Nowe przepisy transportowe

Resort finansów zamierza wprowadzić nowe zasady w zakresie monitorowania transportu niektórych towarów. Chodzi o tzw. towary wrażliwe.

Zaliczają się do nich m.in.: skażony alkohol, susz tytoniowy oraz paliwa. Okazuje się bowiem, że to w przypadku tego typu produktów dochodzi najczęściej do różnego rodzaju oszustw finansowych. Wprowadzony pakiet transportowy ma pomóc w niwelowaniu tych nieprawidłowości.

Dzięki niemu możliwe będzie śledzenie na bieżąco wybranych towarów. Osoby odpowiedzialne za ich przewóz zobowiązane będą do poinformowania odpowiednich organów o fakcie rozpoczęcia i zakończenia transportu.

Propozycja rządu już spotkała się ze sprzeciwem niektórych podmiotów. Przeciwne jej wprowadzeniu są organizacje paliwowe te, które zrzeszają poszczególnych przewoźników. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/Onet.pl

Tagi: Polska,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.