Porady

Niezależnie od tego, co preferujemy podczas urlopu - aktywne spędzanie czasu poprzez odkrywanie nowych miejsc i poznawanie nowych smaków czy błogie lenistwo na plaży lub nad basenem - warto pamiętać o kilku zasadach dotyczących bezpieczeństwa naszych pieniędzy, dzięki którym nic nie zakłóci naszego wypoczynku.
2016-05-24
Dobrze napisane CV powinno prezentować umiejętności tak, by było jasne, jaką korzyść będzie miał z nich pracodawca. Tak samo ważna jest obsługa komputera, jak i kreatywność. Trzeba je tylko dobrze pokazać.
2016-05-17
Masz 20 lat? Stawiaj na swoją indywidualność. Trzydzieści? Ryzykuj. Pięćdziesiąt? Nie przestawaj się uczyć.
2016-05-13
Outsourcing cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących pracy. Taka forma zatrudnienia ma swoje zalety, ale też posiada wiele wad. Największą z nich stanowi płaca. Marzeniem niejednego z nas jest proporcjonalne wynagrodzenie za wykonaną pracę. Pracownicy wykonujący projekty outsourcingowe często nie mają świadomości jak wiele tracą przez firmę pośredniczącą. Alternatywą w takiej sytuacji może być RemoteWork. O różnicach między outsourcingiem a modelem RemoteWork mówi firma Crossover – największa korporacja na świecie oferujący nowoczesny model pracy zdalnej.
2016-05-10
Komunia to najważniejsze przeżycie duchowe dla dziecka, a dla rodziców spory wydatek. W tym roku do tego sakramentu przystąpi około 300 tys. dzieci, które otrzymają prezenty za blisko 3 mld1. Do tego doliczyć należy koszt samej uroczystości i dewocjonaliów. Ile więc kosztuje komunia i jak często sięgamy po pożyczkę, aby ją sfinansować?
2016-05-04
Marzysz o samodzielności i niezależności? Wizja sukcesu zawodowego oraz bycia sobie szefem działa na twoją wyobraźnię? Masz przyjaciół lub rodzinę, z którą pragniesz poprowadzić biznes? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czym jest działalność gospodarcza oraz jak krok po kroku założyć spółkę cywilną.
2016-04-29
Motocykl i rower to idealne środki transportu dla mieszkańców dużych miast, którzy chcą ominąć korki i płynnie przemieszczać się w gąszczu samochodów. Wraz z nadejściem wiosny i wyższych temperatur coraz więcej osób rozważa przyłączenie się do grona motocyklistów lub rowerzystów. Zakup jednośladu oznacza jednak często duży wydatek - nie każdy może sobie na niego pozwolić, polegając jedynie na swoich oszczędnościach.
2016-04-19
Czujesz, że utknąłeś w miejscu, które nie daje ci już satysfakcji? Pomyśl, że tylko etap przejściowy do czegoś nowego i skorzystaj z kilku podpowiedzi, jak poprawić sobie nastrój w biurze.
2016-04-11
Posiadanie kasy fiskalnej to obowiązek coraz szerszego kręgu przedsiębiorców. Rok 2015 przyniósł ograniczenia, jeśli chodzi o zwolnienia z posiadania kasy rejestrującej w firmie - stało się tak za sprawą rozporządzenia Ministra Finansów, które weszło w życie w styczniu 2015. W bieżącym roku, jak dotąd, nie nastąpiły jednak żadne znaczące zmiany w tej materii.
2016-04-06
Nieprzewidziane wydatki, problemy w pracy, kłopoty zdrowotne albo nieodpowiednie zarządzanie domowym budżetem mogą powodować trudności w spłacaniu zobowiązań. Płynność finansową można jednak odzyskać. Co zrobić w razie problemów ze spłatą na czas?
2016-03-30
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez HomeToGo.pl Rimini, Budapeszt, Ateny i Kraków to miasta, w których najbardziej opłaca się inwestować w mieszkania dla turystów.
2016-03-17
Na początku prowadzenia firmy, niezależnie od jej formy, należy liczyć się z tym, że zamiast zysków będziemy odnotowywać straty. Niestety, nie zawsze jest to kwestia pierwszego miesiąca funkcjonowania na rynku - niekiedy okres, w którym firma przynosi straty, trwa nawet przez kilka lat. Co to oznacza dla przedsiębiorcy? Czy może on później, kiedy firma będzie na siebie zarabiać, odliczyć straty z lat ubiegłych?
