Rozwiń swój biznes dzięki Funduszom Europejskim.

Spotkania dla przedsiębiorców w całej Polsce

 

Miliardy złotych dla przedsiębiorców prowadzących działalność badawczo-rozwojową czekają. Jak sięgnąć po pieniądze, którymi dysponuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju? Zapraszamy do udziału w specjalnych spotkaniach „NCBR dla firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR”.

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju kontynuuje cykl spotkań NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój), podczas których przedsiębiorcy i przedstawiciele jednostek naukowych mogą zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w aplikowaniu o środki na realizację innowacyjnych projektów. W trakcie warsztatów eksperci NCBR prezentują możliwości uzyskania dofinansowania dla projektów, które pozwolą na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących produktów czy usług.

 

W 2019 roku środki przeznaczone na wsparcie innowacyjnych projektów w ramach tylko jednego z konkursów - „Szybka Ścieżka” - wyniosą ponad 2 miliardy złotych. To flagowy program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wspierający działalność badawczo-rozwojową polskich firm, zarówno mikro, małych i średnich, jak również tych największych.

 

- Rozwój polskich przedsiębiorstw generuje przyspieszenie wzrostu całej krajowej gospodarki. Dzięki miliardom złotych, które kierujemy na wspieranie innowacji, polskie firmy mają szanse na długofalowy, dynamiczny wzrost -  podkreśla Jarosław Gowinwicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Jednocześnie administracja staje się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby przedsiębiorców. Działalność NCBR i jego inicjatywa to właśnie przykład takiego podejścia - dodaje.

 

Podczas spotkań NCBR dla Firm przedstawiane są m.in. ogólne zasady udziału w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, omawiane są także szczegółowe warunki i kryteria oceny projektów. Eksperci NCBR przybliżają poruszaną tematykę, pokazując konkretne przykłady beneficjentów, którzy już realizują, bądź zrealizowali swoje innowacyjne projekty dofinansowane z POIR. Również sami beneficjenci NCBR przedstawiają swoje projekty oraz własne doświadczenia ze współpracy z NCBR. Nowością w stosunku do ubiegłorocznego cyklu, jest możliwość odbycia indywidualnych spotkań z ekspertami, dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli przeanalizować założenia swojego pomysłu i uzyskać porady nt. dobrych praktyk w zakresie przygotowania projektu B+R.

- Wielu przedsiębiorców nie podejmuje działalności innowacyjnej, czy to z obawy przed ryzykiem, czy z braku wiedzy o możliwościach uzyskania wsparcia na realizację projektów. Tym samym ograniczają własne możliwości rozwoju i zwiększania konkurencyjności oferowanych produktów i usług. Naszym działaniem wychodzimy naprzeciw potrzebom takich firm - mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.Dzięki spotkaniom NCBR dla Firm każdy przedsiębiorca ma możliwość uzyskać wiedzę jak dobrze zaplanować projekt B+R,  na co można przeznaczyć uzyskane z NCBR dofinansowanie, jak wdrażać rezultaty projektu czy jakie są zasady przekazywania dofinansowania i jego rozliczania. Przedstawiciele jednostek naukowych, które od tego roku mogą być konsorcjantami w projektach, uzyskają także niezbędną wiedzę nt. zasad prowadzenia i rozliczania projektów.

 

Szczegółowy program i daty spotkań NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR można znaleźć na stronie www.NCBRdlaFirm.pl. Spotkania są bezpłatne, obowiązuje rejestracja uczestnictwa.


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.