Konsolidacja sieci handlowych

Coraz więcej właścicieli dużych sklepów buduje nowe obiekty w celu rozszerzenia swojej działalności. Jednak niektórzy z nich zmuszeni są do konsolidacji swoich inwestycji.

Zdaniem ekspertów, sektor powierzchni handlowych od jakiegoś czasu się rozwija. Potwierdzają to dane z zeszłego roku. Wg szacunków, w 2016 r. powstało 15 nowych powierzchni handlowych przeznaczonych do wykorzystania przez sieci handlowe. Wiele z tych obiektów budowanych jest w mniejszych miastach.

Jednak w niektórych przypadkach część najemców jest zmuszonych do konsolidacji swoich sklepów. Jest to spowodowane dużą liczbą galerii handlowych na danym obszarze.


Konsolidacja spowodowana jest wynikami sklepu oraz wysokością marży. Najemcy obniżają swoje marże, żeby być konkurencyjnymi dla innych, co w praktyce skutkuje mniejszymi dochodami. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/CEO.com.pl/Onet.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.