2016-03-02
W tym roku zima nie wystraszyła kupujących mieszkania. W minionym miesiącu program „Mieszkanie dla młodych” cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że pieniądze na tegoroczne dopłaty za chwilę się skończą. Z wyliczeń Expandera wynika, że pozostało już tylko 165 mln zł. Dla porównania, w lutym z tegorocznej puli wykorzystano 116 mln zł. Przy takim tempie składania wniosków pieniądze mogą skończyć się w pierwszej połowie kwietnia, a być może nawet jeszcze w marcu.
2016-03-01
19 lutego 2016r. weszły w życie przepisy ustawy o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji finansowej. Pomoc jest zwrotna, ale - co ważne – nieoprocentowana i obejmuje osoby z kredytem wziętym zarówno w złotówkach, jak i w obcych walutach, również we frankach.
2016-02-23
Zapewne każdy z nas niejednokrotnie mógł poczuć się jak handlowiec. W zasadzie od dziecka staramy się przekonać innych do swoich racji, przegłosować pomysł czy „sprzedać” siebie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jak jednak stać się sprzedawcą zawodowym? Kto się do tego nadaje? Przedstawiciel handlowy powinien posiadać zespół charakterystycznych cech, które pomogą mu osiągać sukces zawodowy. Eksperci Monster Polska podpowiadają jakie kompetencje warto rozwijać by stać się doskonałym handlowcem.
2016-02-10
Niezależnie, czy ferie zamierzamy spędzić na polskim, czy zagranicznym stoku, powinniśmy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu. Expander ostrzega, że jeśli my lub nasze dziecko spowodujemy wypadek i zdobimy komuś krzywdę lub choćby zniszczymy drogi sprzęt narciarski, możemy ponieść ogromne koszty. Mogą się one pojawić także, jeśli sami doznamy kontuzji. Tymczasem ceny tygodniowego ubezpieczenia dla całej rodziny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.
2016-01-15
W okresie przedświątecznym pracodawcy poszukują ponad 30 000 pracowników. Dodatkowych rąk do pracy potrzebuje przede wszystkim sektor usługowo-handlowy. Szacowany wzrost sprzedaży w polskich sklepach zlokalizowanych w dużych miastach w okresie Bożego Narodzenia wynosi nawet 80 proc. Jakie są zatem najpopularniejsze „zawody świąteczne” i jak znaleźć pracę przed świętami?
2015-12-07
Coraz więcej osób chce zostać biznesmenami i od podstaw opanować wybraną niszę. Początkujących przedsiębiorców łączy nie tylko chęć powtórzenia osiągnięć Richarda Bransona czy Marka Zuckerberga, ale również błędy w myśleniu i działaniu. Na podstawie własnego doświadczenia zabrałem najbardziej powrzechne błędy początkujących biznesmenów.
2015-12-14
Jednym z najbardziej pracowitych okresów w e-handlu jest czwarty kwartał. To wtedy ma miejsce Dzień Darmowej Dostawy i Czarny Piątek rozpoczynające szał przedświątecznych zakupów. Z roku na rok walka o klienta jest coraz bardziej zaciekła. Jaką strategię powinny przyjąć firmy, aby jak najlepiej wykorzystać ten okres?
2015-11-19
W przypadku wielu gospodarstw wydatki bożonarodzeniowe obejmą znaczną część miesięcznego budżetu. Z tegorocznej edycji raportu Deloitte „Zakupy Świąteczne 2015”1 wynika, że polska rodzina zamierza przeznaczyć na ten cel średnio 1 282 zł. Co zrobić, kiedy zasoby domowego portfela okażą się niewystarczające? Jednym ze sposobów ich uzupełnienia jest mikropożyczka. Jakie pytania powinniśmy sobie zadać, by w czasie zakupowej gorączki wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie?
