Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach

Jubileusz Ogólnopolskich Targów Pracy


W środę 12 kwietnia odbędą się w Kielcach jubileuszowe, XX Ogólnopolskie Targi Pracy. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Do udziału w imprezie zgłosiło się już 89 wystawców z Polski, Holandii, Irlandii Północnej i Niemiec. Przedstawią oni oferty na ponad 5000 miejsc pracy.

 

Od 1994 roku

Pierwsze Ogólnopolskie Targi Pracy odbyły się w 1998 roku. Są one jednak spadkobiercą starszych giełd pracy, które organizowano w stolicy Gór Świętokrzyskich od 1994 roku. Czyni to kielecką imprezę jedną z najstarszych tego typu w Polsce. Bez wątpienia są to też jedne z największych targów pracy organizowanych w naszym kraju. Obywają się co roku w halach wicelidera rynku wystawienniczego w Europie środkowej i wschodniej, czyli spółki Targi Kielce S.A.

 

Międzynarodowy charakter

Rynek pracy zmienia się. W wielu krajach zachodniego świata panuje głód wykwalifikowanej kadry. Dlatego też od lat do Kielc przyjeżdżają firmy z Europy a nawet Ameryki Północnej, by rywalizować z polskimi pracodawcami o najlepszych specjalistów. W tym roku swój udział potwierdzili wystawcy z Holandii, Irlandii Północnej i Niemiec. W poprzednich edycjach Ogólnopolskich Targów Pracy uczestniczyli również wystawcy z Austrii, Finlandii, Norwegii i Kanady.

 

Oferty dla każdego

Mocną stroną kieleckich targów jest ich otwartość. W środę 12 kwietnia będą tu prezentowane oferty zarówno dla kadry menadżerskiej, doświadczonych fachowców, ale również absolwentów i osób szukających pracy sezonowej. Wśród ponad 5000 propozycji dotyczyć będzie budownictwa, gastronomi, ogrodnictwa, handlu, marketingu, przetwórstwa przemysłowego, produkcji i usług.

 

Bogaty program

Program tegorocznych targów podzielony jest na dwa wyraźne bloki. Pierwszy skierowany jest do przedsiębiorców, którzy będą mogli poznać zasady Employer Brandingu, metody obliczania wskaźnika Human Capital Quality i możliwości wsparcie ze strony PFRON. Osoby zainteresowane swoja karierą dowiedzą się, jak skorzystać z usług urzędu pracy, założyć własną firmę, bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę i zbudować sieć profesjonalnych kontaktów.

 

CZYTAJ PROGRAM TARGÓW: >>>

 

Bezpłatny wstęp i dojazd

Jak co roku wstęp na XX Ogólnopolskie Targi Pracy jest bezpłatny dla zwiedzających, a organizatorzy zapewniają też bezpłatny dojazd specjalna linia autobusową MPK, oznaczona jako „XX Targi PRACY”.

 

Więcej informacji na: http://mup.kielce.pl/targi.

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
59%
41%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.