Jedyna, która odważyła się mówić - Wybór Jasminy

Odczuwałam ulgę, że wojna już się skończyła. Wiedziałam jednak w głębi ducha, że dziewczęta i kobiety, które właśnie spotkałam, wciąż są więźniarkami i zawsze będą się nimi czuły.


Jean Sasson

 

sasson_wybor_jasminy_727

 

Czasem życie wymaga od nas odwagi ponad nasze siły. Jasmina to nie postać literacka. Wszystko, co zostało opisane w tej  książce, wydarzyło się naprawdę, a los głównej bohaterki współdzieliły setki innych kobiet.  

Piękna, inteligentna, wykształcona. Była dumną Libanką, kochała wolność, ale zawsze pozostawała wierna tradycji muzułmańskiej, w której ją wychowano.

Miała 23 lata, a nigdy nawet nie pocałowała mężczyzny. Tego dnia znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie. Została porwana przez irackich żołnierzy i uwięziona w ciemnej celi, wraz z kilkunastoma innymi niewolnicami. Jasmina wiedziała, że aby odzyskać wolność, sama musi o nią zawalczyć.  

Oprawca zapanował nad jej ciałem, ale nie nad myśla mi i duszą! Jedyną bronią, jaka jej pozostała, była oszałamiająca uroda i kobiecy spryt, dlatego – niczym Szeherezada – rozpoczęła niebezpieczną grę. Postanowiła go w sobie rozkochać.   

Wybór Jasminy to prawdziwa opowieść o niewolnicy, która wywalczyła sobie życie:

- Opowieść o młodej, niewinnej dziewczynie z dobrego domu, która razem z kilkunastoma innymi stała się niewolnicą irackich żołnierzy.

- Historia, która czekała ponad 10 lat na publikację. Autorka obawiała się konsekwencji, jakie mogą spotkać Jasminę, ale też przyznała, że opowieść była dla niej zbyt bolesna i trudna do opowiedzenia.

- Kobiety to ciche ofiary wojny – nikt głośno nie mówi o ich tragedii, o tym, co się z nimi dzieje w więzieniach.

- Jasmina udowadnia, że kobiety potrafią być silne mimo niewyobrażalnie trudnych warunków, przemocy czy groźby utraty życia.

- Niezwykle emocjonalna książka, która na długo pozostaje w pamięci.

Wszystko, co zostało opisane w tej książce, wydarzyło się naprawdę, a los głównej bohaterki współdzieliły setki innych kobiet.

Jean Sasson – amerykańska dziennikarka, która w swoich książkach wstawia się za krzywdzonymi kobietami Bliskiego Wschodu i oddaje im głos. Tym razem opisuje historię Jasminy, która jako jedyna odważyła się rozmawiać z autorką o swoich tragicznych wojennych doświadczeniach.

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Nasze programy
qi2015_286_01
img4_286_02
img2_286
pg_286_07
dm16_286
dp2016_286
Giełda
WIG20
wykres WIG20 w money.pl
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2016-10-24 18:59)
WIG 48508.91 +1,21%
WIG20 1782.79 +1,74%
mWIG40 4100.05 +0,50%
sWIG80 14308.76 +0,20%
Wspierane przez Money.pl
Sonda
DOBRA MARKA - Wskaż najlepszy według Ciebie preparat wzmacniający odporność:
ASCORUTICAL
CERUTIN
CITROSEPT
ECOMER
ISKIAL
MAXILAC C
OEPAROL
RUTIMAX CE
RUTINACEA
RUTINOSCORBIN
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.