Gliwice po raz 6 staną się centrum polskiej logistyki

30 marca 2017 r. w Gliwicach odbędzie się szósta edycja konferencji logistycznej „Logistyka. Inwestycje. Przyszłość”, która na stałe wpisała się w kalendarze polskich inwestorów. W tym roku wydarzenie poświęcone będzie takim zagadnieniom jak wymagania najemców parków przemysłowo – magazynowych, multimodalność transportu w logistyce oraz szanse na relokację produkcji z zachodu Europy na Śląsk.

 

- Widzę determinację samorządu do przyciągnięcia tutaj jak największej liczby inwestorów. Zależy nam na tym, aby powstawały nowe miejsca pracy – powiedział Adam Neumann, Wiceprezydent Gliwic, w trakcie zeszłorocznej edycji wydarzenia.

 

Miasto i województwo śląskie to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany region w Polsce. Rozwinięty transport drogowy i kolejowy (doskonałe połączenie z sześcioma miastami stołecznymi w Europie, znajdującymi się w promieniu 600 km, takimi jak Berlin, Bratysława, Praga, Budapeszt, Wiedeń i Warszawa), skrzyżowanie dwóch głównych tras komunikacyjnych - autostrady A1 i A4, Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice” w Pyrzowicach, największy w Polsce port śródlądowy, a także zachęty inwestycyjne oferowane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną to główne atuty zwiększające potencjał tak miasta jak i całego regionu.
 

Nie dziwi więc fakt, że zaobserwować można wciąż wysoką aktywność deweloperów powierzchni przemysłowo-magazynowej na Górnym Śląsku. Szczególnymi względami deweloperów cieszą się zwłaszcza Gliwice. W ostatnim roku oddano do użytku m.in. nowoczesne centrum logistyczne – Gliwice Logistics Centre (Goodman). W trakcie realizacji znajdują się kolejne hale przemysłowo - magazynowe Panattoni Park Gliwice III. Budowę dwóch hal magazynowych rozważa również MLP Group. 

 

Chcąc dalej podnosić konkurencyjność i potencjał Gliwic oraz regionu śląskiego już po raz szósty władze miasta zapraszają na konferencję „Logistyka. Inwestycje. Przyszłość” , która odbędzie się 30 marca w Hotelu Silvia Gold w Gliwicach. Razem z przedstawicielami władz państwowych i samorządowych, inwestorami, operatorami logistycznymi oraz deweloperami rozmawiać będziemy o najnowszych trendach w branży logistycznej oraz perspektywach dalszego rozwoju miasta i całego regionu śląskiego.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rejestrację na http://bluevine.pl/konferencja/logistyka-inwestycje-przyszlosc/

 

Szczegóły program wydarzenia dostępny jest na:
http://bluevine.pl/konferencja/logistyka-inwestycje-przyszlosc/

 

***

Gospodarz i Organizator: Miasto Gliwice

Partner Organizacyjny: Bluevine Consulting

Patronat medialny: Forum Biznesu

 

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.