2015-12-17
Temat zmiany dotyczy każdego aspektu naszego życia. Jednym z nich jest życie zawodowe. Zmiana w jego obszarze jest dla jednych motywatorem do dalszego działania, a dla drugich czynnikiem blokującym, który nawet mimo niezadowolenia z obecnej pracy trzyma nas w dotychczasowym miejscu. Warto sprawdzić jakie jest nasze podejście do zmian, aby wprowadzać je w życie dobrze i z korzyścią dla naszego rozwoju zawodowego.
2015-10-14
Widoczny od wielu lat stopniowy wzrost kwoty niespłacanych zobowiązań finansowych Polaków powoli urasta do rangi poważnego problemu społecznego. Chcąc zaspokoić swoje potrzeby konsumpcyjne, na potęgę korzystamy z łatwo dostępnych kredytów czy usług firm oferujących szybkie i niewymagające „zbędnych formalności” pożyczki. Pochopne i nierozważne sięganie po tego typu rozwiązania często bywa przyczyną poważnych kłopotów finansowych, z których wyjście nie jest już takie łatwe.
2015-09-25
E-marketing marketing jest obecnie uznawany jako jeden z kluczowych elementów, które pozwalają firmom zarządzać i rozwijać zarówno swoje relacje z klientami jak i ich lojalność. Jednakże świadomość ograniczeń tych narzędzi marketingowych, pozwoli na ocenę jak efektywnie te kampanie są u Ciebie w firmie zaimplementowane.
2015-09-24
Coraz więcej Polaków spędza wakacje w zagranicznych kurortach, ciesząc się słońcem, czystą wodą i wspaniałym hotelem. A co, jeśli okaże się, że nasze wakacje nie wyglądają jak na zdjęciach z katalogu? Jak wtedy dochodzić swoich praw?
2015-07-17
Ważnymi elementami wpływającym na zminimalizowanie strat ciepła w domu są zarówno właściwie dopasowane okna i drzwi zewnętrze, jak i brama garażowa. Warto pamiętać, że ciepło ucieka również przez garaż.
2015-06-25
Wakacje coraz bliżej. Atmosfera gorącego lata, zatłoczone kurorty i pełne plaże sprzyjają zarówno naszej nieuwadze, jak i złodziejom. W takich warunkach łatwo o kradzież dowodu osobistego i wykorzystanie naszych danych osobowych w celu wyłudzenia kredytu. Szczególnie w tym okresie powinniśmy więc dbać o bezpieczeństwo naszych dokumentów.
2015-06-16
Zbudowanie zgranego i zaangażowanego zespołu to spore wyzwanie dla pracodawcy. Trzeba stworzyć takie miejsce, do którego ludzie chcą chętnie przychodzić i efektywnie realizować powierzone im zadania. Które cechy pracowników i w jaki sposób wpływają na funkcjonowanie organizacji? Jakie osoby warto mieć w firmie, aby działała ona jak dobrze naoliwiona maszyna?
2015-05-15
Gold Drop istnieje na polskim rynku od 1991 r. i specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy domowych środków czystości. Dzięki dynamicznemu rozwojowi w okresie ponad 20 lat przekształciliśmy małą firmę w przedsiębiorstwo zatrudniające blisko 200 osób, które posiada sieć przedstawicielstw handlowych w Polsce oraz eksportuje swoje produkty do większości krajów Europy.
2015-04-08
Nasza skóra każdego dnia narażona jest na kontakt z milionami bakterii, wirusów, grzybów i pleśni, które mogą powodować powstanie wielu schorzeń, m.in. trądziku, łupieżu, polipów, brodawek, uczuleń lub nieprzyjemnego zapachu. Dlatego tak ważna jest jej prawidłowa pielęgnacja środkami, które zawierają aktywne składniki pomagające chronić ją przed drobnoustrojami.
2015-03-01
Rozmowa z Haliną Myślińską, Zastępcą Prezesa ds. Produkcji oraz Katarzyną Majerz-Maniecką, Specjalistą ds. Innowacji w Chemiczno-Farmaceutycznej Spółdzielni Pracy ESPEFA w Krakowie.
2015-02-25
Obawiając się o swoją przyszłość finansową na emeryturze, lub też szukając bezpiecznego miejsca na ulokowanie swoich oszczędności często trafiamy na „okazje” korzystnego ulokowania swojego kapitału. Wszystkie oferowane produkty i rozwiązania przekonują nas „pewnym zyskiem i bezpieczeństwem”. Jak to jednak wygląda w praktyce? Co przynosi największe zyski i daje największe poczucie bezpieczeństw?
