Lynda La Plante - Wdowy

Brawurowa opowieść o tym, co może się wydarzyć, kiedy kobiety wezmą sprawy w swoje ręce. Film na podstawie powieści w reżyserii Stevea McQueena ukaże się na ekranach polskich kin 16 listopada!

 

wdowy-b-iext53353873_600Harry Rawlins jest – był – zawodowcem w każdym calu. A jednak skok na pancerny furgon, zaplanowany przez niego w najdrobniejszych szczegółach, zakończył się fiaskiem. Policja w furgonetce, której użyto do napadu, znalazła trzy zwęglone ciała: Terry’ego Millera, Joego Pirellego i samego Harryego.

Dolly Rawlins. Linda Pirelli. Shirley Miller. Trzy kobiety, znające się wcześniej z widzenia, owdowiały w jednym momencie. W każdej chwili do ich drzwi może zapukać policja albo gangsterzy, którzy przejęli rewir Harry’ego. Wszyscy chcą jednego: należącego do Harryego niepozornego notesu, który w londyńskim półświatku może być prawdziwą bombą z opóźnionym zapłonem.

Dolly ma trzy wyjścia. Oddać notes policji, sprzedać go gangsterom albo… skorzystać z instrukcji Harry’ego i dokończyć jego dzieło. Ostatni wielki skok. Milion funtów w gotówce. Odpowiedź nasuwa się sama. Dolly potrzebuje jedynie wspólników. A raczej wspólniczek...

Lynda La Plante – brytyjska pisarka i scenarzystka. Absolwentka prestiżowej akademii aktorskiej RADA. Karierę aktorską rozpoczęła w Royal Shakespeare Company, grała również w serialach. Sławę jako scenarzystce przyniósł jej już pierwszy scenariusz – "Wdowy" stały się telewizyjnym hitem lat 80. La Plante ma na swoim koncie scenariusze do seriali kryminalnych (m.in. "Głównego podejrzanego") i wiele powieści (m.in. wydane w Polsce "Spuściznę", "Słodki jak śmierć" czy "Bella mafia").

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.