Nowy dostawca gazu w Europie

Unia Europejska już za jakiś czas zyska nowego dostawcę gazu. Azerbejdżan zamierza stworzyć pod tym względem konkurencję Rosji.

Błękitne paliwo przesyłane będzie do Europy za pośrednictwem Południowego Korytarza Gazowego. Będzie się on składał z trzech części.

Pierwszą będzie tworzył Gazociąg Południowokaukaski. Będzie on prowadził z Azerbejdżanu, przez Gruzję do granicy z Turcją. Gazociąg ten przechodził będzie w Transanatolijski. Będzie się on ciągnął przez całą Turcję aż do granicy z Grecją. Trzecią częścią będzie Gazociąg Transadriatycki. Będzie on transportował surowiec przez Grecję, Albanię, Morze Adriatyckie do Włoch.

Południowy Korytarz Gazowy będzie liczył łącznie 3 tys. km. Zgodnie z przyjętymi założeniami, w początkowym okresie funkcjonowania gazociągu, ma być przesyłanych do Europy 16 mld m sześc. gazu rocznie. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/Money.pl

Tagi: Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.