2015-03-03
Boisz się, że przeziębienie pokrzyżuje Ci plany? Nie możesz sobie pozwolić na kolejne zwolnienie w pracy, a czujesz, że właśnie „bierze Cię” grypa? Nie czekaj, aż choroba położy Cię do łóżka, tylko od razu weź Sambucol® - ekstrakt z owoców czarnego bzu, który w walce z wirusami nie ma sobie równych.
2015-01-30
Rada gminy nie ma prawa do nakładania na mieszkańców obowiązku uiszczania opłat za podłączenie nieruchomości do sieci wodociągowych lub kanalizacyjnych. Może jedynie odzyskać część poniesionych kosztów budowy sieci.
2015-01-21
Coraz częściej sięgamy po nowe rozwiązania, takie jak notebooki i tablety, odrzucając przy tym tradycyjne pecety. Tymczasem w europejskich firmach to właśnie one nadal wiodą prym. W minionym roku odnotowano nawet znaczący wzrost ich sprzedaży. Przewidując rosnące zainteresowanie komputerami stacjonarnymi, podpowiadamy jak wybrać odpowiedni do potrzeb danej firmy sprzęt.
2015-01-15
W każdej sytuacji dziedziczenia spadkobierca musi zmierzyć się ze stwierdzeniem nabycia spadku. Niejednokrotnie bowiem skład masy spadkowej, oprócz własności osoby zmarłej, stanowią także jej długi. Ratunkiem pozostaje umiejętne skorzystanie z dobrodziejstwa inwentarza.
2015-01-07
Według najnowszych danych firmy TNS Polska, 45 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, ile wyda na tegoroczne święta, a aż połowa w ogóle nie przeanalizuje wydatków związanych z organizacją świąt. - W walce z potrzebami wmawianymi nam przez marketingowców nasz rozsądek niestety często przegrywa, a przecież po świętach życie toczy się dalej – mówi Piotr Minkina z Union Investment TFI.
2014-12-15
Bezpieczne zakupy świąteczne w Internecie – poradnik dla klientów
2014-12-09
Wyobraźmy sobie, że pan Krzysztof prowadzi sklep internetowy ze sprzętem sportowym. Czy musi posiadać kasę fiskalną? Czy może być zwolniony z opłaty VAT-u? To zależy. Są okoliczności, w których przedsiębiorcy internetowi mogą podlegać zwolnieniu z podatku VAT i nie muszą wystawiać ani faktur, ani paragonów.
2014-11-25
Wielu nabywców przekonało się, że błędy popełnione podczas odbioru mieszkania mogą dawać się we znaki przez kilka kolejnych lat. Zanim przyjmiesz klucze do lokalu i podpiszesz protokół upewnij się, że nie bierzesz „kota w worku”. Eksperci są zgodni – po dokonaniu odbioru mieszkania dochodzenie roszczeń może być trudniejsze. Aby oszczędzić sobie stresu w przyszłości upewnij się, co tak naprawdę odbierasz od dewelopera!
2014-11-13
Rozmowa o podwyżce u 41% pracujących Polaków wywołuje zdenerwowanie. Denerwujemy się w trakcie rozmowy, ale i przed nią – co piąty pracownik przyznaje, że obawa o nerwową reakcję szefa powstrzymuje go przed zainicjowaniem rozmowy o wynagrodzeniu. Co więcej, 70% z nas uważa, że aby otrzymać podwyżkę, trzeba mieć dobre relacje z szefem, wynika z raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu”.
2014-10-15
Gdzie zatrzymać się we Wrocławiu? W bajkowym ibis Styles Wrocław Centrum!
2014-09-30
W powszechnej opinii Internet to uniwersalny i jedyny słuszny kanał komunikacji. Ale czy faktycznie tylko za pośrednictwem portali, profili i serwisów można dotrzeć do klienta i przekonać go, że to nasz produkt jest tym, którego potrzebuje?
2014-09-30
Celem ubezpieczenia autocasco jest rekompensata finansowych skutków szkody polegającej na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie pojazdu. Ubezpieczenie AC w tzw. wariantach rozszerzonych może również obejmować ochroną np.  kradzież, czy też skutki wandalizmu – czyli sytuacje na które nie mamy większego wpływu.
