Preparaty prozdrowotne dla całej rodziny

Często zadajemy sobie pytanie: czy zażywanie suplementów diety jest potrzebne? Czy preparaty te pomagają i są tworzone z należytą starannością? A jeżeli już zdecydujemy się na ich zażywanie zastanawiamy się z kolei, który z produktów wybrać dla siebie i członków naszej rodziny, który będzie odpowiedni dla dzieci?  

O tych zagadnieniach oraz o prowadzeniu rodzinnej i kierującej się etycznymi zasadami firmy, rozmawiamy Andrzejem Sadkowskim, Prezesem Zarządu Spółki Domowa Apteczka Sp. z o.o. Sp.k.

 

domowa_apteczka_andrzej_sadkowski_1000_01Domowa Apteczka to istniejąca już od ponad 15 lat polska marka preparatów prozdrowotnych, proszę powiedzieć w jaki sposób powstała?

Z moją żoną zawsze chcieliśmy pracować razem. Naszym wspólnym marzeniem było stworzenie polskiej marki i rodzinnej firmy. Szukaliśmy pomysłu w jaki sposób te plany zrealizować. Dodatkowo jesteśmy rodzicami czwórki dzieci i w zasadzie to potrzeby naszej rodziny poddały nam rozwiązanie.

 

I tak, ponad 15 lat temu powstała firma i marka suplementów diety Domowa Apteczka. Był to odważny pomysł, ponieważ wcześniej ani ja, ani moja żona nie zajmowaliśmy się produkcją leków czy suplementów. Wszystkiego uczyliśmy się od podstaw. Ale udało się, od lat jesteśmy na rynku i stale się rozwijamy.Co Pana zdaniem decyduje o powodzeniu marki na naszym rynku?

To bardzo obszerny temat. Oczywiście bardzo ważna jest dystrybucja, w naszym przypadku – dotarcie do pacjenta. Ale według mnie, tak naprawdę istotne są dwa elementy. Po pierwsze, przekonanie farmaceutów, że sprzedają preparaty dobre jakościowo i godne zarekomendowania. Po drugie, odbiór produktu przez samego pacjenta oraz jego zaufanie do marki. Uważam, że klient jest najważniejszy i powinien otrzymać suplement dobry jakościowo, bezpieczny,  który spełnia jego oczekiwania.

Chciałem podkreślić, że to jakie są nasze produkty jest przedłużeniem filozofii i etyki, którą się kierujemy. Od ponad 15 lat budujemy firmę rodzinną, nasze dzieci pośrednio uczestniczą w tym procesie. Wychowujemy potomstwo zgodnie z zasadami etycznymi, wpajamy im odpowiednią postawę, zaszczepiając wartości, które pozwolą im  bez namysłu  rozróżnić, co jest dobre i prawidłowe,  a co takie nie jest. Moim zdaniem, prowadząc firmę nie można kierować się innymi zasadami moralnymi, niż tymi, które stosuję w przypadku wychowywania dzieci. Przecież i w życiu prywatnym, i zawodowym przyświecają nam te same wartości. Dlatego nie można oddzielić etosu indywidualnego od  firmowego, bo zasady, którymi się powinniśmy kierować są takie same.Czym wyróżniają się Państwa produkty w odniesieniu do marek konkurencyjnych?

Nasze portfolio staramy się dostosować do potrzeb całej rodziny. Ważne jest to, że mamy poczucie pełnej odpowiedzialności za nasze preparaty. Suplementy diety Domowa Apteczka charakteryzują się dużą dbałością o ich jakość i odpowiedni skład.W ofercie znacząco wyróżniają się trany do picia.

Zalety tranu są od dawna znane i cenione. Tym niemniej, wprowadzając te produkty do naszej oferty, chcieliśmy zaproponować ich nową formułę która – mamy nadzieję, przekona do nich osoby które dotąd ich nie spożywały.

