Inwestycje toruńskiego TBS-u

Toruńskie TBS Sp. z o. o. funkcjonuje od 1997 r.  Zgodnie z aktem założycielskim, przedmiotem działania Spółki jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.

Podstawą finansowania inwestycji są kredyty udzielane TBS-om przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Do roku 2013 budowane były mieszkania finansowane z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Od 2013 Spółka realizuje budowę mieszkań na najem z możliwością wykupu, zarówno na terenie Torunia, jak i w Chełmży. Mieszkania w zasobach Toruńskiego TBS Sp. z o. o. są przeznaczone dla osób średniozamożnych, które nie mogą, bądź nie chcą zaciągnąć kredytu długoterminowego na mieszkanie własnościowe.

Od roku 2014 Spółka realizuje budowę mieszkań komunalnych dla Gminy Miasta Toruń, przy ul. Armii Ludowej 75-75d i ul. Poznańskiej 294c (O/M Glinki). Mieszkania te są oferowane najemcom mieszkań w zasobach komunlanych, regularnie opłacających czynsz, w celu poprawy warunków mieszkaniowych, lub dostosowania do ich potrzeb w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych.

 

tttb_fot_3_1387

 

Spółka ma w planach budowę mieszkań 3-pokojowych, z myślą o rodzinach z dziećmi, z udziałem preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego, jak również budowę kompleksu budynków z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób w podeszłym wieku.

Mieszkania budowane przez Toruńskie TBS Sp. z o. o. w pełni wykończone i wyposażone, a teren zagospodarowany z uwzględnieniem potrzeb najemców, budowane są place zabaw, parkingi, estetycznie zabudowane śmietniki, a dookoła znajduje się atrakcyjnie urządzona zieleń. Największym atutem naszych mieszkań jest bezterminowa umowa najmu, możliwość aranżacji według własnego pomysłu, za zgodą administracji, a także możliwość wykupu mieszkań na własność po 5 latach od ich wynajęcia (dot. mieszkań wybudowanych z udziałem kredytu komercyjnego i najemców będących jednocześnie partycypantami). Większość nowych budynków wyposażonych jest w windy, zapewniające osobom niepełnosprawnym dostęp do wszystkich mieszkań i pomieszczeń wspólnego użytku w budynku, a także do miejsca postojowego w hali garażowej.

 

tttb_fot_1_1387

 

Najemca zwalniający lokal, po rozliczeniu wzajemnych zobowiązań, otrzymuje zwrot wpłaconej kaucji i partycypacji.

Spółka ciągle poszerza swoje zasoby poprzez budowę nowych budynków. Aktualnie najnowsze inwestycje znajdują się na O/M JAR, w malowniczej okolicy otoczonej lasem. Jest to teren chętnie wybierany przez deweloperów, dobrze skomunikowany z centrum miasta. Obecnie posiadamy w tej lokalizacji pięć budynków (tzw. I i II etap JAR), kolejny oddany zostanie w bieżącym roku, a dwa następne w latach 2018 i 2019. W dalszych planach – realizowany będzie kompleks sześciu budynków, w których łącznie będzie się znajdowało 159 mieszkań o różnej powierzchni, od ok. 33m2 do ok. 62 m2. Cztery budynki będą dofinansowane z Funduszu Dopłat, mieszkania te będą przeznaczone dla seniorów i osób niepełnosprawnych, odpowiednio zostanie przygotowana infrastruktura – windy, szerokie korytarze, brak barier architektonicznych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W budynkach będą znajdować się również lokale użytkowe, a w nich przychodnia zdrowia, klub seniora, sale do ćwiczeń itp. Dwa pozostałe budynki Spółka planuje  sfinansować z kredytu preferencyjnego, oferowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, mieszkania te będą przeznaczone dla rodzin z dziećmi, dlatego też będą się cechowały większą powierzchnią użytkową lokali (ok. 60 m2).

Nowe inwestycje realizuje się z myślą o środowisku, dlatego też stosowane są rozwiązania przyjazne dla środowiska, np. nowoczesne kotły grzewczeemitujące mniejszą ilość gazów do atmosfery lub ogrzewanie sieciowe. Wszelkie działania wykonywane są z poszanowaniem środowiska naturalnego, dzięki temu Spółka może zapewnić swoim najemcom mieszkania zbudowane z materiałów energooszczędnych, co wpływa korzystnie na obniżenie kosztów eksploatacyjnych lokalu.

 

tttb_fot_2_1385

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.