2014-09-30
Spółka HRtec już od 10 lat specjalizuje się w realizacji projektów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, jednocześnie zdobywając doświadczenie w obszarze innowacyjnych systemów IT do organizacji projektów HR w organizacjach.
2014-09-11
Z danych Energii dla firm wynika, że aż 30 proc. przedsiębiorców może mieć nieprawidłowo dobraną energetyczną grupę taryfową, co powoduje znaczne ubytki w portfelu firmy. Analiza struktury zużycia energii w firmie i wybór odpowiedniej grupy taryfowej są istotne dla optymalizacji kosztów prowadzenia działalności.
2014-09-29
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej pomału staje się oczywistością wśród polskich przedsiębiorców. Nowa umowa poskutkuje niższymi rachunkami tylko wtedy, gdy warunki oferty i umowy zostaną dokładnie przeanalizowanie. Przedsiębiorca powinien wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zmianie sprzedawcy energii elektrycznej.
2014-09-19
Aktywizacja zawodowa 50+ Henri Nestlé założył swoją firmę w wieku 51 lat. Gordon Bowker również po 50-tce założył firmę Starbucks, natomiast IBM uruchomił 61-letni Charles Flint. To tylko kilka dowodów na to, że dojrzały wiek to żadna przeszkoda w rozpoczynaniu własnej działalności gospodarczej. Wręcz przeciwnie – zgromadzone przez lata doświadczenie oraz pasja mogą być bezcennym kapitałem.
2014-09-11
E-commerce - jak sprzedawać, gdy klient ucieka? Klienci dysponując komputerami, urządzeniami mobilnymi oraz możliwością pójścia osobiście do sklepu, stają się coraz mniej przewidywalni dla marketerów. Z jednej strony już 50 proc. mieszkańców Europy Zachodniej i 24 proc. Polaków korzysta z tabletów i smartfonów podczas robienia zakupów, z drugiej zaś, zakupy o większej wartości robią w sklepach tradycyjnych. Jak sterować wydatkami na reklamę kierowaną do klientów „wielokanałowych”?
2014-08-20
Twarz jak otwarta książka Rozmowa kwalifikacyjna to sztuka komunikacji, nie tylko słownej, ale - przede wszystkim - niewerbalnej. Cenną wiedzą może okazać się umiejętność odczytywania podstawowych emocji w ludzkiej mimice. W ten sposób możesz łatwo dowiedzieć się, co druga osoba naprawdę o Tobie myśli.
2014-08-07
Zadłużenie na karcie wchodzi w nawyk? Pozbądź się go Długów nie ubędzie od samego pocięcia kart kredytowych na kawałki. To co najwyżej sposób na powstrzymanie się od kolejnych wydatków opłacanych plastikiem. Faktyczne pozbycie się zadłużenia wymaga znacznie więcej wyrzeczeń.
2014-08-04
Niezależnie od tego, jaka jest praca Twoich marzeń, warto starać się o nią z pomysłem. Kręci Cię robotyka? Skonstruuj robota, który posługując się długopisem napisze Twoje CV. Chcesz być cukiernikiem? Napisz swoje CV na torcie. Chcesz tworzyć murale? Stwórz swoje CV sprayem na ścianie. Masz problem z dostarczeniem robota, tortu lub ściany do miejsca pracy? Wyślij filmik na którym prezentujesz swoje dzieło!
2014-07-23
ABC dla szukających noclegu Dobra lokalizacja, wysoki standard i atrakcyjna cena – te trzy czynniki decydują najczęściej o wyborze hotelu. Bogata oferta turystyczna i szeroki wybór ośrodków z naszego województwa sprawiają, że z roku na rok w naszym regionie wypoczywa więcej turystów. I przybywa hoteli.
2014-07-14
O co mogą, a o co nie mogą zapytać Cię na rozmowie o pracę? Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Świetnie - oznacza to, że pierwszy etap rekrutacji masz za sobą i pracodawca chce cię poznać osobiście. Pamiętaj jednak, że zakres pytań jakie może zadać Tobie rekruter jest ograniczony. O co może pytać przyszły pracodawca, a co nie powinno go obchodzić?
