Nie będzie fuzji bankowej

Dwa kontrolowane przez Skarb Państwa banki nie połączą się. - Bank Pekao odstąpił we wtorek od negocjacji w sprawie połączenia z Alior Bankiem - podało Pekao w komunikacie.

 

- Zarząd banku niniejszym informuje, że banki nie doszły do porozumienia co do warunków ich połączenia, które w ocenie zarządu Pekao pozwalałyby na osiągnięcie potencjalnie największej dodatkowej wartości dla akcjonariuszy Pekao - podano w komunikacie Pekao.

 

Dodano, że jednocześnie Pekao pozostaje otwarty na "opcje wzrostu nieorganicznego zgodnego z realizacją obecnej strategii, które mogą zwiększyć wartość generowaną dla akcjonariuszy" – czytamy w komunikacie.

 

W październiku 2017 roku Pekao i Alior Bank poinformowały, że przeanalizują możliwości współpracy. W tym celu banki podpisały list intencyjny dotyczący wstępnych analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy lub połączenia obu podmiotów.

 

We wtorkowych komunikatach Pekao i Alior ujawniły również opóźnione informacje poufne, z których wynika, że w maju br. za najkorzystniejszą opcję współpracy obu podmiotów uznano właśnie połączenie. Miało ono polegać na emisji akcji połączeniowych Pekao skierowanych do akcjonariuszy Alior Banku.


Banki podały jednocześnie, że w trakcie trwania analiz główni akcjonariusze Pekao - PZU oraz PFR - przekazali wiadomość, że zamierzają głosować "przeciw" podjęciu uchwały w sprawie połączenia banku z innym podmiotem – podaje portal.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:Pekao SA / Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.