Postęp dewizą rozwoju

Firma Usługi Ślusarskie Paweł Siwak z Sieroszewic (woj, wielkopolskie) to nowoczesne rodzinne przedsiębiorstwo, które wykorzystało potencjał funduszy unijnych do dynamicznego rozwoju. Blisko 25-letnie doświadczenie i rosnące ambicje zespołu dają efekty w podejmowaniu coraz to nowych działań i innowacyjnych projektów.

 

logo_final_u-s_456.Fundamentem działalność przedsiębiorstwa jest świadczenie usług ślusarskich i obróbki skrawaniem CNC – od cięcia plazmowo-gazowego, poprzez cięcie laserem, toczenie czy frezowanie, aż po zaginanie i spawanie.


Nasze ambicje i długoletnie doświadczenie w zakresie obróbki mechanicznej metali prowadzą nas do ciągłego podejmowania wyzwań, które związane są z badaniami nad powstawaniem nowych i ulepszonych produktów. Każdy pomysł musi być podparty konkretną wiedzą, dlatego zaczęliśmy sięgać po wsparcie instytucji badawczych. Wynika to, z faktu, że nie mamy możliwości wykonać wszystkich badań sami. Dlatego zlecamy je instytucjom, takim jak Politechnika Poznańska czy Instytut Obróbki Plastycznej w Poznaniu, które posiadają odpowiednią wiedzę i zaplecze laboratoryjne – mówi mgr inż. Paweł Siwak, właściciel firmy. Ta synergia biznesu z nauką jest widoczna również na poziomie lokalnym. Przedsiębiorstwo umożliwia studentom odbywanie praktyk w swoim zakładzie, dzieląc się swoim doświadczeniem i kształcąc wykwalifikowanych pracowników, którym później może zaproponować pracę.

 

dsc_1718-2_901

mgr inż. Paweł Siwak

 

Innowacyjne podejście do obróbki metali oraz dbałość o jakość prowadzonych prac rozwojowych owocują dużym zainteresowaniem ze strony uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów mających możliwość odbywania w firmie zajęć praktycznych i staży, gdzie mogą zaznajomić się z nowoczesną technologią oraz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. – Cieszy nas to, bo chcemy się tą wiedzą dzielić. Uważamy, że w sposób praktyczny budujemy markę w swoim środowisku. Mamy świadomość,  że  działania  społeczne w danym środowisku pozytywnie budują postrzeganie samych właścicieli  firm – podkreśla P. Siwak.

Nie bez znaczenia są działania jakie firma podejmuje  w środowisku lokalnym. Właściciel jest radnym Gminy Sieroszewice a w ostatnich dwóch kadencjach przewodniczącym Rady. Jest również prezesem Gminnego Klubu Sportowego Iskra-Prosna Sieroszewice, wspierającego i szkolącego dzieci i młodzież z terenu Gminy. Takie działania wpływają na  patriotyzm  gospodarczy oraz na  promowanie  regionu, w którym firma na co dzień funkcjonuje. Przedsiębiorstwo Usługi Ślusarskie Paweł Siwak cały czas się rozwija i jest otwarte na współpracę z różnymi podmiotami gospodarczymi – krajowymi i zagranicznymi.

Sukces, jaki firma Usługi Ślusarskie Paweł Siwak odniosła na rynku, jest przede wszystkim zasługą tego, że potrafiła skutecznie wykorzystać pieniądze, pochodzące z dotacji unijnych. Każdy z sześciu projektów, które zrealizowano, był dla przedsiębiorstwa ogromnym sukcesem. – Nasze zaangażowanie, wiedza, doświadczenie i umiejętności w połączeniu z możliwościami, jakie dało nam wejście Polski do Unii Europejskiej, doprowadziły do tego, że mogliśmy wypłynąć na szerokie wody – stwierdza Paweł Siwak.

W ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój firma realizuje projekt „Wytwarzanie innowacyjnych elektrod do nagrzewania i hartowania drutu oraz narzędzi do obróbki twardych materiałów z nanokrystalicznych proszków WC-Co spiekanych metodą SPS’’. Głównym celem projektu jest uzyskanie nowego materiału narzędziowego – m.in. do produkcji elektrody, która będzie cechowała się podwyższoną wytrzymałością, co wpłynie na zmniejszenie kosztów i ograniczenie przestojów maszyn produkcyjnych. Wyrób ten jest dedykowany przedsiębiorstwom zajmującym się  wytwórstwem sprężyn oraz może być wykorzystany jako nowy materiał do produkcji elementów części maszyn, w których występuje potrzeba zwiększenia wytrzymałości danego elementu. – Osobiście czuję wielką satysfakcję, że nasz projekt uzyskał unijne dofinansowanie. Jest to sukces całego zespołu, który systematyczną pracą i innowacyjnym podejściem jest w ciągłym rozwoju – dodaje P. Siwak.Tomasz Popławski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.