2014-07-03
Żyję po to, by pracować, czy pracuję po to, być żyć? Jeśli się nad nim zastanowić, to popularne zapytanie jest niezwykle pesymistyczne niezależnie od wybranej odpowiedzi. Oznacza, że albo pracujemy tylko po to, by nie umrzeć z głodu, albo nie pozostawiamy w swoim życiu miejsca na nic poza pracą. Na szczęście, wbrew pozorom, wcale nie trzeba wybierać tylko z tych dwóch opcji.
2014-06-26
„Zawsze zwracamy się w stronę klienta” – innowacyjna oferta systemów specjalnie dedykowanych INSAP Sp. z o. o.
2014-04-15
Coraz częściej znajomość 26-cyfrowowego numeru rachunku nie jest już konieczna do przekazywania środków pomiędzy bankami. Odbiorcę przelewu zidentyfikować można także po numerze telefonu, adresie e-mail oraz koncie Facebooku.
2014-04-11
Wypełnienie oświadczenia o chęci dalszego inwestowania części składki emerytalnej w otwartym funduszu emerytalnym nie powinno zabrać więcej niż dwie, trzy minuty. W niektórych przypadkach jego wypełnienie i złożenie możliwe jest w pełni drogą elektroniczną. Większość zainteresowanych musi pofatygować się do oddziału ZUS-u lub przynajmniej na pocztę.
2014-04-08
Czym są i komu służą systemy fotowoltaiczne? Energetyka słoneczna, coraz bardziej powszechna w krajach europejskich (przede wszystkim na Południu), zaliczana jest do jednego z najbardziej ekologicznych sposobów pozyskiwania energii. Według Earth Policy Institute od początku wieku rozwija się ona z dynamiką ok. 40% rocznie w skali świata, jednak wciąż zaspokaja znikomą część zapotrzebowania ludzkości na energię. W Polsce, oprócz farm fotowoltaicznych, takich jak w Wierzchosławicach, Rudzie Śląskiej, Polkowicach czy Łodzi, obserwuje się rosnące znaczenie systemów fotowoltaicznych również na małą skalę. Na ten sposób pozyskiwania energii decydują się małe i średnie przedsiębiorstwa, a także posiadacze domów jednorodzinnych.
2014-03-19
Tragiczne wydarzenia z udziałem pijanych kierowców, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach, wywołały kolejną falę dyskusji na temat zaostrzenia kar dla sprawców i wprowadzenia rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo. Jednym z pomysłów jest obowiązkowe wyposażenie kierowców w alkomaty. Póki nie ma takiego obowiązku, warto z nich korzystać dobrowolnie.
2014-03-07
Zatory płatnicze – są na to sposoby Dla wielu, zwłaszcza małych firm zatory płatnicze są prawdziwym utrapieniem i w skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do upadłości przedsiębiorstwa. Zatory to uciążliwe i niestety często spotykane zjawisko. Czy można ich uniknąć?
2014-03-04
Skoro nawet w kręgach niektórych deweloperów pojawiły się wątpliwości o przydatności takiej formy wspierania nabywania pierwszego mieszkania to kto jeśli nie oni może być najbardziej usatysfakcjonowany z pojawienia się dopłat?
2014-01-14
Czy zmiana zasad udzielania kredytów hipotecznych i rządowy program Mieszkanie dla Młodych będą miały wpływ na rynek mieszkaniowy?
2013-12-20
Jak efektywnie odkładać na emeryturę Planowane zmiany w systemie emerytalnym, spowodowane w zasadzie wyłącznie bieżącymi potrzebami budżetowymi, nie wpłyną na podwyższenie przyszłych emerytur. Sposób na to jest tylko jeden – oszczędzanie samemu.
2013-11-20
„Mieszkanie dla młodych”: realna pomoc czy okazja dla wybranych? Od stycznia 2014 r. rusza rządowy program „Mieszkanie dla młodych”. Ma on oferować młodym ludziom dofinansowanie na zakup własnego lokum.
2013-12-02
Turbulentne otoczenie gospodarcze i rosnąca homogenizacja produktów to obecne realia, w których funkcjonują firmy. Przy tak wysokiej konkurencyjności coraz większe znaczenie zyskuje marka, jednak bez odpowiedniego zaplecza badawczego trudno ją skutecznie wykreować.
