III Ostrowskie Forum Rozwoju - Relacja

28 listopada 2017 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się III Ostrowskie Forum Rozwoju. Tematem tegorocznego Forum będą „Innowacje w samorządzie i biznesie”.

 

Ostrów Mazowiecka kontynuuje ważną dyskusję na temat potencjału rozwoju tego miasta i regionu. Lokalizacja Ostowi na trasie powstającej „ekspresówki” S8 i węzeł komunikacyjny były głównym tematem ubiegłorocznego Forum. W tym roku dyskusja poświęcona zostanie innowacyjnym rozwiązaniom w przestrzeni samorządowej i biznesowej.

 

Ostrowskie Forum Rozwoju zostało zainicjowane przez Jerzego Bauera, Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej w 2015 r. Podjęty w ub. roku wątek potencjału drogi ekspresowej i węzła komunikacyjnego, okazał się punktem wyjścia do kolejnych działań, związanych z ofertą inwestycyjną, kierunkami rozwoju społeczno-gospodarczego miasta, jego rewitalizacji i atrakcyjności dla biznesu i mieszkańców.

 

Ostrów Mazowiecka leży na szlaku bardzo ważnej, najdłuższej w Polsce, ekspresowej drogi nr 8, biegnącej od granicy z Czechami do Litwy. – Sama droga i węzły komunikacyjne to za mało, abyśmy mogli czekać z założonymi rękami na progres gospodarczy – mówi Jerzy Bauer, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej. – Konieczne są dalsze inwestycje samorządu, mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców i ogólny wzrost atrakcyjności miasta.

 

„Innowacja” to dzisiaj dla Ostrowi słowo-klucz. Determinuje wiele obszarów rozwoju - od działających w Ostrowi Mazowieckiej przedsiębiorstw po  inwestycje własne miasta. W sferze publicznej za przykłady mogą służyć prace koncepcyjne nad powołaniem lokalnego centrum obsługi biznesu, przystąpienie do projektu budowy dużej sieci ścieżek rowerowych, mającego uatrakcyjnić miasto i uwydatnić jego walory przyrodnicze, korzystanie z dziedzictwa historycznego do budowania marki miasta w Polsce czy też utworzenie Muzeum Dom Rodziny Pileckich z koncepcją nowoczesnego programu edukacji kulturowej i historycznej do obsługi turysty polskiego i międzynarodowego. Miasto musi być atrakcyjne pod wieloma względami, aby przyciągać młodych ludzi, którzy szukają miejsca do życia nieopodal dużych ośrodków miejskich, w tym przypadku między Warszawą a Białymstokiem. Ze względu na niekorzystny bilans migracji, szczególnie wśród młodych,  samorząd inwestuje  duże środki finansowe aby zaspokajać jak najwięcej  różnorodnych potrzeb.

 

I właśnie tym zagadnieniom poświęcone zostanie III Ostrowskie Forum Rozwoju. Wystąpienia eksperckie i dwa panele dyskusyjne skupią się w tym roku z jednej strony wokół innowacyjności w podejściu do działalności samorządu (w kontekście m.in. mieszkalnictwa, obsługi przedsiębiorczości, OZE i zarządzania energią, aktywizacji społecznej i aktywności obywatelskiej, źródeł finansowania, partnerstwa publiczno-prywatnego optymalizacji kosztów), a z drugiej – innowacjom w biznesie w odniesieniu do prowadzonej działalności, zidentyfikowanych problemów społecznych, biznesowego podejścia do działań samorządu, inwestycji, zakupów i technologii. Nie bez znaczenia w tej dyskusji pozostanie kontekst współpracy samorządu i przedsiębiorców. Konieczna będzie identyfikacja wspólnych obszarów działań, odpowiedzi na potrzeby obu stron i wzajemne uzupełnianie się w działaniach.

 

Otwarcia Forum dokona Jerzy Bauer, Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka. W programie zaplanowano wystąpienia: Macieja Formanowicza, Prezesa Zarządu Fabryk Mebli „FORTE” S.A. oraz Bartosza Kublika, Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.

  

Gościem specjalnym będzie dr Jarosław Górski, Adiunkt w Katedrze Bankowości, Finansów i Rachunkowości Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, który wygłosi wykład „Innowacyjność: przestrzeń partnerstwa samorządu z biznesem”.

  

W ramach Forum odbędą się dwa panele dyskusyjne.

W pierwszym „Innowacje w samorządzie” wystąpią: Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Wójt Gminy Lesznowola, Waldemar Brzostek, Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka, Zbigniew Chrupek, Zastępca Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, Sebastian Kawałko, Doradca Prezydenta Miasta Lublin ds. wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych, Krzysztof Koman, Prezes Zarządu Centrum Innowacji Społeczno-Gospodarczych CentroPolis S.A. oraz Jarosław Najberg, Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek.

 

Uczestnikami drugiego panelu „Innowacje w biznesie” będą: Ewa Brzozowska, Prezes Zarządu ALPLA sp. z o.o., Dominik Cichecki, właściciel firmy Imnat Sp. z o.o., Klaus Dahlem, Członek Zarządu Fabryk Mebli „FORTE” S.A., Marcin Pawłowski, Prezes Zarządu ROLSTAL sp. z o.o., Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Zarządu Nextbike S.A.

  

Organizatorem III Ostrowskiego Forum Rozwoju jest Miasto Ostrów Mazowiecka, współorganizatorami: Fabryki Mebli „FORTE” S.A. oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.

  

Patronat medialny: Tygodnik w Ostrowi, Telewizja Ostrów, Kurier W, W ZASIĘGU.pl, Radio Nadzieja, www.ostrowmaz24.pl, www.ostrowmaz.com.

Partner merytoryczny i medialny: Forum Biznesu.

Moderatorem Forum będzie red. Jacek Kozioł, z-ca redaktora naczelnego Forum Biznesu

  

O III Ostrowskim Forum Rozowoju piszemy na łamach
Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej>>>

 

 

 

 

Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer

zaprasza na

 

III OSTROWSKIE FORUM ROZWOJU 

Innowacje w samorządzie i biznesie

 

28 listopada 2017 r. godz. 10.00

 

Rejestracja i szczegóły:

Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka
tel. 29 679 54 66
e-mail: ofr@ostrowmaz.pl

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Współorganizatorzy:

FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A.

BANK SPÓŁDZIELCZY W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

 

 

 

 

Tagi: Forum,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.