Novitus NEXT wyznacza trendy w rozwoju urządzeń fiskalnych

Do niedawna trendem widocznym w projektowaniu i wdrażaniu urządzeń fiskalnych były lepsze, czytelniejsze wyświetlacze LCD, w różnych kolorach (np. niebieski). Zauważalna była również rywalizacja producentów w ilości oraz jakości złącz komunikacyjnych, do których można było podłączać urządzenia zewnętrzne oraz systemy komputerowe.

Obecnie rynek wybrał inny kierunek: łączenie kasy fiskalnej w jednej obudowie z systemem sprzedaży oraz usługami chmurowymi.

 

Takie rozwiązania właśnie pojawiają się na rynku, dając użytkownikowi ogromną elastyczność w konfiguracji, obsłudze, funkcjonalności, a najważniejsze rozwoju. Jeśli do tego dodamy, że urządzenia te oparte są o niezwykle popularny system operacyjny Android, który używany jest na co dzień przez miliony ludzi na całym świecie w telefonach komórkowych czy tabletach, z ogromną ilością jego funkcjonalności, to pojawia się nam bardzo nowoczesne, właściwie ponadczasowe rozwiązanie do prowadzenia sprzedaży w sklepie, zakładzie usługowym oraz do zarządzania całym swoim biznesem. Dzięki łączności internetowej zarządzanie to może się odbywać z dowolnego miejsca na świecie – nawet z telefonu komórkowego czy tabletu możemy połączyć się ze swoją chmurą i sprawdzać, kontrolować czy analizować prowadzony biznes. Taki jest właśnie Novitus NEXT.

 

kasa_novitus_next_czarna_01_1200

 

Novitus NEXT – system fiskalny następnej generacji

 

Novitus wpisał się doskonale w ten trend wprowadzając na rynek kasę fiskalną Novitus NEXT, która wyznacza standardy urządzeń na najbliższe lata. Połączony z usługami chmurowymi NoviCloud i wyposażony w konfigurowalny system sprzedaży, jest obecnie najnowocześniejszym rozwiązaniem dostępnym na rynku

(więcej na www.next.novitus.pl  oraz www.novicloud.pl )

 

Android na pokładzie tej kasy fiskalnej zupełnie zmienia postrzeganie tego urządzenia. Nie jest to już tradycyjne urządzenie z niewielkimi wyświetlaczami, w trybie tekstowym prezentującym funkcje czy możliwości kasy, które obsługuje się w sposób z góry założony przez producenta. Pozwala on na zamontowanie w takiej kasie fiskalnej dużego wyświetlacza, który znamy na co dzień np. z tabletów. Wyświetlana na nim jest w sposób graficzny aplikacja sprzedaży, którą użytkownik może w dowolny sposób konfigurować pod swoje potrzeby - konfigurować okno sprzedaży, czy dostępne funkcje. Te, częściej używane można zawsze mieć „pod ręką”, a mniej używane w równie łatwo dostępnym menu. Sprzedawane towary można również przypisywać do klawiszy ekranowych, a poszczególne pozycje na paragonie prezentowane są w bardzo przejrzysty sposób, wraz z ilościami, cenami i ich wartościami. Wykonywanie wszelkich operacji „na paragonie” czyli stornowanie pozycji, dodawanie lub zmniejszanie ilości towaru, zmiana ceny, również odbywa się w bardzo intuicyjny sposób. Tak, jak nikt obecnie nie potrzebuje instrukcji obsługi, aby używać nowego telefonu komórkowego, tak każdy użytkownik kasy NEXT opartej na systemie Android nie potrzebuje specjalnych szkoleń, aby móc szybko i łatwo prowadzić sprzedaż na takiej kasie.

