Normalizacja dla Smart Cities

KONFERENCJA Z OKAZJI DNIA NORMALIZACJI POLSKIEJ - relacja

 

„Normalizacja dla Smart Cities”

Warszawa, 19 maja 2017 r.

pod patronatem ForumBiznesu.pl

 

20 maja obchodzony był Dzień Normalizacji Polskiej. Z tej okazji Polski Komitet Normalizacyjny zorganizował ogólnopolską konferencję - w tym roku tematem przewodnim była „Normalizacja dla Smart Cities".

W trakcie spotkania zostały omówione różne aspekty jak normy mogą wspomóc inteligentny rozwój miast i obszarów metropolitalnych.

 

plakat_648

 

Miasta już teraz stanowią główne centra europejskiej gospodarki i innowacji, jednocześnie są kluczowym źródłem zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Szacuje się, że do 2050 r. liczba mieszkańców miast wzrośnie dwukrotnie. Wszystkie więc muszą stawić czoła kwestiom związanym ze zwiększeniem wydajności energetycznej, infrastrukturą, transportem i komunikacją. W osiąganiu tych celów niezbędne są Polskie Normy.

 

W trakcie konferencji przedstawione zostały m.in.:

  • Wybrane aspekty tworzenia inteligentnego miasta oraz wyzwania dla jego rozwoju.
  • Przykłady wdrożeń inteligentnych rozwiązań w polskich miastach.
  • Działania wspierające zintegrowane planowanie rozwoju miasta z wykorzystaniem nowych technologii i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  • Rola miejskiego systemu informacji przestrzennej (GIS) w zarządzaniu miastem inteligentnym.

 

Konferencja wpisała się także w cele Krajowej Polityki Miejskiej 2023, czyli wzmocnienia zdolności miast i obszarów zurbanizowanych do kreowania zrównoważonego rozwoju i tworzenia miejsc pracy oraz poprawy jakości życia mieszkańców. 


PROGRAM KONFERENCJI>>>

agenda_1297

 

Spotkanie adresowane było do samorządowców, przedstawicieli kadry zarządzającej polskiego biznesu, administracji państwowej, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, osób prowadzącym działalność gospodarczą, reprezentantów środowiska naukowego oraz federacji i stowarzyszeń branżowym.

Spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, a tematyka jest na tyle ciekawa, że organizatorzy prawdopodonie powrócą do  podjętych wątków, na jednej z kolejnych swoich konferencji.

 

Spotkanie zwieńczyła uroczystość wręczenia dorocznej nagrody PKN "Kompas Normalizacji". W tym roku wyróżniono Instytut Nafty i Gazu -Państwowy Instytut Badawczy.

 

Więcej na: www.pkn.pl;

Patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem.

Patroni medialni: magazyny: „Inteligentne Miasta i Regiony”, Connected Life Magazine, portale: Komunalny.pl. eGospodarka.pl, ForumBiznesu.pl, urbnews.pl, InteligentneMiasta.pl oraz Blog: smartcity-expert.eu.

 

Kontakt:

tel. 22 55 67 739

e-mail: konferencjePKN@pkn.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.