Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur

Jak samorządy mogą skutecznie promować swoje atuty gospodarcze?

Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur odbył się w Ełku

  

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbył się Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii
i Mazur. 28 i 29 listopada br. licznie zgromadzeni przedstawiciele samorządów, organizacji biznesowych, naukowcy oraz eksperci zajmujący się m.in. marketingiem wymieniali się doświadczeniami z zakresu promocji miast, gmin czy regionów. W trakcie Festiwalu ogłoszono także zwycięzców konkursu PRO Warmia Mazury 2013, poświęconego projektom promocyjnym stworzonym przez warmińsko-mazurskie samorządy.

 

Organizatorem Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Celem Festiwalu  było zarówno edukowanie i inspirowanie pracowników samorządów z Warmii i Mazur, jak i stworzenie platformy wymiany doświadczeń i opinii. – Najważniejszym zadaniem samorządu województwa jest promocja gospodarcza. Chcemy je realizować wspólnie z samorządami lokalnymi, pokazując, że jesteśmy regionem przyjaznym przedsiębiorcom. Wspólnymi siłami możemy wpływać na rozwój województwa.  – powiedziała Anna Wasilewska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. – Wydarzenia takie, jak Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur są niezwykle ważne. Stwarzają bowiem okazję dla pracowników samorządów do zdobycia czy pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu promocji gospodarczej, ktore mogą być przydatne w ich pracy związanej z pozyskiwaniem inwestorów i rozwojem regionu. – dodała Anna Wasilewska.

 

fpgwim_anna_wasilewska_czonek_zarzdu_woj._warmisko-mazurskiego_2_900

 Anna Wasilewska Członek Zarządu woj. warmińsko-mazurskiego

 

Do udziału w Festiwalu zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów terytorialnych z Warmii i Mazur oraz eksperci, których doświadczenie budowane było m.in. podczas pracy dla samorządów różnego szczebla. Wspólnie dyskutowali na takie tematy, jak skuteczne sposoby na przyciągnięcie i utrzymanie inwestora, co jest niezwykle ważne dla każdego regionu. Podczas spotkania poruszono również tematykę klastrów, czyli współpracy administracji lokalnej, firm i innych organizacji, która poprzez skoncentrowanie zasobów pozwala im na skuteczniejsze działanie. 

 

Festiwal został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich, która odbyła się 28 listopada br., miała charakter konferencyjny i była wypełniona prezentacjami oraz panelami dyskusyjnymi. Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha opowiadał o tym, jak powinna wyglądać efektywna współpraca biznesu i samorządów na rzecz rozwoju gospodarczego, natomiast prof. Andrzej Buszko
 z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
mówił o ścisłej współpracy nauki, biznesu i samorządu.  

 

fpgwim_andrzej_sadowski_centrum_im._adama_smitha_900

 

Andrzej Sadowski Centrum im. Adama Smitha

 

Z dużym zainteresowaniem uczestników Festiwalu spotkały się także wystąpienia Anny Proszowskiej-Sala z Citybell Consulting, która mówiła o tym, jak budować przewagę konkurencyjną i zdobywać inwestorów dzięki nowoczesnej, skoordynowanej strategii komunikacji B2B oraz Moniki Wasilewskiej-Serwiak, reprezentującej Fundację ProProgressio, która prowadziła wykład na temat skutecznej promocji gospodarczej samorządów w kraju i zagranicą oraz o przyciąganiu inwestorów. Drugiego dnia  Festiwalu (29 listopada br. ) odbyły się warsztaty, które pozwoliły w praktyczny sposób przedstawić zagadnienia związane z promocją atutów gospodarczych.

 

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia  Festiwalu ogłoszono laureatów konkursu PRO Warmia Mazury 2013. Nagrodzone zostały najlepsze projekty z zakresu promocji, realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego z województwa warmińsko-mazurskiego.

 

fpgwim_gala_konkursu_pro_warmia_mazury_2013_900

 

Gala konkursu PRO Warmia

 

Zwycięzcą w kategorii „Drukowane Wydawnictwo Promocyjne” otrzymał Urząd Miejski w Giżycku za wydawnictwo „Inwestuj w Giżycku”. Nagrodę w kategorii kategorii „Wydarzenie Promocyjne” przyznano Urzędowi Miasta i Gminy w Mikołajkach za projekt „Żeglarskie Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur” (zgłoszony przez Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach). Urząd Miasta Iławy tryumfował w kategorii  „Reklama w mediach i kompleksowe kampanie reklamowe” dzięki projektowi „Jeziorak jednym z 7 nowych cudów Polski”. Dodatkowo Urzędowi Miasta Działdowa przyznano wyróżnienie w kategorii „Wydarzenie Promocyjne” - za projekt „Uroczyste  otwarcie pierwszego w kraju Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego”.

 

Konkurs PRO Warmia Mazury 2013 powstał w wyniku konsekwentnych działań Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który wspiera najlepsze praktyki i wzorce z zakresu promocji działań podejmowanych przez samorządy. - Nagrodzone prace są dowodem na to, że samorządy zatrudniają kreatywnych ludzi, pełnych pomysłów jak w ciekawy i profesjonalny sposób pokazać swoje atuty. – powiedział Radosław Zawadzki, Dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.Udział w konkursie PRO Warmia Mazury 2013 powinien być nie tylko okazją do zdobycia nagrody, ale i możliwością zainspirowania się pomysłami innych miast czy gmin  – dodał Radosław Zawadzki.

 

Partnerem w organizacji Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur 2013 było miasto Ełk. Partnerem merytorycznym było Citybell Consulting. Patronat medialny objęły Gazeta Samorządu i Administracji, Gazeta Olsztyńska, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Outsourcing&More, Radio 5, Elk24.pl, InfoserwisElk.pl, wirtualnyelk.pl oraz ForumBiznesu.pl.

 

http://festiwalpromocji.pl

 

logotyp_festiwalu_400


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
41%
59%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.