Joanna Jodełka - Rektorski czek

Joanna Jodełka powraca z romansem kryminalnym, którego akcja rozgrywa się tym razem w Poznaniu!

 

rektorski-czek-b-iext54480766_600

 


Karolina Rosada, pracownica archiwum uniwersyteckiego, trafia przypadkiem na indeks z początków istnienia uniwersytetu w Poznaniu. Próbując poznać losy właścicielki indeksu, wpada na tropy prowadzące do odkrycia wielkiego fałszerstwa.

„Rektorski czek” to przejmująca opowieść o miłości, wielkich pieniądzach, szczytnych ideach i niejednoznacznej historii. Bohaterowie wojenni, filantropi i intelektualiści przełomu XIX i XX wieku spotkają ponownie po stu latach, gdy losy kamienicy przy ulicy Mickiewicza trafią w niewłaściwie ręce.

Pełna błyskotliwego humoru powieść obyczajowo-kryminalną rozgrywa się na dwóch poziomach czasowych. Współczesność idzie w niej pod rękę z archiwalnymi zapiskami sięgającymi czasów okupacji, które mocno wpłyną na teraźniejszość bohaterów. Czy na lepsze? A może ciekawość okaże się pierwszym stopniem do piekła?

Joanna Jodełka – polska pisarka związana z Poznaniem, gdzie ukończyła studia na wydziale historii sztuki UAM. Zadebiutowała w 2009 r. powieścią kryminalną „Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach”, za którą otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru, czym przełamała męską hegemonię wśród laureatów. Wydała także m.in. „Grzechotkę”, „Kamyk”, „Kryminalistkę”, „Wariatkę” i „2 miliony za Grunwald”. W 2017 r. napisała też przewodnik po wielkopolskich kościołach i pałacach „Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
57%
43%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.