Owocowa innowacja

Dietetycy zalecają jeść owoce i warzywa co najmniej 5 razy dziennie. Są one źródłem witamin, składników mineralnych , błonnika oraz wielu innych składników odżywczych mających dobroczynny wpływ na nasz organizm, m.in. antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za powstawanie wielu chorób. A tymczasem za oknem zima - do wiosny i lata, które kojarzą się z soczystą, aromatyczną truskawką i chrupiącą marchewką, jeszcze daleko.

 

Kiedyś, aby zapewnić porcję warzyw i owoców jesienią i zimą, robiono mnóstwo przetworów owocowych i warzywnych. Któż nie pamięta kompotu z truskawek , powideł śliwkowych , suszonych jabłek czy kiszonej kapusty z marchewką, jedzonej u babci. Dzisiaj można to wszystko kupić w sklepie, ale czy to jest takie zdrowe, jeśli na etykiecie, oprócz surowców podstawowych, można doszukać się wielu substancji dodatkowych.


Wartościową alternatywą są liofilizowane warzywa i owoce. Liofilizacja jest to proces suszenia wykorzystujący sublimację, tzn. przejście wody ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. A wygląda to tak, że wodę z zamrożonych owoców lub warzywa odparowuje się (suszy)pod zmniejszonym ciśnieniem, w niskiej temperaturze. Produktem finalnym tego procesu jest chrupiący i delikatny owoc, bądź warzywo. Warto podkreślić, że proces ten jest najbardziej zachowawczą metodą przetwarzania nie tylko owoców i warzyw. Owoce i warzywa zachowują zdecydowaną większość składników odżywczych, w tym witamin i mikroelementów, nie tracąc przy tym swojego aromatu i smaku. Mało tego dzięki, temu jest on jeszcze bardziej intensywny. I to wszystko bez potrzeby dodawania jakichkolwiek konserwantów, barwników lub wzmacniaczy smaku.


Obecnie na rynku już są dostępne liofilizowane owoce i warzywa FRUPP oferowane przez Celiko. Są to aromatyczne truskawki, delikatne ananasy oraz  chrupiąca kukurydza. Są one sprzedawane w wygodnych, jednoporcjowych  opakowaniach.  Opakowanie owoców i warzyw FRUPP  bez trudu zmieścimy w kieszeni, torebce, nie mówiąc już o szkolnym plecaku. Są znacznie lżejsze i wygodniejsze niż torebka truskawek czy puszka ananasów lub kukurydzy. Frupp możemy bez konsekwencji podjadać, jedno opakowanie to  tylko ok.  50 kcal, które bez trudu spalimy oraz wiele odżywczych substancji dla organizmu. 

Wszystkie FRUPP-y są bardzo smaczne, delikatne w smaku i zmysłowo chrupiące. Polecane są jako przekąska, drugie śniadanie, podwieczorek. Można je stosować  jako dodatek do deserów, surówek, potraw, napojów lub jako alternatywa dla chipsów ziemniaczanych. Nie tylko dzieciaki naprawdę je uwielbiają.

frupp_600

 

Co jeszcze można zaproponować dzieciom i młodzieży, która  zjada  duże ilości  wysokokalorycznych batonów?


Z  myślą o nich Celiko oferuje prawdziwie innowacyjny produkt - pierwszy na świecie liofilizowany baton z owoców i warzyw FRUPP.

 

- Udało nam się opracować metodę, dzięki której owoce i warzywa oferujemy w postaci chrupiącego batonu. Podobnie jak w przypadku owoców  FRUPP, nie dodajemy żadnych konserwantów ani barwników. Proponujemy dziś FRUPP-y z truskawek, wiśni, malin oraz wielosmakowy z  marakui, bananów i marchewki. - zaznacza Sławomir Kosicki, Prezes Zarządu Celiko S.A.


frupp_4_738_01

 

Jeden baton to tylko od 35 do 44 kcal i mnóstwo błonnika, nawet 15 proc. Oprócz witamin i składników zawartych w owocach i warzywach, zawierają także polifenole - cenne przeciwutleniacze. Dodatkową ich zaletą  jest nieobecność  glutenu w składnikach, więc mogą być spożywane przez chorych na celiakię lub osoby na diecie bezglutenowej.


Batony FRUPP to świetna, odżywcza i słodka przekąska w pracy i szkole, jako alternatywa dla wysokokalorycznych słodyczy.  Dzięki batonikom FRUPP w szkolnym tornistrze bez obaw o książki i zeszyty  zmieścimy kilka dorodnych truskawek, kilkanaście malin, czy wiśni. Batony Frupp, podobnie jak owoce Frupp można stosować jako dodatek do ciast, musli, można z nich robić pyszne sorbety, koktajle. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. A co najważniejsze dorośli także je uwielbiają.


 Bartosz Tupalski


 


 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.