LPGK sp. z o.o. od 25 lat świadczy usługi najwyższej jakości

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Legnicy działa w obszarze odbioru, odzysku i zagospodarowania odpadów komunalnych. Zarządza Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Legnicy, prowadzi Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), świadczy usługi w zakresie inżynierii miejskiej, wykonuje kompleksowe usługi cmentarne oraz dba o zieleń miejską. Ponadto administruje legnicką Palmiarnią oraz Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt.

 

podzikowania_25-lat_lpgk-1_662Przez 25 lat działalności priorytetem dla Zarządu Spółki było rozwijanie oraz rozbudowywanie instalacji służących do przetwarzania odpadów komunalnych oraz ich selektywnego zbierania. W Zakładzie Zagospodarowania Odpadów wybudowano kompostownię odpadów biodegradowalnych. Pozyskano środki z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na budowę sortowni odpadów komunalnych surowcowych. Wybudowano sortownię odpadów komunalnych zmieszanych, która jest cały czas rozbudowywana. Dodatkowo stworzono Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, które w najbliższym czasie ulegną rozbudowie.

 

sortownia_819


    
Wykonując swoje usługi, Spółka dba o ich najwyższą jakość. W tym celu jako jedna z pierwszych na rynku legnickim wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania oparty na normach PN- EN ISO 9001, PN- EN ISO 14001, PN -N 18001 oraz PN- ISO/IEC 27001.  Istotą systemu jest przyjęcie nowoczesnego procesowego podejścia w świadczeniu wszystkich usług. Oznacza to, że LPGK sp. z o.o. w swoich działaniach zawsze dąży do spełnienia wymagań  i oczekiwań wszystkich klientów.

 

biosort_13_1024_02Spółka dokłada także wszelkich starań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz w dbałości o najważniejszy kapitał, którym są dla przedsiębiorstwa jego zasoby ludzkie. W tym celu ustawicznie podnosi standardy w zakresie bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy.

 

sortownia2_3_1019


 
LPGK sp. z o.o. podejmuje działania edukacyjne w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej i uwrażliwienia mieszkańców naszego miasta na problematykę ochrony środowiska. Naszym celem jest poprawa estetyki krajobrazu oraz jakości życia obecnych i przyszłych pokoleń działając w kierunku zachowania zasobów i maksymalizacji ich odzysku i recyklingu odpadów. Wiemy jak ważna jest edukacja, dlatego propagujemy konkretne ekologiczne zachowania już u najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Pracownicy Spółki we współpracy z pracownikami Urzędu Miasta Legnicy organizują i prowadzą tematyczne lekcje ekologiczne dla dzieci i młodzieży, omawiając przede wszystkim zasady selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Legnicy. W celu wymiany doświadczeń z zakresu efektywnego działania na rzecz środowiska LPGK sp. z o.o. nawiązało współpracę z różnymi organizacjami i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego m.in. Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy, Fundacją „Zielona Akcja” czy legnicką Eko-biblioteką.

 

ekolekcja_1092


    
Stawiając czoło trudnym wymaganiom rynkowym spółka nieustannie podnosi jakość świadczonych usług. Dzięki temu utrzymujemy zaufanie Klientów, które jest dla nas najważniejszym wyróżnieniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.