 

kasa_novitus_next_biala_02_1200

 

Bardzo ważną cechą takich nowoczesnych kas jest to, że nie są to systemy zamknięte. Posiadają homologację Głównego Urzędu Miar, spełniają wszystkie wymagane prawem kryteria, ale nie są zamknięte na zmiany. Dlatego producent może dowolnie rozwijać funkcjonalność takiej kasy, dodawać opcje, które są wymagane przez użytkowników, zmieniać zasady działania niektórych funkcji aby jeszcze bardziej ułatwić sprzedawcy pracę. Pozwala również na to, aby być na bieżąco z wszelkimi wymogami prawnymi, które też co jakiś czas są zmieniane. Klient kupując kasę nie wie, co go czeka w przyszłości, jak będzie działał i rozwijał się jego biznes, dlatego trudno mu na początku decydować, jakich funkcji w urządzeniu fiskalnym będzie potrzebował. Z tak zaprojektowaną kasą fiskalną zawsze jest bezpieczny, bo aplikacja może się zmieniać wraz z rozwojem i zmianami jego biznesu.

 

Podobnie jak dla smartfonów, w kasie fiskalnej z Androidem łączność z siecią Internet to podstawa. Nie tylko do przeglądania stron internetowych, słuchania muzyki czy przeglądania filmów – bo takie funkcje kasa NEXT posiada, ale przede wszystkim do zdalnego zarządzania urządzeniem, programowania go, przygotowywania danych do zaprogramowania, odbierania informacji o sprzedaży, paragonach, pracy kasjerów itp. To wszystko można robić nie posiadając żadnej aplikacji magazynowej. Wystarczy założone konto w systemie chmurowym NoviCloud, do którego kasa jest podłączona i łączyć się można z dowolnego miejsca na świecie z telefonu komórkowego, tabletu czy komputera.

 

kasa_novitus_next_czarna_03_1200

 

Aplikacja chmurowa to zupełnie nowa jakość obsługi i funkcjonowania sklepów czy zakładów usługowych. Nie trzeba dedykowanego, często bardzo zaawansowanego komputera z monitorem, systemem operacyjnym i zazwyczaj drogą, skomplikowaną aplikacją sprzedaży. Dodatkowo sprzedawca sam musi dbać wtedy o bezpieczeństwo swojego systemu komputerowego i robić kopie zapasowe. Konieczne są ciągłe aktualizacje, aby nadążać za przepisami podatkowymi. W razie awarii grozi mu utrata danych. Natomiast aplikacja chmurowa znajduje się na bardzo bezpiecznych serwerach z odpowiednimi zabezpieczeniami, z równoległą kopią zapasową. To po stronie producenta stoi obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa i dostępu do danych. Użytkownik ma tylko podłączyć się do chmury i z tych danych wygodnie korzystać.

 

Taki trend w urządzeniach fiskalnych bardzo ułatwia również integrację z zewnętrznymi urządzeniami. Bardzo łatwo podłączyć kasę NEXT do dowolnej drukarki w sieci aby wydrukować jakiś raport czy fakturę. Dużo łatwiej jest także zintegrować z tą kasą płatności elektroniczne, czy inne usługi zewnętrzne, głównie dzięki dedykowanym aplikacjom. Wtedy wystarczy podłączenie np. samego pin-pada – cała reszta funkcjonalności terminala płatniczego wykonywana jest przez aplikację kasy.

 

A co jeśli przedsiębiorca powadzi sprzedaż np. w sklepie spożywczym i zechce przekształcić biznes w małą restaurację? W przypadku zwykłych urządzeń fiskalnych będzie miał ogromny problem. W nowoczesnej kasie NEXT – nie. Wystarczy zmienić aplikację sprzedażową na dedykowaną dla restauracji i małej gastronomii i już po kłopocie.

To właśnie nowy trend w urządzeniach fiskalnych: tablet w kasie, rozwojowe aplikacje androidowe, łączność sieciowa, łatwa integracja z urządzeniami zewnętrznymi i integracja z systemami chmurowymi, do których właściciel sklepu ma dostęp z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

 

kasa_novitus_next_biala_04_1200

 

Novitus On-line Ready – program marketingowy na czas dużych zmian w przepisach!

