Konferencja „Innowacje w turystyce” - Świdnica, 18-19 października 2017

Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim była dla Świdnicy organizacja Kongresu Turystyki Polskiej, miasto to po raz kolejny przygotowuje na jesień dużą ogólnopolską debatę na rzecz turystyki. Tym razem tematem wiodącym dwudniowej konferencji, dedykowanej dla branży turystycznej, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz świata nauki, są innowacje w turystyce – determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych. 

 

swidnica_ktp2017_foto_w_bakiewicz_932

Spotkanie odbędzie się w dniach 18-19 października br. W jego ramach zaplanowano 5 sesji tematycznych, z wykładami, panelami dyskusyjnymi oraz warsztatami. A jego tematyka została przygotowana w oparciu o wnioski zasygnalizowane podczas Kongresu Turystyki Polskiej. – Tegoroczna konferencja będzie poruszać zagadnienie innowacyjności w turystyce, które jest ważne zarówno dla przedsiębiorców wdrażających w swoich firmach różnego rodzaju zmiany ułatwiające funkcjonowanie i konkurowanie na rynku, jak i samorządowców, których zadaniem jest dbanie o rozwój swoich mikroregionów. Dlatego, zarówno jednych, jak i drugich zachęcam do udziału w naszych sesjach i panelach, w trakcie których wymienimy się doświadczeniami, a także będziemy mieli okazję pogłębić wiedzę o tym, jak stosować innowacje, jak je wprowadzać  i jak rozwijać region turystycznie – zaprasza Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy i gospodarz wydarzenia.

 

 

Główne wątki, które zostaną poruszane podczas sesji tematycznych to m.in.:

 

  • Wyzwania innowacyjności rynku turystycznego,
  • Między wiedzą a kreatywnością: pracownicy i pracodawcy na rynku turystycznym,
  • Kadry dla turystyki jutra w oparciu o Ranking Szkół Wyższych Kształcących na kierunkach turystycznych 2017 oraz Sektorową Ramę Kwalifikacji dla turystyki,
  • W kierunku innowacyjności produktów turystycznych,
  • Współpraca transgraniczna w dziedzinie turystyki,
  • Znaczenie samorządów lokalnych dla rozwoju innowacyjności turystycznej oferty regionalnej,
  • Przedsiębiorstwo turystyczne w programie Krajowego Rejestru Długów i posiadanie Certyfikatu Rzetelności to pewna gwarancja dla turysty oraz kontrahentów?
  • Aplikacje mobilne i oprogramowanie IT jako narzędzia wspomagające rozwój turystyki,
  • Podatek VAT a opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • Biura podróży i inne przedsiębiorstwa turystyczne w zderzeniu z przepisami prawa.

 

Podczas konferencji wręczone zostaną nagrody: Przyjazna Gmina 2017 oraz Turystyczny Produkt i Turystyczna Usługa Roku 2017.

 

Organizatorami konferencji „Innowacje w turystyce” są  Gmina Miasto Świdnica, Dolnośląska Izba Turystyki, Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”, Fundacja Symbioza. Redakcja Forum Biznesu jest partnerem medialnym i merytorycznym konferencji.

 

Rejestracja uczestników trwa od 1 września do 15 października br. Koszt udziału w konferencji wynosi 100 zł netto od osoby.

 

Sylwia Osojca-Kozłowska

   beztytuu_780

 

>>>Formularz rejestracyjny

 

>>>Program Konferencji

 

Szczegółowe informacje na temat >>>wydarzenia 

 

O Konferencji piszemy w wydaniu >>>Biznes Trendy w Rzeczpospolitej 5.09.2017 r.

 

 

 

 

Zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznego Kongresu Turystyki Polskiej, który odbył się 12-14 października 2016 r. w Świdnicy.

 

Podczas wydarzenia odbyła się m.in. uroczystość wręczenia nagród redakcji Forum Biznesu: Przyjazna Gmina 2016 oraz Turystyczny Produkt i Turystyczna Usługa Roku 2016, a wśród Laureatów znalazła się m.in. Świdnica za zorganizowanie Kongresu Turystyki Polskiej.

 

Podczas tegorocznej konferencji, 18 października w Teatrze Miejskim w Świdnicy zostaną wręczone tegoroczne nagrody. 

 

Foto: W. Bąkiewicz

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
61%
39%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.