Kryzys w szkolnictwie zawodowym

Resort edukacji postanowił przypatrzeć się bliżej sytuacji w polskim szkolnictwie. Pod uwagę wzięto szczególnie sytuację w szkołach zawodowych.

Zdaniem przedstawicieli resortu, funkcjonujący w obecnym czasie system kształcenia w szkołach zawodowych nie jest realizowany na takim poziomie, na jakim powinień. Okazuje się bowiem, że ponad 500 tys. absolwentów techników nie jest przygotowanych do wykonywania swojej pracy zawodowej.

Na temat szkolnictwa zawodowego wypowiada się Roman Rutkowski, wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność" energetyków. Stwierdza on, że szkolenie młodych ludzi powinno odbywać się przy jakimś określonym przedsiębiorstwie.

Jego wypowiedź komentuje Teresa Wargocka, wiceminister edukacji. Dodaje ona, że tylko 8 proc. absolwentów techników odbywa swoje zajęcia praktyczne u swoich przyszłych pracodawców. Tylko połowa z nich zdaje egzamin zawodowy. (zp)Źrodło, więcej: Bankier.pl/Onet.pl/Telewizja Republika

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.