Wypełniamy niszę, oferując mieszkania na najem

 

O tym, jak dobrze zarządzać, mądrze inwestować oraz zyskiwać zaufanie i poparcie mieszkańców rozmawiamy z Beatą Żółtowską, Prezes Toruńskiego TBS Sp. z o.o.

 

W jakim miejscu jest dzisiaj Toruńskie TBS? Jakimi zasobami dysponuje?

 
Obecnie zasoby Toruńskiego TBS Sp. z o. o. to 77 budynków i ponad 1800 mieszkań, w których zamieszkuje prawie 4 500 mieszkańców. Spółka jednak nie poprzestaje na wybudowanym zasobie, szukając cały czas nowych możliwości budowania nowych inwestycji.

 

_dsc6045_1639TBS to przede wszystkim mieszkańcy. Jak układa się współpraca z nimi?

Współpraca z mieszkańcami i kandydatami na najemców to priorytet Toruńskiego TBS Sp. z o. o. Cały czas staramy się podnosić standard obsługi klienta. W nowej siedzibie Spółki specjalnie wydzielono przestrzeń na Biuro Obsługi Klienta, aby obsługa stała się jak najbardziej komfortowa. Ustalono również dwa razy w miesiącu dni spotkań indywidualnych z interesantami. Spółka aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnych – bierze udział w spotkaniach Rad Osiedli, spotkaniach z Prezydentem Miasta. Wspiera również organizację lokalnych festynów parafialnych.

Jak radzi sobie na rynku mieszkaniowym Toruńskie TBS?  

 

2018_09_28_nowe_mieszkania_ttbs_jar_016_900Bardzo dobrze radzimy sobie na rynku mieszkaniowym, wypełniamy niszę, oferując mieszkania na najem. W części naszych zasobów jest możliwy wykup mieszkania po 5 latach bycia naszym najemcą. Jest to bardzo atrakcyjna forma, o którą pyta dużo osób. Nasze mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem i już przed oddaniem budynku do zamieszkania, mamy komplet najemców.

Mogą się Państwo pochwalić wieloma inwestycjami. Proszę powiedzieć o tych najistotniejszych?

Obecnie w budowie mamy aż sześć budynków – trzy budynki z mieszkaniami z partycypacją i trzy budynki z mieszkaniami komunalnymi, w tym dwa z przeznaczeniem dla seniorów i osób niepełnosprawnych. To pilotażowy w regionie program mieszkań wspomaganych, z teleopieką, gdzie w pobliżu znajdzie się klub seniora, sale do rehabilitacji czy punkt pielęgniarek środowiskowych. Budujemy również kompleks siedmiu budynków na Osiedlu Mieszkaniowym Glinki – trzy budynki zostały już oddane, czwarty jest w budowie. Będą tam mieszkania komunalne.

Czy TBS może być alternatywą dla programu Mieszkanie+?

 

dsc00654_1109Mieszkania budowane w formule TBS-u mogą być alternatywą dla programu „Mieszkanie+” z uwagi na różnice w wysokości czynszu. Zarówno mieszkania TBS jak i Mieszkanie + ma swoje wady i zalety i przeznaczone jest dla trochę różnych odbiorców tych programów.

Jakie problemy stoją dzisiaj przed TBS-ami?

Chyba największym wyzwaniem dla TBS-ów jest starzejący się zasób, który pochłania duże środki na remonty, co przy dość niskich czynszach może stanowić problem. Rosnące koszty budowy i trudności ze znalezieniem dobrych wykonawców to kolejny kłopot.


Rozmawiał: Tomasz Popławski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.