Początek roku z książkami wydawnictwa Zysk i S-ka


Renata Chaczko - aż do DNA

 

dna_500_500Roxi ma 19 lat i jest piękną dziewczyną. Pewną siebie, pozbawioną hamulców i kompleksów. Jej życie to ciąg imprez, używek, seksu z przypadkowymi mężczyznami dającego jej poczucie władzy nad nimi. Do czasu...

Roxi poznaje starszego, intrygującego mężczyznę i z zaskoczeniem odkrywa, że życie to nie tylko wieczna balanga, ale też samotność, konieczność wyboru, potrzeba miłości. Czy pod zasłoną imprezowiczki kryje się wrażliwa, łaknąca prawdziwej bliskości dziewczyna? Czy przeżycia kobiet w poprzednim pokoleniu mogą wpływać na jej wybory?

Roxi będzie musiała zadecydować, jak dalej pokierować swoim życiem. Jedna z dróg będzie prowadzić do upadku, druga – do ocalenia. Którą z nich wybierze?

O tym w jej pamiętniku – tak kontrowersyjnym i tak bardzo osobistym, że najlepiej czytać go w ukryciu...______________________________________________________________________________________________________________


Jacek Jędrzejak - Z gitarą przez Antyle

 

antyle_500_500Podróże przez Antyle z Jackiem Jędrzejakiem – wokalistą i basistą zespołu Big Cyc

To mój dziennik z podróży. Jak powiedział Andersen: kto podróżuje, ten Z gitarą przez Antyle dwa razy żyje. Oto moje drugie życie, w którym wraz z przyjaciółmi dotarłem do lasów tropikalnych Dominiki, Gwadelupy i Martyniki.

Atakowałem szczyt wulkanu Mount Pelée i próbowałem nalewki z węża. Chłonąłem miejscową muzykę i lokalne potrawy, zderzałem się z obcą kulturą i zwyczajami. Odwiedzałem destylarnie rumu, próbowałem żylastego marlina, podziwiałem piękne karaibskie dziewczyny. Dowiedziałem się, gdzie rośnie najniebezpieczniejsza roślina na świecie i jak zostać kreolem mówiącym po rosyjsku.

Przede wszystkim wtopiłem się w multikulturowe społeczeństwo, opisałem ich codzienne czynności i zwykłe życie.


Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak


_______________________________________________________________________________________________________________Mary Elizabeth Braddon - Tajemnica lady Audley

 

tajemnice_lady_audley_500_500Najsłynniejsza powieść sensacyjna epoki wiktoriańskiej!

Gdy piękna i młoda Lucy Graham przyjmuje oświadczyny sir Michaela Audleya, jej szczęście i przyszłość wydają się zabezpieczone. Lecz przeszłość lady Audley spowita jest tajemnicą i  bratanka sir Michaela, Roberta, zaczynają dręczyć złe przeczucia. Pewnego dnia znika jego bliski przyjaciel, George Talboys.

Robert postanawia go odnaleźć i jest gotów poruszyć ziemię, żeby poznać prawdę o jego losie. Poszukiwania ujawniają zagmatwaną historię oszustw, zbrodni i intryg.

Czy podejrzenia Roberta okażą się prawdziwe?

Bigamia, morderstwa, szaleństwa namiętności - Tajemnica lady Audley, wydawnicza sensacja swoich czasów, to ekscytująca powieść o zbrodni i nikczemności, która i dziś jest niezwykle atrakcyjna.

 

_______________________________________________________________________________________________________________


George Gilder - Wiedza i władza. Informacyjna teoria kapitalizmu i wywołana przez nią rewolucja

 

wiedza_i_wladza_1_pasek_2421George Gilder, pisarz, którego najczęściej cytował prezydent Ronald Reagan, powraca z nową, przełomową teorią kapitalizmu.

W Wiedzy i władzy Gilder przedstawia nową teorię tłumaczącą wytwarzanie bogactwa w kapitalizmie i opisuje, jak amerykańska gospodarka może odzyskać żywotność i ponownie zacząć się rozwijać. Jego zdaniem nastał czas, aby gospodarka kierowała się zasadami wolnorynkowego kapitalizmu, inaczej zostanie pogrzebana pod kopcem długów.

