Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych "U Welesa"

Grodzisko Owidz zaprasza na trzecią edycję Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych "U Welesa". Oprócz ekspozycji stoisk browarów rzemieślniczych, na terenie Grodziska odbędzie się także Święto Plonów oraz impreza muzyczna Kociewskie Śpiewogry. To wszystko już w najbliższą sobotę, 22 września.


Tym razem podczas Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych "U Welesa" swoje produkty prezentować i sprzedawać będą następujące browary: Browar Bytów, Browar Czarna Owca, Browar Brodacz, Browar Gościszewo oraz Browar Rzeka Piwa. Organizatorzy zapowiadają konkursy z nagrodami, w tym cieszącą się dużą popularnością i wzbudzającą wiele emocji konkurencję "rzut rzepą przez rzeką". Polega ona na próbie przerzucenia przez nurt Wierzycy... rzepy. Podczas minionych edycji udało się to niewielu osobom. W planach także gra w kapsle, konkurs wiedzy, wyzwania poetyckie i wiele innych. Podczas festiwalu Tomasz Starczewski, piwowar oraz właściciel Browaru Czarna Owca z Semlina, opowie o historii i obecnej kondycji browarnictwa rzemieślniczego w Polsce.
 

plakat_4961 
 

Film z drugiej edycji Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych "U Welesa" można obejrzeć tutaj.

  

Tego samego dnia w Grodzisku Owidz odbędzie się również Święto Plonów, organizowane w ramach cyklu "Kociewski rok z dawną Słowiańszczyzną". Gwoździem programu będzie inscenizacja dawnych obrzędów dożynkowych, zaplanowana w urokliwej scenerii zrekonstruowanego wczesnośredniowiecznego grodu. Tam też zaplanowane są warsztaty kuchni słowiańskiej wraz z degustacją. W sali konferencyjnej Grodziska Owidz odbędzie się natomiast wykład popularnonaukowy Jagody Kurek pt. "Kontekst agrarny obrzędowości dawnych Słowian". Tam też obejrzeć będzie można wystawę prac graficznych Sylwii Zawiślak, zatytułowaną "Demony i klechdy ludowe".

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
58%
42%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.