Projekt zmian Kodeksu pracy

Minimum 26 dni urlopu dla wszystkich zatrudnionych niezależnie od stażu pracy i wprowadzenie nowego typu umów w miejsce umów śmieciowych - takie propozycje mają eksperci pracujący nad zamianami w Kodeksie pracy - podaje za Faktem, Bankier.pl.

 

Jak czytamy w informacji, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zgodzi się na zamiany w urlopach.

 

Pracodawca będzie mógł zaoferować pracownikowi dwa rodzaje umów o pracę: etatową lub nieetatową. Ma to wyeliminować nadużywane dziś umowy o dzieło i umowy-zlecenia. To propozycje. Sprawa umów nie jest jeszcze przesądzona – czytamy dalej.

 

Dziś w zależności od długości stażu - pracownicy mają 20 lub 26 dni urlopu. Teraz wszyscy mieliby co najmniej 26 dni, bo firmy - jeśli zechcą, wymiar urlopu będą mogły wydłużyć – podano informacji. Poza tym pracownicy nie będą już mogli kumulować zaległego urlopu.

 

Nasza propozycja zakłada, że ma on być udzielony w roku kalendarzowym, za który przysługuje – przytoczono cytat prof. Arkadiusza Sobczyka, przewodniczącego zespołu opracowującego projekt nowego Kodeksu pracy.  


Urlop na żądanie w wymiarze 4 dni miałby być bezpłatny – podsumowuje Bankier.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
57%
43%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.