Autor przekonuje, że kryzysy finansowe są nieodłączną cechą kapitalizmu i  podstawą jego sukcesu, stymulując rozwój. Niezmiernie ważne jest to, aby im zaradzać, nie osłabiając samego kapitalizmu. Gilder wywodzi, że wizja dynamicznego i kreatywnego przedsiębiorstwa ma również wymiar moralny.

Socjalizm jest reakcyjny, gdyż zakłada stałe systemy i  wyznaczanie wielkości produkcji z góry: wiadomo już wszystko, popyt poprzedza podaż. Socjalizm jest zatem deterministyczny, kapitalizm – altruistyczny, z natury jest dawaniem, gdyż zakłada pewne ryzyko wynikające z niepewności.

Gilder podkreśla dobrodziejstwa kreatywności, która zawsze nas zaskakuje. Zaskoczenie zaś jest w  jego opinii istotą kapitalizmu, a  także istotą informacji i  przedsiębiorczości. A ponieważ wiedza jest rozproszona, rozproszona musi być również władza.

George Gilder […] intelektualny tytan, autentyczny współczesny Prometeusz, heroicznie przynosi ludzkości ogień wiedzy i… władzy.


_______________________________________________________________________________________________________________Donald Kalsched - Wewnętrzny świat traumy. Archetypowe obrony jaźni

 

kalsched_500_500Przełomowa publikacja w zakresie klinicznego podejścia do pracy z doświadczeniem traumatycznym.

Prezentując reakcję „drugiej linii obron” psychiki na wczesne doświadczenie traumatyczne Donald Kalsched integruje perspektywę psychologii analitycznej, wywodzącej się z prac C. G. Junga i  psychoanalizy, szczególnie teorii relacji z obiektem.

Autor pokazuje, jak psychika reaguje „do wewnątrz” na przygniatające wydarzenia życiowe. Funkcją opisywanego przez niego archetypowego systemu samoochrony psychiki jest zachowanie straumatyzowanego rdzenia osobowości i odizolowanie go od rzeczywistości, co w późniejszym czasie ma daleko idące konsekwencje dla funkcjonowania osoby, tak często obserwowane przez psychoterapeutów w ich pracy klinicznej.

To nie sama trauma stanowi wstrząs dla psychiki według Kalscheda – psychika uczestniczy w nim, traumatyzując siebie samą w  odpowiedzi na druzgocące wydarzenia i  odcinając od potrzeb i  pragnień psychicznych.

Analizując powstawanie i działanie archetypowego systemu samoochrony, Donald Kalsched nawiązuje do prac Carla Gustava Junga i innych praktyków Jungowskich i  psychoanalitycznych, w tym do Donalda Winnicotta. I ilustruje swą pracę bogatymi przykładami z pracy klinicznej, analizy snów i baśni.

Książka godna polecenia zarówno dla klinicystów zajmujących się pracą z traumą jak i dla wszystkich zainteresowanych psychologią Jungowską, a szczególnie jej wymiarem związanym z rozumieniem doświadczenia traumatycznego.


_______________________________________________________________________________________________________________


Józef Aleszczyk - Rachunkowość finansowa od podstaw. VII wydanie (ze stanem prawnym na 31.12.2015).

 

rachunkowosc2_500_500Rachunkowość jest jedną z najstarszych stosowanych dyscyplin ekonomicznych. Dostarcza wszechstronnych i udokumentowanych informacji na temat przebiegu różnorodnych zjawisk gospodarczych, a tym samym umożliwia ocenę działalności podmiotów gospodarczych oraz podejmowanie bieżących i strategicznych decyzji w ramach zarządzania tymi podmiotami. Należyte zrozumienie przekazywanych informacji wymaga znajomości przynajmniej podstawowych, niezmiennych od wieków i sprawdzonych zasad i reguł ich tworzenia oraz prezentowania.

W tym celu rachunkowość wykształciła całościowy i zwarty zbiór metod i reguł postępowania. Nie ogranicza się do rejestracji faktów, ale zaobserwowane zdarzenia gospodarcze odpowiednio przetwarza, dostosowując je do wykorzystania w procesie zarządzania i wzbogacając odpowiednią interpretacją, ułatwiającą podejmowanie racjonalnych decyzji.

