Poprawki w przepisach dla nauczycieli

Rząd przygotowuje zmiany w Karcie Nauczyciela. Sprawa dotyczy likwidacji tzw. godzin karcianych obowiązujących we wszystkich rodzajach szkół.

Godziny karciane to dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, które każdy nauczyciel musi realizować w ciągu tygodnia. Nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów zobowiązani są do odbywania dwóch godzin karcianych tygodniowo. Natomiast uczący w szkołach ponadgimnazjalnych muszą poświęcać dodatkowo godzinę czasu tygodniowo dla swoich  uczniów. Za prowadzenie takich zajęć nauczyciel nie otrzymuje żadnego dodatkowego wynagrodzenia do swojej pencji.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy, godziny karciane mają zostać zlikwidowane. Swoje poprawki d o projektu złożyły PiS i PSL. Wiadomo, że projekt zostanie ponownie skierowany do konsultacji do komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. (zp)


Źródło, więcej: Money.pl/Gazeta Wyborcza

Tagi: Polska,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
56%
44%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.