Split payment – mechanizm podzielonej płatności – spotkanie we Wrocławiu

Rödl & Partner zaprasza na spotkanie poświęcone mechanizmowi podzielonej płatności (split payment). Mechanizm zacznie obowiązywać już 1 lipca 2018 r. i może wpłynąć na rozliczenia wszystkich czynnych podatników VAT. Ustawodawca przewidział  szereg zachęt dla tych, którzy będą stosować split payment, jednak istnieje długa lista ryzyk i kosztów, które każdy przedsiębiorca powinien przeanalizować przed podjęciem decyzji. Eksperci Rödl & Partner poruszą prawne, podatkowe i finansowe aspekty mechanizmu, a jego praktyczne stosowanie przybliży przedstawiciel jednej z instytucji bankowych.


Spotkanie odbędzie się 15.06.2018 r. w biurze Rödl & Partner we Wrocławiu, ul. Św. Mikołaja 19 (Nicolas Business Center). Zgłoszenia przyjmowane są do 13.06.2018 r.


Agenda:

  • Czym jest i czego dotyczy split payment – zasady rozliczeń, rachunek „VAT”, odpowiedzialność solidarna. Korzyści i zagrożenia wynikające z mechanizmu.
  • Aspekty prawne split payment – własność środków zgromadzonych na rachunku, umowne wyłączenie, obligatoryjność mechanizmu. Jak to działa w Europie?
  • Split payment a płynność finansowa przedsiębiorstw. Audyt narzędzi finansowych.
  • Praktyczne rozwiązania instytucji bankowych dotyczące mechanizmu podzielonej płatności.

 

Więcej informacji i zapisy:
http://www.roedl.net/pl/pl/szkolenia/wydarzenia_aktualne/split_paymentmechanizm_podzielonej_platnosci_wroclaw.html

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.