Niniejszy podręcznik obejmuje problematykę z zakresu teoretycznych podstaw rachunkowości oraz rachunkowości finansowej i jest adresowany do studentów uczelni ekonomicznych, słuchaczy studiów podyplomowych, MBA oraz praktyków. Jest to nowe, VII wydanie (ze stanem prawnym na 31.12.2015)._______________________________________________________________________________________________________________


Adrian Bednarek - Proces diabła

 

proces_diabla_500_500Morderca zwany Rzeźnikiem Niewiniątek kilka lat temu siał terror na ulicach Krakowa. Sprawił, że ulice opustoszały, a dziewczyny bały się zostawać same w domach. Rozpętał chaos, który uczynił go sławnym na całą Polskę. Ujęty przez policję i skazany na dożywocie, został zabity przez współwięźnia. Teraz jest tylko miejską legendą, mrocznym wspomnieniem, opowieścią służącą ku przestrodze dla nieostrożnych młodych kobiet.

Tak uważają wszyscy oprócz mnie... Tylko ja wiem, że Rzeźnik Niewiniątek nigdy nie został złapany, żyje i ma się całkiem dobrze. Widzę jego twarz za każdym razem, gdy spojrzę w lustro. Od kilku lat moja niezwykła potrzeba przegrywa ze strachem przed popełnieniem błędu. Żeby uciszyć mroczne myśli, skupiam się na budowaniu adwokackiej kariery. W Krakowie i okolicach dochodzi do serii rytualnych mordów na prostytutkach. Policja po długich poszukiwaniach w końcu aresztuje podejrzanego. Jestem coraz lepszym prawnikiem, dlatego wkrótce będę miał okazję poznać osobiście Rozpruwacza z Krakowa jako jego obrońca. Wraz z nim w moje życie wpisze się Ona, wywołując mroczną arię pobudzającą najskrytsze pragnienia.

Wejdź do mojego świata, spróbuj zrozumieć żądze, które każą mi zabijać i przekonaj się, że prawdziwe zło ma tylko jedno oblicze... Ludzkie.
 
Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, głównie postaciami seryjnych morderców. Nałogowy biegacz, jest fanem żużla i właścicielem firmy handlowej. Pisanie to jego największa pasja.

Księgarnia Tajne Komplety zaprasza na spotkanie z Adrianem Bednarkiem i jego "Procesem diabła", wstrząsającym thrillerem ukazującym mroczną stronę ludzkiego umysłu.


5 lutego (piątek), godz. 18:00
 
Księgarnia Tajne Komplety
Przejście Gancarskie 2,
Wrocław
Spotkanie poprowadzi Sara Glanc


https://www.facebook.com/events/1654866481446044/

 

_______________________________________________________________________________________________________________Erskine Childers - Sekrety mielizn

 

sekrety_mielizn_500_500Pierwszy thriller szpiegowski, którego akcja toczy się na morzu.

Carruthers, znęcony perspektywą polowania na kaczki, dołącza do swego przyjaciela Daviesa, który wybrał się na rejs po Bałtyku. W trakcie lawirowania między zdradzieckimi mieliznami na pokładzie „Dulcibelli” Carruthers powoli dowiaduje się, jaki jest prawdziwy sens ich wyprawy i jak bardzo od jej powodzenia zależy bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii.

W podróży śladem szpiegowskiej intrygi bohaterowie nieustannie napotykają na nowe niebezpieczeństwa, poznają dziwnych żeglarzy i  angielskich zdrajców, a  przede wszystkim odkrywają flotyllę niemieckich barek desantowych i  okrętów, która gromadzi się w  zatokach Wysp Fryzyjskich i  przygotowuje do inwazji na Morze Północne.

Sekrety mielizn to książka uważana za jedną z najlepszych powieści szpiegowskich XX wieku. Miłośników tego gatunku zjednuje sobie bogactwem technicznych szczegółów żeglugi przybrzeżnej, sugestywnymi i  budzącymi sympatię postaciami bohaterów, pasjonującym stylem narracji oraz umiejscowieniem akcji w przededniu wybuchu I wojny światowej.


 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.