JADE Poland National Meeting

Już w dniach 16-17 listopada odbędzie się ogólnopolski spotkanie firma zrzeszonych w konfederacji JADE. Co je wyróżnia? To, że oferują swoje usługi w zakresie doradztwa biznesowego największym polskim i zagranicznym przedsiębiorstwom, są innowacyjni, profesjonalni, a przede wszystkim – każdy z nich jest jeszcze studentem.

 

JADE – the European Confederation of Junior Enterprises, to międzynarodowe zrzeszenie organizacji non-profit, realizujących założenia idei Junior Enterprise. Założone w 1992 roku, obecnie zrzesza ok. 280 studenckich firm z 14 krajów Europy. Każda z tych organizacji jest działalnością typu Junior Enterprise, a więc są one zakładane oraz zarządzane w całości przez studentów i zajmują się doradztwem biznesowym dla polskich i zagranicznych firm. Dzięki statutowi organizacji non-profit mogą oferować najbardziej konkurencyjne ceny dla swoich klientów. Osiągany przez nie zysk, przeznaczany jest na cele statutowe, a więc między innymi, na rozwój członków oraz szkolenia i wyjazdy zagraniczne. Firmy związane z ideą Junior Enterprise oferują szeroki wachlarz usług doradczych, takich jak: doradztwo gospodarcze, prawne, informatyczne, oraz technologiczne. To czym zajmuje się konkretna organizacja, zależy jedynie od kierunków kształcenia ich członków. Sztandarowym celem Junior Enterprise jest łączenie teorii akademickiej z praktyką w świecie biznesowym. W tych organizacjach studenci mogą nabyć doświadczenie, uczestnicząc w szkoleniach, projektach oraz w spotkaniach z klientami, a także w międzynarodowych meetingach z członkami innych organizacji.


Pierwsze Junior Enterprise powstały we Francji w 1967 roku. W Polsce obecnie działają cztery takie organizacje, zrzeszone w Polską Konfederacje JADE. Są to: ConQuest Consulting w Warszawie (1998r.), YPI Consulting w Krakowie (2002r.) Uniconsult we Wrocławiu oraz PBDA Consulting w Poznaniu (2008r.). JADE Poland skupia się na rozwoju i współpracy polskich Junior Enterprises oraz promowaniu tej idei w środowiskach akademickich i biznesowych w Polsce.


Dwa razy do roku członkowie polskich organizacji spotykają się podczas JADE Poland National Meeting. W czasie tych spotkań wymieniają się doświadczeniem i wiedzą oraz wspólnie uczestniczą w szkoleniach i warsztatach. Ostatni meeting miał miejsce 18-19 maja 2013 roku, w Warszawie i odbył się pod hasłem „From first conversation to first business”


Najbliższy meetineg odbędzie się 16-17 listopada, w Krakowie i jest on organizowany przez YPI Consulting. W spotkaniu weźmie udział około 60 osób, a pośród szkoleniowców można wymienić między innymi firmę Stu Go, fundację Laboratorium Sukcesu, agencję AdWeb, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Humanoit Group. Przez cały weekend uczestnicy będą brać udział w licznych szkoleniach dotyczących zarządzania projektami, uczestniczyć w warsztatach oraz wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Przewidziana jest również integracja i wspólna zabawa. Na meetingu pojawią się również goście z zagranicznych Junior Enterprises. Będzie to kolejna okazja żeby udowodnić prawdziwość zdania: „Students fostering entrepreneurship”, głównego motta JADE.


 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
43%
57%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.