Mail z fakturą od skarbówki to phishing

Polscy internauci mogli znaleźć w skrzynkach maile od Krajowej Administracji Skarbowej. Jeśli wasz program antywirusowy nie usunął tych maili, to zróbcie to lepiej sami, bo to nie akcja KAS, a zwykły atak phishingowy – ostrzega MSN.com/pl

 

Autor maila od "Krajowej Administracji Skarbowej" podpisany jako Jakub Kowalski (bez żadnej stopki mailowej) prosił o dołączenie faktury, a w załączniku był plik *.zip. Po jego otwarciu można było sobie zawirusować komputer. Na szczęście większość dobrych programów antywirusowych powinna wykryć zagrożenie i usunąć niebezpieczny załącznik – czytamy w informacji.


Na sprawę od razu zareagowała prawdziwa Krajowa Administracja Skarbowa. Urzędnicy poprosili na Twitterze wszystkich, zaatakowanych przez cyberprzestępców, by zgłosili sprawę mailem lub telefonicznie – podsumowuje portal. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: MSN.com/pl

Tagi: Phishing,Mail,KAS,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.