Gliwice po raz 6 staną się centrum polskiej logistyki

30 marca 2017 r. w Gliwicach odbędzie się szósta edycja konferencji logistycznej „Logistyka. Inwestycje. Przyszłość”, która na stałe wpisała się w kalendarze polskich inwestorów. W tym roku wydarzenie poświęcone będzie takim zagadnieniom jak wymagania najemców parków przemysłowo – magazynowych, multimodalność transportu w logistyce oraz szanse na relokację produkcji z zachodu Europy na Śląsk.

 

- Widzę determinację samorządu do przyciągnięcia tutaj jak największej liczby inwestorów. Zależy nam na tym, aby powstawały nowe miejsca pracy – powiedział Adam Neumann, Wiceprezydent Gliwic, w trakcie zeszłorocznej edycji wydarzenia.

 

Miasto i województwo śląskie to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany region w Polsce. Rozwinięty transport drogowy i kolejowy (doskonałe połączenie z sześcioma miastami stołecznymi w Europie, znajdującymi się w promieniu 600 km, takimi jak Berlin, Bratysława, Praga, Budapeszt, Wiedeń i Warszawa), skrzyżowanie dwóch głównych tras komunikacyjnych - autostrady A1 i A4, Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice” w Pyrzowicach, największy w Polsce port śródlądowy, a także zachęty inwestycyjne oferowane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną to główne atuty zwiększające potencjał tak miasta jak i całego regionu.
 

Nie dziwi więc fakt, że zaobserwować można wciąż wysoką aktywność deweloperów powierzchni przemysłowo-magazynowej na Górnym Śląsku. Szczególnymi względami deweloperów cieszą się zwłaszcza Gliwice. W ostatnim roku oddano do użytku m.in. nowoczesne centrum logistyczne – Gliwice Logistics Centre (Goodman). W trakcie realizacji znajdują się kolejne hale przemysłowo - magazynowe Panattoni Park Gliwice III. Budowę dwóch hal magazynowych rozważa również MLP Group. 

 

Chcąc dalej podnosić konkurencyjność i potencjał Gliwic oraz regionu śląskiego już po raz szósty władze miasta zapraszają na konferencję „Logistyka. Inwestycje. Przyszłość” , która odbędzie się 30 marca w Hotelu Silvia Gold w Gliwicach. Razem z przedstawicielami władz państwowych i samorządowych, inwestorami, operatorami logistycznymi oraz deweloperami rozmawiać będziemy o najnowszych trendach w branży logistycznej oraz perspektywach dalszego rozwoju miasta i całego regionu śląskiego.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rejestrację na http://bluevine.pl/konferencja/logistyka-inwestycje-przyszlosc/

 

Szczegóły program wydarzenia dostępny jest na:
http://bluevine.pl/konferencja/logistyka-inwestycje-przyszlosc/

 

***

Gospodarz i Organizator: Miasto Gliwice

Partner Organizacyjny: Bluevine Consulting

Patronat medialny: Forum Biznesu

 

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Nasze programy
njqi_2018_286_02
img3_286_2a_286_03
img2_286
pg_2018_286_01
dm18_286
dp_2018_286
Giełda
WIG20
wykres WIG20 w money.pl
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2018-05-25 11:19)
WIG 58194.44 +0,01%
WIG20 2214.64 +0,06%
mWIG40 4457.96 -0,19%
sWIG80 13786.56 +0,36%
Wspierane przez Money.pl
Sonda
DOBRA MARKA - Wskaż bank oferujący najlepsze według Ciebie konto osobiste:
ALIOR BANK S.A.
BANK GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ S.A.
BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A.
BANK PEKAO S.A.
BANK MILLENNIUM S.A.
BNP PARIBAS BANK POLSKI S.A.
BHP S.A.
BRE BANK S.A.
CREDIT AGRICOLE BANK POLSKA S.A.
GETIN NOBLE BANK S.A.
ING BANK ŚLĄSKI S.A.
PKO BANK POLSKI S.A.
INNY
NEST BANK S.A.
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.