnopolskiej debaty

 

Wśród przedstawicieli sektora turystycznego coraz częściej mówiło się o konieczności spotkania będącego okazją do wymiany poglądów, podzielenia się doświadczeniami i wskazania kierunków dalszego rozwoju. Organizowana w Świdnicy konferencja będzie wstępem do dalszych spotkań. Oprócz okazji do dyskusji o problemach, które nurtują biznes turystyczny i samorządy, wydarzenie będzie miało na celu określenie głównych założeń Kongresu Turystyki Polskiej, który odbędzie się w 2016 r. – To bardzo potrzebna branży turystycznej inicjatywa na rzecz dalszego rozwoju polskiej turystyki, która w Polsce stoi przed wieloma wyzwaniami. Kierunki działań administracji rządowej w obszarze turystyki zostały określone w Programie Rozwoju Turystyki do 2020  r., który 18 sierpnia br. został przyjęty przez Radę Ministrów. Liczymy na współpracę branży turystycznej i samorządów w realizacji zapisów Programu – mówi Maria Napiórkowska, Dyrektor Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, a Anna Jędrocha, Prezes Krakowskiej Izby Turystyki dodaje: Rynek usług turystycznych w Polsce jest stabilny, ale zbytnio rozproszony. Bardzo cieszy mnie fakt, że większość podmiotów branży turystycznej to mikro- i małe przedsiębiorstwa, że odnajdują się na konkurencyjnym rynku i czerpią ze swojej działalności satysfakcję i zyski. Turystyka w Polsce to nie jest już działalność rekreacyjna, ale przemysł czasu wolnego.

 

um_swidnica_ktp_reklama_260x175_nowa2_small_922 


Skonkretyzowane cele

 

Istotne znaczenie w przygotowywaniu programu Kongresu oraz jego merytorycznych założeń będą miały powoływane już teraz zespoły robocze. Będzie ich w sumie pięć i każdy z nich zajmie się jednym obszarem tematycznym. Zespoły robocze będą odpowiedzialne za wytyczenie kierunków danego panelu, przygotowanie materiałów kongresowych oraz dobór prelegentów i panelistów w danym obszarze. Grupy będą pracowały nad takimi zagadnieniami, jak: interwencjonizm państwa, zarządzanie promocją turystyczną, integracja czy atomizacja przedsiębiorców w turystyce, rozwój turystyki w Polsce, miejsce samorządu i jego zadania w przestrzeni turystycznej.  Podczas konferencji odbywać się będą również warsztaty z zakresu PPP w turystyce, tworzenia produktu turystycznego i e-marketingu obiektów noclegowych.

 

Szeroka debata podczas KTP obejmować będzie wyzwania stojące przed turystyką w ujęciu globalnym wraz z dokonaniem oceny funkcjonowania sektora usług turystycznych w Polsce i wskazaniem kierunków rozwoju polskiej turystyki na kolejne lata oraz przygotowanie rekomendacji programowych i inicjatyw legislacyjnych, które zostaną skierowane do organów władzy ustawodawczej i wykonawczej.

 

Ważnym celem obu wydarzeń będzie także stworzenie platformy stałego porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami turystycznymi, samorządem i organizacjami branżowymi.

 

Świdnica zaprasza! 

 

Kongres Turystyki Polskiej odbędzie się w Świdnicy, mieście z ogromnym potencjałem turystycznym, którego okolice są niezwykle atrakcyjne pod względem rekreacyjnym i turystycznym. Malowniczo położone u stóp Gór Sowich, posiada wyjątkowe zabytki, liczne obiekty sportowe, mnóstwo zielonych placów, parków i skwerów oraz bliskie sąsiedztwo szlaków turystycznych. Jest miastem o szczególnym klimacie, które uwodzi magią historycznych miejsc, urokliwością uliczek, atmosferą zabytkowych wnętrz. To także miasto nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców i turystów.

 

swidnica_kosciol_pokoju_843

Kościół Pokoju w Świdnicy

 

Wyróżnia je zachowany w niezmienionym stanie od czasów średniowiecza układ urbanistyczny Rynku, ewangelicki Kościół Pokoju (z 1648 r.) wzniesiony bez użycia cegieł i kamieni, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz  gotycki kościół z XIV w., imponujący wystrojem i 103-metrową wieżą (najwyższą na Dolnym Śląsku, piątą w Polsce). Nad Rynkiem góruje odbudowana 3 lata temu wieża Ratuszowa, mierząca 58 m wysokości (10 kondygnacji), symbol świetności miasta.

 

 

umswidnica_prezydent_396Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy:Poprzez Kongres Turystyki Polskiej chcemy zainicjować dyskusję nad kondycją turystyki w naszym kraju. Rozpoczynamy od Konferencji Przygotowawczej. Do udziału zaprosiliśmy ekspertów z branży, przedstawicieli przedsiębiorstw, organizacji, izb i stowarzyszeń turystycznych oraz samorządowców. Liczę że samorządy z tej wiedzy skorzystają, gdyż to właśnie gminy i miasta prowadzić powinny jak najlepszą politykę turystyczną, przyczyniającą się do rozwoju nie tylko branży, ale i swoich miejscowości.

 

Jacek Majewski

 

facebook/KongresTurystykiPolskiej

Co, gdzie i kiedy? Czytaj na >>> www.kongresturystyki.pl

 

O Kongresie Turystyki Polskiej piszemy też tutaj >>>


um_swidnica_ktp_bt-09-15_850

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.