 

Nachodzące miesiące zadecydują o kształcie rynku fiskalnego na kilka najbliższych lat, ponieważ trwają obecnie intensywne prace nad wprowadzeniem do sprzedaży nowego rodzaju urządzeń, współpracujących z centralnym systemem fiskalnym Ministerstwa Finansów. Mimo, że sytuacja prawna jest bardzo niestabilna, a kolejne terminy wciąż ulegają zmianom, to urządzenia fiskalne Novitus są już gotowe na nadchodzące zmiany przepisów fiskalnych dzięki programowi „Novitus On-line Ready”. Program ten został stworzony, aby zapewnić klientom pełne bezpieczeństwo zakupu urządzeń fiskalnych i ochronę przed finansowymi skutkami zapowiadanych przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów zmian przepisów prawnych. Dzięki temu Programowi pieniądze wydane w roku 2017 na zakup urządzenia fiskalnego Novitus, będą dobrą inwestycją w rozwój każdego przedsiębiorstwa. Dlaczego? Ponieważ w przypadku konieczności wymiany tego urządzenia w kolejnych latach, wynikającej z wprowadzenia systemu kas on-line i centralnego systemu fiskalnego w Polsce, Novitus zaoferuje klientom:

• bardzo atrakcyjne warunki dostosowania zakupionego urządzenia do nowych przepisów,

• lub preferencyjne warunki zakupu nowego urządzenia

 

Jakie korzyści oznacza to dla kupujących urządzenia objęte Programem Novitus On-line Ready?

 

Środki wydane na zakup urządzenia fiskalnego Novitus w roku 2017 nie zostaną stracone w przypadku obowiązkowej wymiany urządzenia w kolejnych latach. Nie trzeba odkładać decyzji o zakupie nowego urządzenia, niezależnie od dalszego rozwoju sytuacji prawnej oraz nowych przepisów. Do momentu wejścia w życie nowych przepisów klient posiada pełną swobodę decyzji i nie ponosi wcześniej żadnych dodatkowych kosztów związanych z uczestnictwem w Programie Novitus On-line Ready.

 

Więcej o programie http://online.novitus.pl/

 

zdjecie_warzywa_1250 

 

Ale NOVITUS to nie tylko kasa NEXT. Novitus to lider w produkcji urządzeń fiskalnych na krajowym rynku, a jednocześnie marka zintegrowanych rozwiązań wspomagających pracę handlu, usług, logistyki i przemysłu, odnosząca sukcesy na rynkach zagranicznych niemal wszystkich kontynentów.  Oferta NOVITUS zawiera szeroką gamę drukarek i kas fiskalnych, czytników i drukarek kodów kreskowych, terminali POS, terminali danych, wag elektronicznych, urządzeń metrycznych oraz oprogramowania. Już ponad 800 tysięcy urządzeń fiskalnych sprzedanych w Polsce posiada logo NOVITUS.

 

Urządzenia oraz rozwiązania systemowe Novitus znajdują zastosowanie w tysiącach placówek handlowych i usługowych, sieciach sklepów detalicznych i hurtowni, centrach logistycznych, aptekach, stacjach paliw, hotelach i restauracjach, a także w codziennej pracy lekarzy i prawników.  Urządzenia i usługi Novitus skierowane są zarówno dla dużych odbiorców korporacyjnych i sieciowych, jak i dla mniejszych firm oraz samodzielnych przedsiębiorców. Wraz ze sprzętem i usługami dostarczane jest zawsze zaawansowane wsparcie techniczne oraz serwisowe.

 

Wiele urządzeń marki NOVITUS zostało docenionych przez ekspertów oraz klientów, otrzymując różnego rodzaju nagrody oraz wyróżnienia.  Najważniejsze to Godło Promocyjne „Teraz Polska”, Dobry wzór, Lider Rynku, Euro Leader, Złoty Paragon oraz Innowacja Roku. Właścicielem marki NOVITUS jest firma COMP S.A.

 

NOVITUS Centrum Technologii Sprzedaży COMP SA

ul. Nawojowska 118

33-300 Nowy Sącz - Polska

tel. +48 18 444-07-20

fax +48 18 444-07-90

www.novitus.pl

www.facebook.com/novitus

info@novitus.pl

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.