Jedwabny Szlak zagrożony

Polskie firmy spodziewają się zwiększenia dostaw kolejowych z Chin. Rosjanie chcą jednak kierować je inną drogą – informuje portal Pb.pl

 

Obecnie trasa dla pociągów wiozących kontenery z Chin  do Duisburga wiedzie przez Moskwę, Mińsk, Małaszewicze i Warszawę. "Problem w tym, że już teraz na białoruskich i polskich torach pociągi stoją w korku. Rosjanie szukają więc alternatywnej drogi przewozu ładunków z Chin do Europy. Proponują skierowanie potoku towarów do portów Petersburga i Kaliningradu (...)" - czytamy w artykule.


"To poważne ostrzeżenie dla Polski. To  Nord Stream 2, tylko na kolei" - ocenia Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, cytowany przez portal.


Pb.pl informuje też, że zakończono prace studialne ws. wydłużenia szerokiego toru z Ukrainy przez Słowację do Austrii. Jednak konflikt w Donbasie blokuje tę inwestycję. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Pb.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
60%
40%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.