2013-07-24
Wakacje letnie jeszcze trwają, ale większość rodziców myśli już o roku szkolnym. Podręczniki, zeszyty, tornister, strój to podstawowe rzeczy, które znajdą się na wyposażeniu każdego ucznia. W uczniowskiej wyprawce nie powinno także zabraknąć polisy ubezpieczeniowej, która w razie potrzeby pomoże rodzicom pokryć koszty leczenia i rehabilitacji, a także wydatki związane ze zniszczeniem mienia szkolnego.
2013-08-23
Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów. Warto więc pomyśleć o kompleksowym ubezpieczeniu swojego auta, aby nic nie zmąciło wakacyjnego spokoju.
2013-08-13
Oto koszmar każdego kierowcy – oddajesz swój samochód do serwisu samochodowego licząc na przegląd lub naprawę usterek. Jednak kiedy odbierasz swój pojazd czeka cię nieprzyjemna niespodzianka – samochód nie został naprawiony. Ba! Jest nawet w gorszym stanie niż przed wizytą w serwisie. Co wtedy?
2013-06-07
Korki w centrum miast to nieustanna bolączka kierowców, zwłaszcza tych którzy w ciągu dnia przemierzają sporą liczbę kilometrów. Oprócz tego dochodzi jeszcze problem związany z brakiem miejsc lub niewystarczająca liczbą miejsc parkingowych.
2013-05-21
„Mieszkanie dla Młodych” szansą i wyzwaniem dla deweloperów Komentarz Marcina Antczaka, Wiceprezesa FB ANTCZAK Rządowy projekt „Mieszkanie dla Młodych”, który najprawdopodobniej ruszy w styczniu 2014 roku to dla deweloperów szansa na jeszcze lepsze wyniki sprzedaży. Jednocześnie, zaspokojenie potrzeb beneficjentów programu stanowić będzie dla branży niemałe wyzwanie.
2013-11-08
Apartament wakacyjny – do zamieszkania, czy zarabiania? Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego wzrasta zainteresowanie kupnem apartamentów wakacyjnych. Osoby, które chcą nabyć taką nieruchomość powinny już na etapie planowania zakupu zdecydować czy w przyszłości apartament będą chciały wykorzystać jako miejsce zamieszkania, czy ma on jedynie przynosić zyski z najmu. Dlaczego? W kurortach dostępne są zarówno budynki mieszkalne, jak i condo hotele, w których apartamenty kwalifikowane są jako lokale użytkowe. W tych pierwszych możliwy jest stały pobyt. Drugie dedykowane są głównie inwestorom.
2013-04-18
Jak skutecznie szukać inwestora?
2013-04-08
Dla wielu osób długi weekend majowy oznacza dłuższą przerwę w pracy. W tym roku wystarczą 3 dni urlopu, żeby móc relaksować się przez blisko 9 dni.
2013-04-25
Prezentujemy analizę oferty kredytów hipotecznych dostępnych w 21 bankach w Polsce.
2013-04-03
W tym roku ostatni raz rozliczamy się na starych zasadach korzystając z ulgi internetowej i ulgi na dzieci. Sprawdź o czym musisz pamiętać.
2013-03-11
W każdym mieście są miejsca uznawane za szczególnie niebezpieczne, w których często dochodzi do wypadków i kolizji.
2013-03-29
Bezrobocie w Polsce jest dziś jednym z najwyższych w minionym dziesięcioleciu, to do tego zarabiamy trzy razy mniej niż Niemcy i sześć razy mniej niż Szwajcarzy. Wiemy gdzie w Europie warto poszukać pracy.
2013-02-27
W najbliższych miesiącach może się okazać, że nawet najlepiej oprocentowane lokaty nie zapewnią już zysku, który zniweluje efekt inflacji.
2013-02-25
Od 2014 roku Unia Europejska przeznaczy więcej pieniędzy na projekty innowacyjne. Jednak z dofinansowań UE można skorzystać już teraz.
2012-10-09
Warszawa - 24-25 listopada 2011 r.
2012-07-27
Internet, społeczności Facebook - 28-29 września 2011 r., Warszawa
2012-07-27
Czy można sprzedawać przez Internet bez kasy fiskalnej?
2014-11-25
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.