Małgorzata Saramonowicz - Xięgi Nefasa. W zaświatach

Władysław, Jaksa i Alba. Młody następca tronu, syn wielkiego rycerza i niewidoma kapłanka. Władysław rywalizuje z Jaksą, z czasem staje się bezwzględny i okrutny. Jaksa zaś nie chce być wojownikiem i w tajemnicy doskonali swoje magiczne umiejętności. Tymczasem niezwykłe moce Alby są coraz silniejsze. Może już wkrótce to ona stanie na czele pogańskiego buntu…

 

saramonowicz_w-zaswiatach_728Nefas, tajemniczy sługa Krzywoustego, musi za wszelką cenę chronić całą trójkę przed niebezpieczeństwem z zewnątrz i przed nimi samymi. Wiąże go złożona Trygławowi przysięga. Jeśli jej nie dotrzyma, tych troje młodych zginie. Nie chce jej złamać, bo wierzy, że dzięki pomocy mrocznego bóstwa uratuje z zaświatów jedyną kobietę, którą zdołał pokochać – szarowłosą Rangdę.

Polska w XII wieku to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę.

Małgorzata Saramonowicz prowokuje, niepokoi, ale przede wszystkim po raz kolejny dowodzi, że historia może być doskonałą kanwą dla sagi fantasy. Od lektury Xiąg Nefasa nie sposób się oderwać.Przygody Nefasa, cudzoziemskiego kronikarza Krzywoustego, szpiega, maga i skrytobójcy. W tle bezlitosny świat słowiańskich wierzeń i demonów, jeszcze więcej intryg, krwi i zemsty sięgającej od naszego świata aż po zaświaty.


Jarosław GrzędowiczMagia w Xięgach Nefasa jest jak klamra spinająca spiski, zdrady, miłość i zemstę. Nefas Niegodny, wiele razy spojrzy śmierci w oczy i nie zawaha się zstąpić do budzącej grozę krainy umarłych, Nawii. Krok w krok za nim podążą zjawy, upiory i demony przeszłości. Czy zdoła stawić im czoła? Przekonajcie się sami.


Maja Lidia KossakowskaMałgorzata Saramonowicz – powieściopisarka, dziennikarka, producentka filmowa. Sławę przyniosły jej powieści grozy publikowane pod koniec lat 90. i w pierwszej dekadzie XXI wieku. Jej thriller psychologiczny Siostra stał się najgłośniejszym wydarzeniem literackim jesieni roku 1996. To właśnie po tej publikacji została okrzyknięta polską następczynią E.A. Poego. Swój talent potwierdziła, pisząc kolejne dwie powieści: Lustra i Sanatorium. Jej twórczość wzbudzała żywiołową dyskusję nie tylko wśród krytyków literackich. W swoich książkach poruszała tematy tak kontrowersyjne jak aborcja, eutanazja czy okrucieństwo, do którego zdolny jest człowiek. Książki Małgorzaty Saramonowicz doczekały się wydań obcojęzycznych. W 1999 roku ukazała się holenderska edycja Siostry. Rok później powieść ta trafiła na rynki litewski i niemiecki. W 2002 roku hamburska oficyna Rotbuch Verlag opublikowała również Lustra. Po 10 latach przerwy Małgorzata Saramonowicz powraca z porywającą i niepokojącą sagą dark fantasy. Historią, w której świętość miesza się z przekleństwem, a bogów trudno odróżnić od demonów. Trwają prace nad serialem będącym adaptacją Xiąg Nefasa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.