Dzięki naszej zdeterminowanej pracy, stworzyliśmy formuły, które czynią z oleju rybiego coś smacznego. Udało nam się pozbyć oleistego posmaku tranu. Jesteśmy obecnie jedynym producentem na rynku, któremu się to udało. Jest to gigantyczna wartość dodana, zwłaszcza w przypadku podawania preparatu dzieciom, którym produkt musi smakować. Zatem nasz tran występuje w kilku odmianach smakowych: malina, mango z brzoskwinią, cytryna oraz owoców tropikalnych.


domowa_apteczka_ewa_kata-sadkowska__andrzej_sadkowski_1000

Pomysłodawcy marki Domowa Apteczka: Ewa Kata-Sadkowska oraz Andrzej Sadkowski


Dlaczego powinniśmy stosować suplementy diety? Czy są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Suplementy diety z definicji to żywność, skoncentrowana i odpowiednio dobrana formuła różnych składników. A żywność ma być zdrowa. W związku z tym suplementy nie mogą szkodzić.
Czy suplementy diety są potrzebne? Oczywiście! Obecnie często zdarza się tak, że  nasz tryb życia nie pozwala na dostarczenie organizmowi w pełni wartościowych posiłków bogatych w  minerały i witaminy. Niemałe znaczenie mają tutaj nasze przyzwyczajenia oraz tzw. „grzechy żywieniowe”. Wpływ mają również dieta,  którą stosujemy, pora roku, tryb życia oraz nawyki.

Oczywiście niedobory możemy próbować uzupełniać jedząc produkty, które w swoim składzie zawierają brakujące nam mikroelementy, ale nie zawsze jesteśmy w stanie to zrobić, np. trudno jest zmusić się do spożywania przez dłuższy czas produktów, których po prostu nie lubimy. Nie zawsze też możemy zidentyfikować, jakiego konkretnie mikroelementu nam brakuje. Dodatkowo, w prawidłowym żywieniu musimy mieć świadomość jak łączyć ze sobą poszczególne składniki, tak aby zawarte w nich witaminy i wartości mineralne były lepiej przyswajalne.W pewnym sensie można powiedzieć, że suplementacja  jest objawem postępu,  ponieważ mamy możliwość uzupełnienia niedoborów w naszym organizmie. Z drugiej strony, jest ona wynikiem rozwoju i wad związanych z  nieprawidłowym żywieniem.

Przykładowo, częste spożywanie kawy wypłukuje z naszego organizmu magnez i potas, a dieta wegetariańska nie dostarcza nam potrzebnej witaminy B12. Dlatego suplementy diety w dzisiejszym świecie, szybkiego życia i naszych codziennych grzechów związanych z jedzeniem są absolutnie uzasadnione, jako pomocnicze wspomaganie organizmu w przypadkach, w których on tego potrzebuje.

Na koniec porozmawiajmy o planach na przyszłość. Wiem, że obecnie budują Państwo nowy zakład produkcyjny w Grodzisku Mazowieckim.

Z biegiem lat nasze założenia produkcyjne znacznie wzrosły, dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowego zakładu, który zwiększy nasze możliwości i pozwoli się nadal rozwijać. Prace trwają i jeżeli wszystko potoczy zgodnie z planem, w połowie tego roku przeniesiemy się do nowej siedziby i zakładu produkcyjnego z własnym laboratorium. Dzięki temu będziemy lepiej i efektywniej wykonywać nasze zadania,  a tym samym proponować i wdrażać nowe produkty.  
Dodatkowo, zwiększenie produkcji pozwoli na wprowadzenie preparatów Domowa Apteczka na rynki zagraniczne oraz zapewnieni ciągłość dostaw.Rozmawiała Małgorzata Bachórz
-----------------------------------

Domowa Apteczka jest marką preparatów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W ofercie firmy znajdują się m.in. trany, witaminy,  specjalne preparaty wzmacniające kości i stawy oraz poprawiające pamięć i koncentrację.Produkty marki dołączyły właśnie do grona Laureatów
IX edycji Programu „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma
”.

Więcej informacji na: https://domowaapteczka.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.